Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zvláštny výsledok štúdie Kaspersky Labs: 19% ľudí už investovalo do kryptomien

Článok

Kaspersky

Podľa novej štúdie, ktorú vypracovala bezpečnostná IT-spoločnosť Kaspersky Labs už 19% svetovej populácie investovalo nejakým spôsobom do kryptomien. Kaspersky sa odvoláva na svoj prieskum, ktorý realizoval medzi októbrom a novembrom 2018 v rámci 22 rôznych krajín a medzi 13 434 respondentami.

Záverom štúdie je, že až 81% svetovej populácie nikdy nekúpilo kryptomeny, zatiaľ čo 10% uviedlo, že plne chápu princípom, ako kryptomeny fungujú. Medzitým 14% tých ľudí, ktorí ešte nepoužívali kryptomeny, by to chceli v budúcnosti vyskúšať.

Pokiaľ ide o dôvody, prečo ľudia neinvestujú do kryptomien, víťazí tvrdenie, že sú extrémne volatilné a teda investícia do nich prináša značné riziká (31%). Mnohí respondenti odpovedali, že kryptomeny podľa nich už nikdy nebudú ziskové.

Ďalšími dôvodmi, ktoré ich odradzujú od investície do kryptomien sú nebezpečenstvá súvisiace s hackovaním búrz a peňaženiek (19%), nedôvera v kryptomeny (14%), možná strata peňazí v dôsledku pádu ich ceny (23%), podvody (15%) a to, že nie sú ničím kryté (22%).

K prieskumu treba zdôrazniť, že bol realizovaný v období, kedy cena Bitcoinu bola trojnásobne nižšia, než je dnes a nálada na trhu bola diametrálne odlišná. Zistenie, že až 19% svetovej populácie investovalo nejakým spôsobom do kryptomien, je však veľmi prekvapujúce, priam šokujúce. Iné prieskumy hovoria o značne nižšom percente ľudí, zväčša pod desaťpercentnou hranicou. Mnohí sa dokonca domnievajú, že investorov do kryptomien je v súčasnosti menej než 5%.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne