Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Winklevoss: Ak Bitcoin prekoná $10 000, 15 tisíc dolárov bude hračka

Článok

bitcoin

Ak Bitcoin prekoná hranicu $10 000, pokorenie 15 tisíc dolárov už nebude problém, domnievajú sa bratia Winklevossovci, ktorí v roku 2017 v čase, keď sa Bitcoin obchodoval za takmer 20 tisíc USD, získali označenie prvých kryptomiliardádov.

Bratia Winklevossovci v súčasnosti stojaci za americkou regulovanou kryptoburzou Gemini si myslia, že pre Bitcoin nebude žiadny problém prekonať cenu 15 tisíc dolárov, ak sa mu podarí v najbližšej dobe prekonať silnú rezistenciu na 10 tisícoch USD. Uviedol to na Twitteri Tyler Winklevoss, ktorý 19. júna publikoval status: ,,Ak Bitcoin prerazí 10k, môžete sa staviť, že pôjde preraziť aj 15k.“

Bitcoin sa v posledných dňoch hravo zotavil z korekcie z úvodu mesiaca, kedy jeho cena na krátko klesla k hodnote 7570 dolárov. Najnovšie sa pohybuje už okolo úrovne 9700 USD. Za posledné tri mesiace ide o vyše 130 percentný rast.

Podľa bratov Winklevossovcov, ktorí sú pôvodnými autormi myšlienky založenia Facebooku (za čo vysúdili od Marka Zuckeberga milióny dolárov), je Bitcoin stále veľmi podhodnoteným aktívom. Údajne bude lacný až dovtedy, kým nenarazí na kapitalizáciu zlata, ktorá je vyše 7 biliónov dolárov (kapitalizácia Bitcoinu je aktuálne 172 miliárd dolárov). Keď druhýkrát v histórii prekoná cenu 10 tisíc dolárov, veľa ľudí bude podľa nich veriť, že je to naozaj reálne.

Veľmi pozitívne naladený je v prípade Bitcoinu aj Tom Lee z Fundstrat Advisors. Analytik, ktorý minulý rok chybne predpovedal, že Bitcoin bude stáť 25 tisíc dolárov už do konca roka 2018, si teraz myslí, že 40 000 USD za jeden BTC je reálnych ešte pred koncom tohto roka.

Zdroj: bitcoinist.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne