Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin mieri na $100 000, tvrdí rešpektovaný veterán Peter Brandt

Článok

bitcoin-brandt

Keď sme včera písali o tom, že Bitcoin by mohol čoskoro prekročiť magickú hranicu 10 tisíc dolárov, pravdu povediac vôbec sme netušili, že deň nato prekoná aj 11 tisíc USD. Presne to sa stálo len krátko pred tým, ako sme začali písať tento článok.

Cena Bitcoinu je aktuálne už v 13-percentnom pluse v porovnaní z predchádzajúcim dňom a Bitcoin sa obchoduje za priemernú cenu 11 100 dolárov. Jeden z mimoriadne rešpektovaných obchodníkov veterán Peter Brandt si myslí, že to zďaleka nie je koniec. Predpokladá, že štvrtá parabolická fáza rasty ceny Bitcoinu by mohla atakovať až neuveriteľných 100 tisíc dolárov.

,,Bitcoin si stanovil nový cieľ na 100 tisíc dolároch. Pár BTCUSD zažíva štvrtú parabolickú fázu od roku 2010. Žiadny iný trh v priebehu mojich 45 ročných trejderských skúsenosti nezostal parabolicky na logaritmickom protokole takýmto spôsobom. Bitcoin je trh ako žiadny iný,“ napísal na Twitteri ešte včera, keď Bitcoin prekročil cenu 10 tisíc.

Brandt pripojil k tweetu aj tabuľku s údajmi o raste cien Bitcoinu. Podľa štatistík obsiahnutých v tabuľke od októbra 2011 do decembra 2017 zvýšil Bitcoin svoju cenu 9765-násobne. Ak by od decembra 2018 vyrástol na spomínaných $100000, išlo by o 32-násobný rast od posledného dna 3148 dolárov. Posledný bullrun medzi januárom 2015 a decembrom 2017 bol v znamení 119-násobného nárastu ceny BTC.

Peter Brandt je autorom populárnej knihy o obchodovaní na burzách Diary of a Proffesional Commodity Trader, ktorá sa dlhodobo drží na Amazone na najvyšších priečkach predajnosti vo svojej kategórii. Vo svete kryptomien mu napríklad vyšla predikcia o tom, že Bitcoin po poslednej rally k 20 tisíc dolárom padne až k cene okolo 4000 USD.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne