Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bloomberg: Bitcoin sa stáva risk-off investíciou. $400 000 do konca roka?

Článok

bloomberg bitcoin
Canva.com, Bloomberg

Hlavný komoditný stratég Bloombergu častokrát citovaný trhový analytik Mike McGlone sa domnieva, že z Bitcoinu sa stáva “risk-off” (nerizikové) investičné aktívum. Uviedol to na Twitteri, kde uverejnil aktualizovaný graf tzv. Bitcoin Liquid Indexu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Mike McGlone je analytik, ktorý je známy svojimi býčími predpoveďami pre Bitcoin, čo potvrdil aj tentokrát, keďže na základe jeho zmieňovaného indexu, ktorý zohľadňuje tempo rastu BTC v rokoch 2013 a 2017 môže Bitcoin tento rok zaútočiť až na cenu 400 000 USD.

,,Bitcoin je na ceste k tomu, aby sa stal aktívom globálnej digitálnej rezervy. Rok 2021 môže byť tým, počas ktorého dozreje a stane sa z nášho pohľadu nerizikovým typom aktíva,” uviedol.

Cena 400 000 USD za Bitcoin ešte v roku 2021 je pritom jednou z najodvážnejších predikcii. Dokonca ani populárny Stock2Flow model analytika PlanB takúto vysokú čiastku neočakáva. Strop by mal podľa S2F modelu nájsť niekde okolo ceny 288 000 USD.

Počty BTC na burzách klesajú

Či bude predikcia Mikea McGlonea blízko realite, alebo nie, na to nám odpovie až budúcnosť. Silným fundamentom, ktorý nahráva potenciálnemu rastu ceny BTC, je však pokračujúci odliv BTC z búrz. Od januára tohto roku z americkej zmenárne Coinbase Pro odišlo viac ako 150 000 BTC, čo je viac než 8 miliárd USD pri súčasných cenách. Coinbase Pro je pritom najpopulárnejšou burzou medzi platformami, skrz ktoré nakupujú Bitcoiny veľké inštitúcie.

,,Podľa môjho názoru sa deje to, že veľké americké inštitúcie a ľudia s vysokým imaním v reakcii na monetárnu infláciu skupujú dostupné mince od “slabých rúk” (weak hands),” okomentoval úbytok BTC na burzách populárny analytik Willy Woo. ,,Ponuka BTC na Coinbase sa prepadáva, čo naznačuje, že americké inštitúcie kupujú práve tam.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.