Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CIO Soros Fund: Bitcoin je v bode zlomu a už nie je okrajovým aktívom

Článok

Dawn Fitzpatrick
Canva.com, koláž Kryptonovinky

CIO Soros Fund Management, Dwan Fitzpatricková, sa domnieva, že Bitcoin už nemožno vnímať len ako akýsi okrajový typ investičného majetku a to najmä vďaka tomu, že vo svete rapídne rastie strach zo znehodnotenia fiatových mien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Riaditeľka investičného oddelenia známej správcovskej investičnej firmy, ktorú v roku 1970 založil George Soros zároveň priznala, že Soros Fund Management už nejaký čas investuje do infraštruktúry, ktorá sa buduje okolo kryptomien.

Bitcoin sa podľa Fitzpatrickovej nachádza v akomsi „bode zlomu“, k čomu prispelo bezprecedentné tlačenie nových peňazí v Spojených štátoch v rámci snahy centrálnej banky FED a americkej vlády riešiť ekonomické dôsledky pandémie koronavírusu.

,,Pokiaľ ide o kryptomeny všeobecne, myslím si, že sú v skutočne dôležitom momente, kedy sa z Bitcoinu už nestáva len okrajový typ aktíva. Môže za to skutočnosť, že sme v USA zvýšili za 12 mesiacov ponuku peňazí o 25%, takže existuje skutočný strach zo znehodnotenia fiatových mien.

Fitzpatricková popri tom Bitcoin pochválila, že je ľahko skladovateľný, prenosný a má konečné množstvo.

V rozhovore pre Bloomerg taktiež skonštatovala, že kryptomeny centrálnych bánk (CBDC) tu budú skôr než predpokladáme, a že čínsky digitálny juan by mohol byť potenciálnou konkurenciou aj pre Bitcoin.

Fitzpatricková sa v rozhovore žiaľ vyhla odpovedi na to, či fond Georga Sorosa  investoval priamo do Bitcoinu, alebo má akvizíciu len v rámci zmieňovanej infraštruktúry budovanej okolo digitálnych aktív.

Zdroj:  decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.