Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CIO Soros Fund: Bitcoin je v bode zlomu a už nie je okrajovým aktívom

Článok

Dawn Fitzpatrick
Canva.com, koláž Kryptonovinky

CIO Soros Fund Management, Dwan Fitzpatricková, sa domnieva, že Bitcoin už nemožno vnímať len ako akýsi okrajový typ investičného majetku a to najmä vďaka tomu, že vo svete rapídne rastie strach zo znehodnotenia fiatových mien.

Riaditeľka investičného oddelenia známej správcovskej investičnej firmy, ktorú v roku 1970 založil George Soros zároveň priznala, že Soros Fund Management už nejaký čas investuje do infraštruktúry, ktorá sa buduje okolo kryptomien.

Bitcoin sa podľa Fitzpatrickovej nachádza v akomsi „bode zlomu“, k čomu prispelo bezprecedentné tlačenie nových peňazí v Spojených štátoch v rámci snahy centrálnej banky FED a americkej vlády riešiť ekonomické dôsledky pandémie koronavírusu.

,,Pokiaľ ide o kryptomeny všeobecne, myslím si, že sú v skutočne dôležitom momente, kedy sa z Bitcoinu už nestáva len okrajový typ aktíva. Môže za to skutočnosť, že sme v USA zvýšili za 12 mesiacov ponuku peňazí o 25%, takže existuje skutočný strach zo znehodnotenia fiatových mien.

Fitzpatricková popri tom Bitcoin pochválila, že je ľahko skladovateľný, prenosný a má konečné množstvo.

V rozhovore pre Bloomerg taktiež skonštatovala, že kryptomeny centrálnych bánk (CBDC) tu budú skôr než predpokladáme, a že čínsky digitálny juan by mohol byť potenciálnou konkurenciou aj pre Bitcoin.

Fitzpatricková sa v rozhovore žiaľ vyhla odpovedi na to, či fond Georga Sorosa  investoval priamo do Bitcoinu, alebo má akvizíciu len v rámci zmieňovanej infraštruktúry budovanej okolo digitálnych aktív.

Zdroj:  decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne