Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Ripple: XRP a Bitcoin nie sú konkurenti, som long na Bitcoin!

Článok

xrp-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, v rozhovore pre magazín Fortune vyhlásil, že XRP a Bitcoin nie sú a nebudú konkurentmi.

Garlinghouse je presvedčený, že medzi BitcoinomXRP neexistuje priama konkurenčná súvislosť. Bitcoin je totiž podľa neho držiteľ hodnoty, kým účelom Ripple, respektíve jeho tokenu XRP, je byť akýmsi mostom pre prevod fiatových mien za pomoci technológie kryptomien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Garlinghouse poukázal na to, že medzi Bitcoinom a XRP existujú veľké rozdiely pokiaľ ide o náklady na transakciu. Kým pomocou XRP sú expresne rýchle a mimoriadne lacné, priemerná bitcoinová transakcia stojí okolo 2,30 USD. To však podľa neho neznamená, že Bitcoin by mal z tohto dôvodu zaniknúť. Jednoducho ide o iný druh meny, u ktorej vidí podobnosť najmä so zlatom.

Šéf Ripple je zároveň presvedčený, že bitcoinoví maximalisti nebudú mať pravdu v tom, že v budúcnosti zostane len jedna jediná úspešná kryptomena, teda Bitcoin. Podľa jeho názoru bude existovať niekoľko kryptomien, ktoré uspejú a dokážu svoju užitočnosť v rôznych typoch využitia. Jeho XRP konkrétne v tom, že uľahčí bankám prevody, výrazne zníži ich náklady a zároveň zrýchli ich prácu.

Pokiaľ ide o Bitcoin, Garlinghouse priznáva, že má investovane aj do neho. ,,Vlastním Bitcoin, som v longu na Bitcoin. Myslím si, že je to držiteľ hodnoty a ľudia ho vlastnia práve preto.”

CEO Ripple sa vyjadril aj k projektu Libra, teda kryptomene, ktorú v prvej polovici budúceho roka uvedie na trh Facebook po boku ďalších členov konzorcia Libra Association. Hoci Libra je podľa názoru niektorých odborníkov možným zabijakom Ripple, Garlinghouse si myslí opak. Oznámenie o spustení kryptomeny Facebooku údajne obnovilo záujem mnohých bánk o implementáciu technológie Ripple xCurrent. Motívom bánk môže teoreticky byť aj to, aby boli Libre konkurencie schopné a technológia od Ripple im v tom môže pomôcť. Garlinghouse je presvedčený, že “Libra efekt” prinúti banky skutočne sa zamyslieť nad ich súčasným fungovaním a pochopiť, že systém SWIFT, ktorý používajú v súčasnosti, je na súčasnú digitálnu dobu už zastaralý a pomalý.

Ohľadom XRP odporúčame prečítať tiež:

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.