Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Recenzia eToro: Top broker, kryptomeny, skúsenosti a hodnotenie

Článok

Etoro - obchodovanie aj s kryptomenami
Etoro - obchodovanie aj s kryptomenami

eToro je najväčšia sociálna investičná sieť na svete, ktorá má aktuálne už viac než 5 miliónov registrovaných užívateľov.

Upozornenie: Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 75% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí
Kryptoaktíva sú vysoko volatilné neregulované investičné produkty. Žiadna ochrana investorov v EÚ.

eToro nie je burza, ide skôr o obchodnú platformu, ktorá pripomína sociálnu sieť typu Facebook. Nie je burzou typu Bittrex či Binance, kde sa dá obchodovať len s kryptomenami, v ponuke eToro je toho omnoho viac – obchodovať môžete aj so svetovými menami (EUR, USD, CHF, JPY, AUD, CAD, HKD), akciovými titulmi, komoditami (zlato, striebro, ropa, …) či burzovými indexmi.

Čo sa týka kryptomien aktuálne sú na eToro v ponuke Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Dash, NEO, Cardano (ADA), MIOTA (IOTA), Binance Coin (BNB), Tron (TRX), Zcash (ZEC) a Stellar (XLM).

Princíp funguje na obchodovaní s reálnymi peniazmi – vložíte si na váš účet napríklad 200 dolárov, za ktoré kúpite k tomu prislúchajúcu hodnotu Bitcoinu podľa aktuálneho kurzu a sledujete ďalší vývoj ceny.  Hodnota vašej investície rastie alebo klesá a vy vidíte neustále v prepočte na eurá či doláre, ako na tom ste. Ak dosiahnete želaný výsledok, obchod uzavriete a vezmete si svoj zisk (táto funkcia sa dá aj automatizovať). Obchod môžete samozrejme uzavrieť kedykoľvek, aj keď ste v strate. Na rozdiel od minulosti však už možete na eToro obchodovať aj kryptomenové páry medzi sebou (napr. Etherue s Bitcoinom – ETH/BTC) a eToro má už aj vlastnú kryptopeňaženku. Na eToro sa teda na rozdiel od tradičných brokerov obchoduje s reálnymi kryptomenami.

Alternatíva k eToro? Prečítajte si našu recenziu XTB. Dominantného brokera na Slovenskom a Českom trhu s bohatou ponukou kryptomien: 

Recenzia XTB: Overený broker s bohatou ponukou kryptomien, akcií, komodít, indexov a FOREXu

Kopírujte výsledky skúsených investorov

Veľkou výhodou eToro je možnosť automaticky kopírovať obchody skúsených investorov, ktorí majú dlhodobo dobré výsledky, ktoré sú podložené dôkladnými štatistikami ich predchádzajúcich obchodov. V menu existuje záložka “Copy People”, v ktorej nájdete obchodníkov rozdelených podľa množstva kritérií – na kopírovanie investícii si tak môžete vybrať obchodníkov podľa ich percentuálnej úspešnosti, popularity, miery rizika, krajiny, či oblasti, do ktorej investujú. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť kritérium, pri ktorom sa obchod vypne. Napríklad keby sa stalo, že vaša investícia klesne na hodnote o 10% a vy nechcete stratiť viac, nastavíte, aby sa pri tejto hodnote obchod automaticky uzavrel. Viac o tejto téme píšeme v osobitnom článku NÁVOD: Etoro – Ako začať kopírovať obchody úspešných investorov do kryptomien.

eToro je sociálna sieť pre investorov

Sekcia „News feed“ výrazne pripomína nástenku na Facebooku. Každou minútou sa na nej objavujú nové správy ostatných obchodníkov, ktoré so sebou často prinášajú množstvo zaujímavých i menej zaujímavých (až hlúpych) informácii. Preto pri ich čítaní treba vedieť oddeliť odpad od cenných informácii, čo môže pre nováčika predstavovať zo začiatku problém.

Na tejto nástenke sa najčastejšie objavujú:
– odkazy na zaujímavé a užitočné články z kryptosveta
– oznamy od profesionálnych investorov, pre ľudí, ktorí kopírujú ich obchody
– analýzy a grafy
– otázky a rady týkajúce sa fungovania eToro
– množstvo prejavov emócii či už prostredníctvom komentárov, alebo obrázkov/GIFOV
– spamy a “kraviny”

Ako ste z vyššie spomenutého určite pochopili, táto nástenka ponúka zmesku dôležitých vecí v kombinácii s hlúposťami a spamom. Pri jej sledovaní preto odporúčame preklepnúť si autora príspevku ak je jeho príspevok pre vás niečím dôležitý. Ak má súkromný profil (nie je vidieť jeho obchody) rozhodne sa ním nenechajte inšpirovať pri obchodovaní. Naopak príspevky od ľudí, ktorí majú dlhodobo výborné štatistiky zrejme nebudú “od veci”.

Na nástenku môžete samozrejme napísať aj vy. Diskusia prebieha v angličtine, no rýchlo si všimnete, že niektoré príspevky sú aj v iných jazykoch. Vtedy stačí kliknúť na tlačítko “translate”, ktoré vám text automaticky preloží do angličtiny. Platí to aj opačne – ak napíšte príspevok v slovenčine, ostatní si ho môžu takto preložiť. Preklad z angličtiny do slovenčiny žiaľ dostupný nie je, takže ak neviete dostatočne po anglicky, odporúčame použiť Google Translate.

Skúšobné obchodovanie bez rizika

Vynikajúcou pomôckou pre začiatočníkov je možnosť využitia virtuálneho skúšobného investovania, pri ktorom nie je nutné vložiť žiadne peniaze na účet. Po úspešnej registrácii a prihlásení Vám eToro ponúkne možnosť prepnúť sa do režimu “virtual portfolio”, v ktorom obchodujete s virtuálnym kreditom bez akéhokoľvek rizika straty reálnych peňazí. Skôr než do systému vložíte vlastné peniaze sa tak naučíte základne postupy a vyhnete sa tak množstvu chýb začiatočníkov. Viac sa dočítate v našom návode pre eToro.

Naše hodnotenie

Plusy

  • Obchodovať môžete cez počítač, alebo prehľadnú mobilnú aplikáciu
  • Možnosť kopírovať obchody skúsených a overených investorov
  • na Etoro obchodujete s reálnymi kryptomenami, ktoré spoločnosť stráži na svojich „cold-wallets“
  • eToro ponúka pre kryptomeny vlastnú online peňaženku, na ktorej môžete držať, prijímať a odosielať svoje kryptomeny
  • Princíp sociálnej siete – z nástenky “News feed”, ktorá pripomína Facebook nástenku, sa môžete dozvedieť veľa zaujímavého (ale pozor na to, komu veríte)
  • Možnosť investovať nielen do kryptomien
  • Vhodné aj pre nováčikov
  • Vhodné aj pre pokročilých, ktorí chcú zarábať tým, že ich investície ostatní kopírujú
  • Možnosť vložiť peniaze na účet bankovým prevodom, kreditkou, alebo cez PayPal

Mínusy

  • Minimálna suma, ktorú potrebujete na investíciu do jednej kryptomeny je 200 dolárov. Ak chcete investovať 400 dolárov (a viac), odporúčame urobiť dva nákupy po 200 dolárov, aby ste mali otvorených viac obchodov.

Ďalšie naše články o eToro:

Návod eToro: Ako začať obchodovať s kryptomenami

Návod eToro: Ako automaticky kopírovať obchody úspešných trejderov

Upozornenie

eToro je platforma, ktorá ponúka investovanie do akcií a kryptomien, ako aj obchodovanie s CFD.

Vezmite prosím na vedomie, že CFD sú komplexné nástroje a sú vystavené vysokému riziku straty peňazí v dôsledku pákového efektu. Pri obchodovaní CFD s týmto poskytovateľom stráca 67% účtov retailových investorov peniaze. Mali by ste zvážiť, či rozumiete tomu, ako CFD fungujú, a či si môžete dovoliť riskovať stratu svojich peňazí.

Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov.

Kryptoaktíva sú volatilné nástroje, ktoré sa môžu vo veľmi krátkom časovom rámci značne pohybovať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Okrem kryptomien, ktoré nie sú poskytované prostredníctvom CFD, nie sú kryptomeny regulované, a preto sa na ne nevzťahuje žiadny regulačný rámec EÚ.

Spoločnosť eToro USA LLC neponúka CFD a neposkytuje žiadne zastúpenie a nepreberá žiadnu zodpovednosť v súvislosti s presnosťou alebo úplnosťou obsahu tejto publikácie, ktorú pripravil náš partner využitím verejne dostupných informácií o entite eToro, ktoré nie sú subjektom.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.