Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Ripple: XRP a Bitcoin nie sú konkurenti, som long na Bitcoin!

Avatar

Článok

zo dňa

xrp-bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, Brad Garlinghouse, v rozhovore pre magazín Fortune vyhlásil, že XRP a Bitcoin nie sú a nebudú konkurentmi.

Garlinghouse je presvedčený, že medzi BitcoinomXRP neexistuje priama konkurenčná súvislosť. Bitcoin je totiž podľa neho držiteľ hodnoty, kým účelom Ripple, respektíve jeho tokenu XRP, je byť akýmsi mostom pre prevod fiatových mien za pomoci technológie kryptomien.

Garlinghouse poukázal na to, že medzi Bitcoinom a XRP existujú veľké rozdiely pokiaľ ide o náklady na transakciu. Kým pomocou XRP sú expresne rýchle a mimoriadne lacné, priemerná bitcoinová transakcia stojí okolo 2,30 USD. To však podľa neho neznamená, že Bitcoin by mal z tohto dôvodu zaniknúť. Jednoducho ide o iný druh meny, u ktorej vidí podobnosť najmä so zlatom.

Šéf Ripple je zároveň presvedčený, že bitcoinoví maximalisti nebudú mať pravdu v tom, že v budúcnosti zostane len jedna jediná úspešná kryptomena, teda Bitcoin. Podľa jeho názoru bude existovať niekoľko kryptomien, ktoré uspejú a dokážu svoju užitočnosť v rôznych typoch využitia. Jeho XRP konkrétne v tom, že uľahčí bankám prevody, výrazne zníži ich náklady a zároveň zrýchli ich prácu.

Pokiaľ ide o Bitcoin, Garlinghouse priznáva, že má investovane aj do neho. ,,Vlastním Bitcoin, som v longu na Bitcoin. Myslím si, že je to držiteľ hodnoty a ľudia ho vlastnia práve preto.”

CEO Ripple sa vyjadril aj k projektu Libra, teda kryptomene, ktorú v prvej polovici budúceho roka uvedie na trh Facebook po boku ďalších členov konzorcia Libra Association. Hoci Libra je podľa názoru niektorých odborníkov možným zabijakom Ripple, Garlinghouse si myslí opak. Oznámenie o spustení kryptomeny Facebooku údajne obnovilo záujem mnohých bánk o implementáciu technológie Ripple xCurrent. Motívom bánk môže teoreticky byť aj to, aby boli Libre konkurencie schopné a technológia od Ripple im v tom môže pomôcť. Garlinghouse je presvedčený, že “Libra efekt” prinúti banky skutočne sa zamyslieť nad ich súčasným fungovaním a pochopiť, že systém SWIFT, ktorý používajú v súčasnosti, je na súčasnú digitálnu dobu už zastaralý a pomalý.

Ohľadom XRP odporúčame prečítať tiež:

Veľké novinky Ripple: XRP využije gigant MoneyGram!

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

VIDEO: Kapitalizácia Bitconu môže prudko rásť, Ethereum staking a roadmapa Cardano

Avatar

Článok

zo dňa

od

BTC NEWS

Dnešný bohatý diel najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien vo forme videa YouTube kanálu Zaujalo ma aj o kapitalizácii Bitcoinu, ktorá by sa mohla ľahko dostať na bilión dolárov, o faktoroch, ktoré nahrávajú v prospech BTC, o klesajúcom hashrate, čo sa už nejaví tak pozitívne, či o problémoch pre staking Ethereum v súvislosti s DeFi projektmi postavenými na tomto blockchaine. Taktiež sa dozviete krátke novinky o aktualizovanej roadmape Cardano.

Čítať ďalej

Bitcoin

S krivka hovorí jasne. Do roku 2029 bude mať Bitcoin 90% ľudí, tvrdí Estes

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-skrivka

Brian Estes, ktorý je zakladateľom firmy Off The Chain Capital, si myslí, že do 10 rokov bude mať 90% amerických domácnosti nejaký podiel v kryptomenách a Bitcoin bude v tom období už stabilnou súčasťou nielen americkej ale aj svetovej ekonomiky. Odôvodňuje to na základe analýzy krivky S, ktorý sa používa pri hodnotení rýchlosti adopcie nových technológii.

,,Doba potrebná k prechodu na novú technológiu z 0% na 10% je približne rovnako dlhá, ako trvá prechod z 10% prijatia na 90% adopciu,” vysvetlil Estes základy krivky S, ktorá potvrdila svoju spoľahlivosť pri adopcii iných revolučných technológii.

Estes odvolávajúci sa na zistenia poradenskej spoločnosti Cornestone Advisors tvrdí, že digitálne aktíva v nejakej forme drží už 15% americkej populácie nad 18 rokov. Tento odhad zmieňoval v augustovom rozhovore na CNN aj Brian Brooks, ktorý je šéfom Amerického kontrolóra mien (OCC), ktorý nedávno povolil americkým federálnym bankám poskytovať zákazníkom služby súvisiace s kúpou a úschovou kryptomien.

Estes taktiež uviedol, že prvý minuloročný prieskum hovoril o 10% a prieskum z apríla 2019 už o 11%. Súčasných (upozorňujeme, že údajných) 15% dospelých Američanov teda naznačuje trend zvyšujúcej sa akcelerácie adopcie.

,,Trvalo 10 rokov, kým sa Bitcoin dostal z nuly na 10%. Podľa S-krivky by mal Bitcoin dosiahnuť 90% prijatie behom aktuálneho desaťročia. S ohľadom na 15% ľudí v USA, ktorí už držia kryptomeny v roku 2020 si myslím, že sme na dobrej ceste, aby sme v roku 2029 dosiahli 90 percent.”

Estes je presvedčený, že tento cieľ sa naplní. Tvrdí, že nejde o to „či“ ale len „kedy“, pretože keď sa nejaká nová technológia dostane medzi prvých desať percent, je jej adopcia už nevyhnutná. ,,Môžem vám dať na to množstvo príkladov – od osobných počítačov, cez internet, k faxom v osemdesiatych rokoch, práčky v 40. rokoch či železničné trate v 19. storočí,“ doplnil.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Trump alebo Biden? Podľa Silberta je to jedno, Bitcoin aj tak vyhrá

Avatar

Článok

zo dňa

od

Barry Silbert

CEO spoločnosti Grayscale Barry Silbert, ktorý v súčasnosti patrí medzi najvplyvnejších ľudí kryptosektora, si myslí, že bez ohľadu na to ako dopadnú novembrové prezidentské voľby v USA, pre Bitcoin sa nič nezmení.

Silbert svoj názor zakladá na zisteniach z exkluzívneho prieskumu, ktorý si dala vypracovať jeho firma. Je z neho zrejmé, že medzi rokmi 2019 a 2020 výrazne vzrástol záujem Američanov  o investovanie do Bitcoinu. Kým minulý rok  to bolo 36% investorov, ktorí majú k dispozícii kapitál na investovanie aspoň 10 000 USD, tento rok je to už 55%. Podľa Silberta sú to veľmi optimistické čísla, keďže medziročný nárast o viac ako 20% je ohromný. Zhoduje sa to taktiež s tým, že záujem inštitúcii o Bitcoin podľa neho stúpol medziročne až o 200%.

Silbert taktiež upozornil, že spomedzi tých, ktorí minulý rok naznačili, že budú investovať do Bitcoinu, tak urobilo až 83%, čo taktiež podčiarkuje, že kryptomeny sú čoraz atraktívnejšou súčasťou investičných portfólií.

Ovplyvnia teda voľby Bitcoin? Šéf Grayscale si myslí, že nie, pretože jeho základy sú v súčasnosti tak či onak silné. My dopĺňame, že Grayscale je firmou s neväčším počtom držaných Bitcoinov spomedzi všetkych inštitúcii. Ak by v tomto momente už nekúpila žiadny, no ani žiadny nepredala, aj v roku 2140, kedy sa prakticky ukončí ťažba Bitcoinu, by mala pod kontrolou 2% všetkych BTC v obehu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Wrapped Bitcoin (wBTC) dosiahol historické maximum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Wrapped BTC (wBTC)

Trhová kapitalizácia Wrapped Bitcoinu (WBTC) dosiahla historické maximum, čo znamená, že o tokenizáciu Bitcoinu je medzi investormi čoraz väčší záujem.

Token WBTC patrí medzi najobľúbenejšie verzie tokenziovaných bitcoinov. Ide o token postavený na blockchaine Ethereum, ktorý je rovný 1:1 k počtu Bitcoinov, ktoré sú naň “prevedené”. V súčasnosti je tokenizovaných WBTC v obehu už viac ako 116 880 a jeho kapitalizácia prevyšuje 1,58 miliardy dolárov.

Vďaka tomuisa stal WBTC šiestym najväčším tokenom na blockchaine Ethereum za Crypto.com Coinom (CRO), USD Coinom (USDC), Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB) a samozrejme predovšetkým za Tetherom (USDT). WBTC v priebehu posledných týždňov za sebou zanechal tokeny Compound Dai, OKB či Leo Token a v súčasnosti jen už 18. najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie.

Wrapped BTC (WBTC) nie je jediný token, ktorý “tokenizuje” Bitcoin, avšak predstavuje až 80% Bitcoinov, ktoré sú takýmto spôsobom “prevedené” na blockchain Ethereum. Bitcoin ako taký nie je možné dostať na Ethereum, no tým, že sa uzamkne v rámci smart kontraktu, jeho držiteľ dostáva na výmenu WBTC, ktorý môže využiť napríklad v rámci DeFi projektov. To je zdá sa hlavný a jediný motív investorov, ktorí pristupujú k tomuto riešeniu.

Treba poznamenať, že tokenizáciou Bitcoinu na WBTC držitelia Bitcoinu o svoje bitcoiny neprichádzajú natrvalo a kedykoľvek by mali byť schopní vymeniť svoj WBTC naspäť za BTC. V súčasnosti je v rámci DeFi projektov uzamknutých 164 000 BTC, čo predstavuje približne 0,85% celkového počtu BTC v obehu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Prikladá sa korelácii Bitcoinu s S&P500 príliš veľký význam?

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin-sp500

Populárny trader Willy Woo je presvedčený, že Bitcoin sa začína oddeľovať od amerického akciového indexu S&P500 pokiaľ ide o ich spoločnú koreláciu. Tá bola zrejmá niekoľko mesiacov a to najmä od obdobia prepadu trhov v marci 2020 po vypuknutí pandémie koronavírusu.

Willy Woo sa tak pridáva k názoru Anthonyho Pomiliana, ktorý už v utorok upozornil, že dochádza k tzv. decouplingu, pri ktorom mizne korelácia daných aktív a dostáva sa k neutrálnym, prípadne až záporným hodnotám (pri záporných hodnotách sa porovnávané aktíva chovajú úplne odlišne, napr. aktívum A rastie, keď aktívum B klesá pozn.red.).

,,Bitcoin sa už čoskoro odčlení od tradičných trhov a bude skôr poháňaný internou s-krivkou prijatia (prijatie na spôsob startupu) než zmenami aké vnímajú tradiční investori, ktorí ho považujú za akýsi hedge,“ uviedol už v septembri Willy Woo.

Tento populárny trader je známy aj pre svoj indikátor Valtue to Transaction Ratio (NVT), ktorý sme spomínali aj vo včerajšom článku. Predstavil ho v roku 2017 a jeho súčasného hodnoty podľa neho podčiarkujú to, že Bitcoin má jasnú cenovú podporu napriek tomu, že akcie S&P500 v posledných dňoch klesajú.

NVT indikátor je podobný indikátoru P/E (Price to earnings = cena k zárobkom), no keďže bitcoin nemá v doslovnom zmysle žiadne zárobky, Woo nahradil hodnoty P/E hodnotou siete, teda trhovou kapitalizácou bitcoinu a každodennom hodnotou bitcoinových transakcií v dolárovom vyjadrení.

Indikátor pred dvoma dňami ukázal, že cena NVT dosiahla svoje nové maxima nad 11 000 USD (tak vysoko nebola ani keď Bitcoin dosiahol svoje ATH 20 tisíc dolárov).

,,Tento test ukazuje, že aj keď padajú akcie, bitcoiny sú poháňané svojou veľkou krivkou prijatia v kombinácii s tým, že pohlcujú čoraz väčší kapitál. Ukazuje to, že má perfektné vlastnosti na to, aby sa stal bezpečným prístavom.”

Analytik Michalel van de Poppe však upozornil Willyho Wooa aj Anthonyho Pompliana, že strate korelácie Bitcoinu a S&P500 indexu prikladajú až priveľký význam. Je totiž presvedčený, že keď príde veľký otras na trhu, aký nastal v spomínanom marci 2020, všetky trhy budú mať opäť tendenciu smerovať k pozitívnej korelácii (k jednotke), čo znamená, že sa budú chovať rovnako. Zjednodušene povedané dôjde k prepadu akcii, zlata aj Bitcoinu.

TIP: Chcete vedieť čo je to index S&P500, s ktorým sa Bitcoin častokrát porovnáva? Dozviete sa z videa?

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Väčšina DEX búrz je nebezpečných. Len dve majú vysoké skóre!

Avatar

Článok

zo dňa

od

DEX

Spoločnosť Cer Live, ktorá sa orientuje na hodnotene kryptomenových fundamentov, uverejnila štúdiu, podľa ktorej je 14 z 25 najväčších kryptomenových decentralizovaných búrz (DEX) v potenciálom ohrození pre nedosiahnutie dostatočnej miery bezpečnosti.

Správa sa zaoberala viacerými jedinečnými problémami, ktorým DEX čelia ako sú falošné výpisy tokenov, oneskorenia pri potvrdzovaní transakcií či nedostatok údajov o kótovaných obchodných pároch. Sústredila sa taktiež na to, či tieto burzy prešli bezpečnostnými auditmi a či ponúkajú bounty programy pre bielých hackerov za hľadanie potenciálnych bezpečnostných chýb v ich systémoch.

Na priloženej tabuľke nizsie môžete vidieť známky všetkych hodnotených decentralizovaných búrz (DEX). Ako bezpečné boli označene len burzy s hodnotením nad 8. Tie, ktoré dostali známku v rozmedzí od 6 do 8 boli hodnotené ako relatívne bezpečné. Z 25 hodnotených DEX dostali napokon vysoké skóre len dve – Uniswap a Syntetyx. Za relatívne bezpečné sú považované aj CRV, dYdX, Binance DEX, Sushi, 1inch, Balancer, Switcheo, Kyber a Pancakeswap.

(pre zväčšenie kliknite)

Mimochodom až šesť DEX z tohto zoznamu neprešlo auditom a ani neoznámili, že by nejaký plánovali. Platí to aj o burze BinanceDEX, ktorá spadá pod najväčšou centralizovanú burzu Binance.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Pozor, klesá hashrate Bitcoinu a rastie počet nepotvrdených transakcii

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Portál blockchain.com upozornil, že počet nepotvrdených bitcoinových transakcii dosiahol 28. októbra počet takmer 140 000. Je to najvyššie množstvo nepotvrdených transakcii v danom okamihu od roku 2017, kedy dosiahol Bitcoin svoju rekordnú cenu $20 000 – vtedy išlo o viac ako 180 000 nepotvrdených prevodov.

Na rast počtu nepotvrdených transakcií môžu vplývať viaceré faktory. Jedným z nich je pokles hashrate, ktorý sa tento týždeň prepadol zo 161,1 EH/s (27. október) na niečo vyše 100 EH/s, čo môže podľa analytikov údajne súvisieť aj s koncom obdobia dažďov v pre bitcoinovú ťažbu významnej čínskej provincii Sichuan, čo vplýva aj na ťažbu vo Vnútornom Mongolsku a Xinjiane, teda regiónoch, do ktorých prúdi voda z dážďov, z ktorej následne vodné elektrárne produkujú lacnú energiu.

Nemalý podiel na tomto počte nepotvrdených transakcií má samozrejme aj rast ceny bitcoinu a rastúci počet transakcií ako takých. Tak či onak, ide o jav, ktorý v kombinácii s poklesom hashrate, ktorý je indikátorom zdravosti celej bitcoinovej siete, neprilieva optimizmus.

Pokles hashrate sa môže prejaviť pri ďalšej zmene mining difficulty, teda obťažnosti ťažby, ktorá sa upravuje každé dva týždne a najbližšie sa tak stane 5. novembra.

Rast počtu neoverených transakcií taktiež motivuje ľudí platiť viac za transakčné poplatky, aby boli ich transakcie uprednostnené (nečakali dlho na realizáciu transakcie). To vedie k tomu, že poplatky za transakcie stúpajú. K 27. októbru stúpli až na 10 dolárov a transakciu. Portál news.bitcoin.com uviedol, že súčasný medián v čase písania tohto článku je nad piatimi dolármi.

Zatiaľ je predčasné robiť unáhlené závery do akej miery ide o negatívny fundament. Dlhé čakanie na overenie transakcií v kombinácii s vysokými poplatkami však samozrejme nie je pre Bitcoin dobrá reklama. Dlhodobejší trend klesajúceho hashrate by zas znamenal, že bitcoinová sieť je potenciálne zraniteľnejšia na 51% útok, hoci súčasné čísla sú stále mimoriadne vysoké. Rast hashrate zároveň do značnej miery vyjadruje dôveru ťažiarov v ďalší rast ceny BTC a je faktorom, na ktorý sa vždy prihliada a prikladá sa mu vážnosť.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

CEO Mastercard neverí v Bitcoin. Zaujali ho však CBDC

Avatar

Článok

zo dňa

od

mastercard

Generálny riaditeľ spoločnosti Mastercard Ajay Banga v rozhovore pre magazín Fortune poznamenal, že u Bitcoinu nevidí žiadny potenciál, pokiaľ ide o jeho využitie ako platobného prostriedku. Neplatí to podľa neho len pre Bitcoin, ale aj všetky ostatné kryptomeny, ktorých cena je volatilná.

Šéf firmy, ktorá každý denne spracováva transakcie v hodnotách miliárd dolárov a je prítomná vo viac ako 110 krajinách, však naznačil, že potenciál majú kryptomeny, ktoré vydajú centrálne banky a teda budú viazané na fiatové meny krajín, v ktorých pôsobia.

Využitie bitcoinu ako platobného prostriedku je podľa neho nemožné, pretože jeho cenové pohyby vystrašia kohokoľvek, kto by sa o to pokúsil. Z toho dôvodu sa Mastercard nesnaží v súvislosti s Bitcoinom vyčnievať z davu, hoci firma poskytuje fiat on-rampy kryptoburzám a rôznym krypto peňaženkám.

Pokiaľ ide o stablecoiny, ide o segment, do ktorého sa snažia v Mastercard preniknúť výraznejšie. Vývoj štátom podporovaných digitálnych mien ako je napríklad čínsky juan by mohol priniesť ozajstný pokrok v oblasti zlepšenia platobných schopnosti. ,,Ak by fiat meny smerovali do digitálneho sveta, boli by užitočné pri cezhraničných obchodných tokoch a zlepšovaní ich efektívnosti – takže za toto určite sme,“ uviedol.

Mastercard v úvode tohto roka vytvoril prostredie, ktoré môžu centrálne banky využiť pri testovaní ich digitálnych mien. Konkurenčná spoločnosť VISA zvolila trochu odlišné riešenie, keď podobné prostredie realizovala na základoch blockchainu Ethereum.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Organické ohodnotenie Bitcoinu je na svojom novom ATH. Bude nasledovať cena?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin NVT

Rešpektovaný indikátor respektíve model Bitcoin NVT Price je na svojom historickom maxime, čo naznačuje, že aktivita na bitcoinovej sieti je v súčasnosti krytá cenou daného aktíva. Inak povedané rast ceny bitcoinu je organický vplyvom súčasného maloobchodného a inštitucionálneho dopytu po tomto aktíve.

NVT hodnota Bitcoinu (Bitcoin NVT Price) sa počíta vydelením trhového stropu (marketcapu) hodnotou kapitálu, ktorý sa presúva na bitcoinovom blockchaine každý deň. Pomer NVT teda hodnotí súčasne ocenenie Bitcoinu meraním ceny a súčtu kapitálu, ktorý sa prenáša skrz jeho blockchain. Jeho cieľom je teda zistiť, kedy je bitcoinova sieť nadhodnotená v porovnaní so skutočnou hodnotou transakcií, ktoré ňou prechádzajú.

,,Keď je hodnota NVT vysoko, znamená to, že hodnota siete predstihuje hodnotu prenášanú v jeho platobnej sieti, čo sa môže stať, keď sieť rýchlo rastie a investori ju považujú ako investíciu s vysokou návratnosťou, alebo alternatívne aj vtedy, keď je cena v neudržateľnej bubline,” vysvetľuje portál Woobull.com patriaci populárnemu traderovi Willymu Woovi.

