Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO Ark Invest: Kapitalizácia bilión dolárov je v prípade Bitcoinu len začiatok

Článok

cathie wood bitcoin
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Cathie Woodová, generálna riaditeľka (CEO) správcovskej spoločnosti Ark Invest tvrdí, že kapitalizácia Bitcoinu nad úrovňou 1 bilióna dolárov je stále nízka a že najznámejšia kryptomena je stále len na začiatku cesty objavovania svojich nových historických cenových maxím.

,,Ak zohľadníme všetok potenciálny dopyt vo vzťahu k obmedzenej ponuke Bitcoinu, z dlhodobého hľadiska mierime k neuveriteľným číslam. Práve sme začali. Jeden bilión dolárov je nič v porovnaní s tým, kde to nakoniec skončí,” uviedla počas minulotýždňovej video konferencie pre CBOE.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa Woodovej sa stáva Bitcoin prvou skutočne nekorelovanou triedou aktív, čo je typ aktíva, po ktorom bažia investori zo všetkých odvetví. ,,Veríme, že Bitcoin je prvou skutočne novou triedou aktív od 16. storočia – od príchodu akcii. Sme z toho veľmi nadšení.”

CEO Ark Invest zároveň odporučila investorom, aby teraz nepredávali bitcoiny, ak ich majú väčšie množstvo. Predpokladá totiž úpravy daňových zákonov týkajúce sa kryptomien. ,,IRS k tomu má čo povedať, takže ak mate v bitcoinoch obrovské zisky, nemyslím si, že by ste mali robiť veľa transakcií, aspoň kým sa nedočkáme možných zmien v daňovej oblasti.”

Woodová tým podľa všetkého narážala na to, že Bitcoin je aktuálne vnímaný z pohľadu daní ako majetok, čo znamená, že ak sa použije ako platidlo, platiteľovi ešte vyplýva povinnosť zaplatiť daň zo zisku (to platí napríklad aj v prípade, že by bol BTC použitý na zaplatenie nového modelu Tesla).

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.