Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nórsky gigant na čele s miliardárom Røkkem nakúpil bitcoiny za 58 miliónov dolárov

Článok

Aker Asa Nórsko Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nórska holdingová spoločnosť ovládaná miliardárom Kjellom Ingem Røkkem Aker ASA (“Aker”) sa rozhodla založiť novú obchodnú jednotku s názvom Seetee AS (“Seetee”), ktorá sa bude sústrediť výhradne na ekosystém okolo Bitcoinu.

Jednotka “Seetee“ sa má podľa tlačovej správy spoločnosti zameriavať na:

  • Investovanie a vlastnenie Bitcoinu
  • Zapájanie sa do blockchainových komunít a nadväzovanie významných partnerstviev s poprednými predstaviteľmi tohto sektora
  • Spúšťanie vlastných BTC operácii
  • Budovanie a investovanie do inovatívnych projektov a firiem v BTC ekosystéme

Seetee za týmto účelom už urobila prvú investíciu v hodnote 58,5 milióna dolárov v rámci kúpy 1170 BTC. ,,Bitcoin je naše podkladové aktívum. A naša stratégia je HODL,” vyhlásila firma po potvrdení kúpy prvých BTC.

Spoločnosť zároveň naznačila, že sa bude sústrediť aj na samotnú ťažbu Bitcoinu. Potvrdila v súvislosti s tým taktiež uzavretie partnerstva s významným gigantom BlockStream.

Ako sa udial prechod  k Bitcoinu

Aker ASA vznikla už v roku 1841, je obchodovaná na burze v Osle a je aktívna aj v pre Nórsko typických oblastiach ako je rybolov, stavebníctvo či strojárstvo. V poslednej dobe však investovala aj do priemyslového softvéru, Fintech riešení a zelenej energie.

Jej CEO Kjell Inge Røkke je s odhadovaným majetkom 3,6 miliardy dolárov považovaný za jedného z najbohatších Nórov. V liste, ktorý adresoval akcionárom oznámil, že rozhodnutie investovať do Bitcoinu bolo výsledkom dlhých a zásadných rokovaní na úrovni firmy.

Røkke prezradil, že o Bitcoin sa začal zaujímať v lete 2020 a jeho štúdii venoval množstvo času. Prečítal desiatky kníh, stovky článkov. Vypočul si množstva videí a podcastov a pochopiteľne nechýbalo množstvo rozhovorov a analýz.

Ako ľudí, ktorí ovplyvnili jeho názor, označil Saifedeana Aammousa, autora knihy “The Bitcoin Standard“, Andreasa M. Antonopoulosa, Adama Backa, Chamatha Palihapitiyu a v neposlednom rade Michala Saylora, ktorý rozbehol inštitucionálnu kúpu Bitcoinu v USA skrz firmu Microstrategy.

,,Bitcoin stále môže ísť na nulu. Môže sa však stať aj jadrom peňažnej infraštruktúry. Ak áno, jeden Bitcoin môže mať hodnotu miliónov dolárov,” odkázal investorom.

Zdroj: decrypt.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.