Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

CEO Ark Invest: Kapitalizácia bilión dolárov je v prípade Bitcoinu len začiatok

Článok

cathie wood bitcoin
Canva.com, koláž Kryptonovinky

Cathie Woodová, generálna riaditeľka (CEO) správcovskej spoločnosti Ark Invest tvrdí, že kapitalizácia Bitcoinu nad úrovňou 1 bilióna dolárov je stále nízka a že najznámejšia kryptomena je stále len na začiatku cesty objavovania svojich nových historických cenových maxím.

,,Ak zohľadníme všetok potenciálny dopyt vo vzťahu k obmedzenej ponuke Bitcoinu, z dlhodobého hľadiska mierime k neuveriteľným číslam. Práve sme začali. Jeden bilión dolárov je nič v porovnaní s tým, kde to nakoniec skončí,” uviedla počas minulotýždňovej video konferencie pre CBOE.

Podľa Woodovej sa stáva Bitcoin prvou skutočne nekorelovanou triedou aktív, čo je typ aktíva, po ktorom bažia investori zo všetkých odvetví. ,,Veríme, že Bitcoin je prvou skutočne novou triedou aktív od 16. storočia – od príchodu akcii. Sme z toho veľmi nadšení.”

CEO Ark Invest zároveň odporučila investorom, aby teraz nepredávali bitcoiny, ak ich majú väčšie množstvo. Predpokladá totiž úpravy daňových zákonov týkajúce sa kryptomien. ,,IRS k tomu má čo povedať, takže ak mate v bitcoinoch obrovské zisky, nemyslím si, že by ste mali robiť veľa transakcií, aspoň kým sa nedočkáme možných zmien v daňovej oblasti.”

Woodová tým podľa všetkého narážala na to, že Bitcoin je aktuálne vnímaný z pohľadu daní ako majetok, čo znamená, že ak sa použije ako platidlo, platiteľovi ešte vyplýva povinnosť zaplatiť daň zo zisku (to platí napríklad aj v prípade, že by bol BTC použitý na zaplatenie nového modelu Tesla).

Zdroj: cryptoslate.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne