Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

eToro vníma Libru pozitívne: Prinesie seizmický moment pre financie!

Článok

etoro-libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

eToro, najväčšia investičná sieť na svete, v rámci ktorej môžete obchodovať aj s niekoľkými poprednými kryptomenami, zverejnila vlastnú analýzu kryptomeny Facebooku s názvom Libra. Jej záverom je, že na trh s kryptomenami môže mať obrovský vplyv.

eToro podľa všetkého počíta s tým, že v roku 2020 zalistuje Libru na svoju obchodnú platformu a taktiež ju ponúkne v rámci burzy eToroX, ktorá je zameraná výhradne na obchodovanie s digitálnymi aktívami.

Pokiaľ ide o budúci vplyv Libry na celý trh, podľa analytikov eToro by mohla mať priniesť “seizmický moment pre globálne financie”.

Pravdou je, že kryptomena Libra vzbudzuje mnoho pozitívnych aj negatívnych reakcii. Pokiaľ ide o súkromie užívateľov, v tomto prípade nemožno rátať so žiadnymi benefitmi voči jej užívateľom. Skôr naopak, pretože už teraz je zrejmé, že každý, kto bude chcieť Libru používať, bude musieť prejsť procesom overovania totožnosti (KYC). Ak sa však bavíme na úrovni propagácie celého kryptopriemyslu, ako projekt, ktorý môže osloviť až 2,4 miliardy ľudí, ktorí sú napojení na Facebook (alebo jeho ďalšie produkty Instagram či WhatsApp), potenciál je nepopierateľný.

eToro pri zohľadnení všetkých plusov aj mínusov Libry ju hodnotí pozitívne. Údajne môže priviesť finančnú revolúciu, ktorá by otvorila prístup k peniazom všetkým ľudom bež ohľadom na národné hranice.

Analytici upozorňujú, že ide o historický prvý krok jedného z členov FAANG (päť  najväčších technologických firiem na svete – Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google) vstúpiť do finančného sektora. Skutočnosť, že sa tak deje pomocou technológie blockchain, robí z tejto správy ešte dôležitejší míľnik.

eToro sa domnieva, že Libra je len začiatkom väčšej finančnej revolúcie. Predpokladá, že rozhodnutie Facebooku budú nasledovať ďalší technickí giganti, ktorí budú skúmať potenciál blockchainu.

Podľa analytikov eToro má Libra potenciál poraziť v konkurenčnom boji PayPal a vytvoriť najväčšie digitálne hospodárstvo mimo tradičný bankový systém. Otvoriť by mohla dvere ľudom, ktorí v súčasnosti využívajú menej likvidné a neefektívne miestne meny, pretože by poskytla finančnú slobodu, ktorú by inak nemohli mať (Bitcoin?). ,,Prijatie kryptomien nie je len o peniazoch. Ide o globálnu a miestnu politiku a oddelenie štátu od peňazí. Môže to byť mocný nástroj – dúfajme, že dobrý,” konštatuje sa v správe.

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie:
Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí
Kryptoaktíva sú vysoko volatilné neregulované investičné produkty. Žiadna ochrana investorov v EÚ.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne