Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Ripple: XRP a Bitcoin nie sú konkurenti, som long na Bitcoin!

Článok

xrp-bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, v rozhovore pre magazín Fortune vyhlásil, že XRP a Bitcoin nie sú a nebudú konkurentmi.

Garlinghouse je presvedčený, že medzi BitcoinomXRP neexistuje priama konkurenčná súvislosť. Bitcoin je totiž podľa neho držiteľ hodnoty, kým účelom Ripple, respektíve jeho tokenu XRP, je byť akýmsi mostom pre prevod fiatových mien za pomoci technológie kryptomien.

Garlinghouse poukázal na to, že medzi Bitcoinom a XRP existujú veľké rozdiely pokiaľ ide o náklady na transakciu. Kým pomocou XRP sú expresne rýchle a mimoriadne lacné, priemerná bitcoinová transakcia stojí okolo 2,30 USD. To však podľa neho neznamená, že Bitcoin by mal z tohto dôvodu zaniknúť. Jednoducho ide o iný druh meny, u ktorej vidí podobnosť najmä so zlatom.

Šéf Ripple je zároveň presvedčený, že bitcoinoví maximalisti nebudú mať pravdu v tom, že v budúcnosti zostane len jedna jediná úspešná kryptomena, teda Bitcoin. Podľa jeho názoru bude existovať niekoľko kryptomien, ktoré uspejú a dokážu svoju užitočnosť v rôznych typoch využitia. Jeho XRP konkrétne v tom, že uľahčí bankám prevody, výrazne zníži ich náklady a zároveň zrýchli ich prácu.

Pokiaľ ide o Bitcoin, Garlinghouse priznáva, že má investovane aj do neho. ,,Vlastním Bitcoin, som v longu na Bitcoin. Myslím si, že je to držiteľ hodnoty a ľudia ho vlastnia práve preto.”

CEO Ripple sa vyjadril aj k projektu Libra, teda kryptomene, ktorú v prvej polovici budúceho roka uvedie na trh Facebook po boku ďalších členov konzorcia Libra Association. Hoci Libra je podľa názoru niektorých odborníkov možným zabijakom Ripple, Garlinghouse si myslí opak. Oznámenie o spustení kryptomeny Facebooku údajne obnovilo záujem mnohých bánk o implementáciu technológie Ripple xCurrent. Motívom bánk môže teoreticky byť aj to, aby boli Libre konkurencie schopné a technológia od Ripple im v tom môže pomôcť. Garlinghouse je presvedčený, že “Libra efekt” prinúti banky skutočne sa zamyslieť nad ich súčasným fungovaním a pochopiť, že systém SWIFT, ktorý používajú v súčasnosti, je na súčasnú digitálnu dobu už zastaralý a pomalý.

Ohľadom XRP odporúčame prečítať tiež:

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne