Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nórsky miliardár pred týždňom a pol kritizoval Bitcoin. Dnes je z neho investor

Článok

norsko bitcoin
Canva.com, Koláž Kryptonovinky

Názory ľudí sa občas môžu meniť expresne rýchlo. Príkladom je konanie nórskeho miliardára Øysteina Straya Spetalena, ktorý hovoril o Bitcoine v kritickom duchu ešte pred necelými dvoma týždňami, no medzitým už stihol doňho investovať a priznať, že sa v ňom mýlil.

Miliardár Øystein Stray Spetalen 18. marca hovoril počas konferencie DNB v súvislosti s Biitcoinom kriticky, pričom poukazoval na v poslednej dobe častokrát zmieňovaný negatívny dopad ťažby Bitcoinu na prírodu. ,,Bitcoin dnes spotrebúva toľko energie ako celé Nórsko. Je mimoriadne ekologicky nepriateľský. Naše úrady a Európska únia by ho mali okamžite zakázať, aby sme znížili emisie CO2. Je to nezmysel. Darí sa nám aj s platobnými systémami, ktoré sú dnes zavedené,” skonštatoval.

Od oného momentu ubehlo 12 dní a  Øystein Stray Spetalen otočil o 180 stupňov. V rozhovore pre magazín Finansavisen oznámil, že investoval do najväčšej nórskej kryptoburzy MiraiEx a tiež si kúpil nejaké kryptomeny do vlastnej držby.

,,Keď sa zmenia fakty, zmením sa aj ja. Stretol som zakladateľov MiraiEx a zašatil som, že som sa mýlil. A keď som sa dozvedel, že Kjell Inge Rokke (ďalší nórsky miliardár) sa už dostal k Bitcoinu, bolo mi to úplne jasné. Nemôžem zniesť, že Rokke zarába peniaze a aj nie,” vyhlásil.

https://twitter.com/DocumentingBTC/status/1375925847564165126

Narážal tým na skutočnosť, že Kjell Inge Rooke skrz firmu Aker ASA investoval do Bitcoinu už 58 miliónov dolárov. Informovali sme vás o tom už v úvode marca.

Nórsky gigant na čele s miliardárom Røkkem nakúpil bitcoiny za 58 miliónov dolárov

Nórske zmiešané signály

Zo severskej krajiny prichádzajú smerom k Bitcoinu viaceré zmiešané signály. Minulý týždeň  guvernér nórskej centrálnej banky Norges Bank Oystein Olsen povedal, že Bitcoin určite nemôže nahradiť tradičné peniaze a označil ho za príliš nákladný na zdroje.

Na druhú stranu každý nórsky občan má v BTC už okolo 26 720 satoshis, čo je už vyše 15 dolárov a to vďaka tomu, že vládny dôchodkový fond kupuje podiely v inštitúciách ako sú Tesla, Microstrategy a Square (keďže tieto firmy vlastnia bitcoiny, Nóri v nich majú takúto nepriamu akvizíciu).

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.