Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.6.): Bitcoin prekonal ďalšiu menu, s XRP nie je konkurent

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa. 

Bitcoin je už ôsmou najväčšou menou na svete!

Súčasný rast ceny Bitcoinu urobil z najpopulárnejšej kryptomeny na trhu už ôsmy najväčší menový systém na svete. Dnes Bitcoin predbehol už aj ruský rubeľ. Ďalší významný miľník nastál pre Bitcoin po tom, ako v noci prekonal cenu 10 tisíc dolárov. Aby však prekonal ďalšie meny v poradí, musí prejsť ešte dlhú cestu. Viac sa dozviete v tomto našom článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Winklevoss: Ak Bitcoin prekoná $10 000, 15 tisíc dolárov bude hračka

Peter Brandt verí v cenu $100 000 za jeden Bitcoin

Keď sme včera písali o tom, že Bitcoin by mohol čoskoro prekročiť magickú hranicu 10 tisíc dolárov, pravdu povediac vôbec sme netušili, že deň nato prekoná aj 11 tisíc USD. Presne to sa stálo len krátko pred tým, ako sme začali písať tento článok. Cena Bitcoinu je aktuálne už v 13-percentnom pluse v porovnaní z predchádzajúcim dňom a Bitcoin sa obchoduje za priemernú cenu 11 100 dolárov. Jeden z mimoriadne rešpektovaných obchodníkov veterán Peter Brandt si myslí, že to zďaleka nie je koniec. Predpokladá, že štvrtá parabolická fáza rasty ceny Bitcoinu by mohla atakovať až neuveriteľných 100 tisíc dolárov. Viac sa dozviete v tomto článku.

Bitcoin mieri na $100 000, tvrdí rešpektovaný veterán Peter Brandt

Šéf Ripple: XRP a Bitcoin nie sú konkurenti, som long na Bitcoin!

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, v rozhovore pre magazín Fortune vyhlásil, že XRP a Bitcoin nie sú a nebudú konkurentmi. Obe kryptomeny totiž majú iné úlohy a budú slúžiť na iné účely. Vyjadril sa taktiež ku kryptomene Facebooku Libra, v ktorej nevidí ohrozenie. Naopak zdá sa, že už teraz môže mať na XRP pozitívny vplyv. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Šéf Ripple: XRP a Bitcoin nie sú konkurenti, som long na Bitcoin!

eToro vníma Libru pozitívne: Prinesie seizmický moment pre financie

eToro, najväčšia investičná sieť na svete, v rámci ktorej môžete obchodovať aj s niekoľkými poprednými kryptomenami, zverejnila vlastnú analýzu kryptomeny Facebooku s názvom Libra. Jej záverom je, že na trh s kryptomenami môže mať obrovský vplyv. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

eToro vníma Libru pozitívne: Prinesie seizmický moment pre financie!

Prísne nové pravidlá pre burzy?

Financial Action Task Force (FATF) výrazne zbystril pozornosť na kryptomeny. Ak sa jeho návrhy uplatnia v praxi, kryptomenové burzy môžu čakať čoskoro veľké zmeny a v konečnom dôsledku sa dotknú drvivej väčšiny všetkých investorov  do kryptomien. Dôsledkom toho bude znížená anonymita užívateľov. FATF, medzinárodná organizácia, ktorej cieľom je najmä boj proti financovaniu terorizmu a praniu špinavých peňazí, chce totiž zaviesť súhrn opatrení, v rámci ktorých sa posilní kontrolu nad prácou kryptomenových búrz. V súhrne FATF chce najmä to, aby si burzy medzi sebou vymieňali v reálnom čase informácie o svojich zákazníkoch a ich prevodoch. Znamená to, že ak si užívateľ odošle kryptomeny napríklad z burzy Kraken na Binance, Kraken by mal poskytnúť dáta o tomto užívateľovi burze Binance. FAFT vďaka tomu bude môcť omnoho ľahšie sledovať aktivitu konkrétnych ľudí a tým pádom zabrániť tomu, aby boli finančné prostriedky použité na nelegálnu činnosť. Upozorňujeme, že zatiaľ ide len o návrh opatrení. Ak by sa však aplikoval v praxi, prvé dôsledky pre burzy a súkromie kryptoinvestorov by sa objavili už budúci rok. (cointelegraph)

Kaspersky Labs: 19% svetovej populácie investovalo do kryptomien

Podľa novej štúdie, ktorú vypracovala bezpečnostná IT-spoločnosť Kaspersky Labs už 19% svetovej populácie investovalo nejakým spôsobom do kryptomien. Kaspersky sa odvoláva na svoj prieskum, ktorý realizoval medzi októbrom a novembrom 2018 v rámci 22 rôznych krajín a medzi 13 434 respondentami. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Zvláštny výsledok štúdie Kaspersky Labs: 19% ľudí už investovalo do kryptomien

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.