Článok CryptoSlate uvádza, že existujú tri faktory, vďaka ktorým sa dá povedať, že súčasný bitcoinový rast je udržateľný a má potenciál pokračovať.

Prvým faktorom je to, že celý trh musí poháňať vpred spotový trh a nie trh s futures. Inak povedané, musí existovať skutočný dopyt zo strany maloobchodných a inštitucionálnych investorov.

Po druhé objem transakcii v bitcoinovom blockchaine musí byť stabilný alebo rastúci a popri tom musia vykazovať znaky stability alebo rastu aj ukazovatele ako sú napríklad hashrate, teda celková výpočtová sila vynaložená pri ťažbe bitcoinu (mimochodom hashrate posledné dní klesá pozn.red.).

Tretím faktorom, ktorý by podčiarkoval trend dlhodobého rastu, je pravidelné vytváranie supportov a rezistencii na grafe a teda nie prudký rast ceny v krátkom časovom rozpätí, ktorý by bol zrejme neudržateľný a viedol by napokon k veľkému prepadu (napríklad ako v roku 2017 v rozmedzí ceny 14 tisíc USD až 20 tisíc USD).

V posledných mesiacoch sa pomer NVT neustále zvyšuje, čo naznačuje, že aktivita používateľov neustále rastie popri tom ako rastie cena. Keďže všetky spomínané faktory zatiaľ vyzerajú sľubne, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že uvidíme dlhodobejší trend rastu ceny.

,,Zatiaľ čo čakáme na to, že bitcoin prekoná svoje doterajšie maximum, a to na mesačnom grafe čo je 14 tisíc dolárov, ale aj 20 000 dolárov, čo bol jeho absolútny strop, chcem upozorniť, že organické ocenenie v rámci NVT price indikátoru je už na svojom historickom maxime. Cena ho bude nasledovať,” uviedol k tomu populárny trader Willy Woo.

Problémom NVT Price indikátoru je v súčasnosti to, že je na svojom all-time-high a je teda ťažké predvídať, kde môže nájsť nový strop. Tento problem bude čakať aj samotnú cenu Bitcoinu, keď prekoná hodnotu 20 tisíc dolárov. Inak povedané dostane sa do neprebádanej zóny.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Prieskum ukázal, že solventnejší Američania čoraz viac zaostrujú na Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Prieskum

Spoločnosť Grayscale, ktorá má pod kontrolou najviac bitcoinov spomedzi všetkych firiem, realizovala medzi júnom a júlom rozsiahly prieskum v USA zameraný na solventnejších retailových investorov, u ktorých zisťovala ich skúsenosti s kryptomenami a potenciálny záujem o ich kúpu.

Grasyscale výsledky prieskumu okomentovala takto: ,,V roku 2020 prejavilo záujem o investíciu do Bitcoinu (alebo produkty s ním spojené) prilizne 55% respondentov prieskumu. Ide o výrazný nárast v porovnaní s 36% investorov, ktorí vyjadrili svoj záujem v roku 2019.”

Grayscale na realizáciu prieskumu najala spoločnosť 8 Acre Perspective. Tá ho realizovala na vzorke 1000 osôb z USA vo veku od 25 do 64 rokov s minimálnym príjmom v domácnosti vo výške 50 000 dolárov a minimálnym kapitálom pre investovanie 10 000 dolárov.

Grayscale taktiež zisťovala, či výsledky prieskumu z roku 2019, ktorého sa zúčastnilo vtedy 1000 respondentov, boli blízko pravdy. Zistila, že až 83% ľudí, ktorí pred rokom vyjadrili vôľu investovať do Bitcoinu, tak naozaj aj urobilo.

Zistenia čerstvého prieskumu potvrdzujú, že popularita Bitcoinu v USA rastie. ,,Na základe tohtoročného prieskumu je trh potenciálnych bitconovych investorov naozaj silný – predstavuje až 32 miliónov ľudí, kým minulý rok išlo len o 21 miliónov ľudí,” uviedla firma. ,,Tento rok 62% investorov uviedlo, že sú oboznámení s tým, čo je to Bitcoin, v porovnaní s 53% investorov z roku 2019. Okrem toho polovica opýtaných verí tomu, že do konca tohto desaťročia budú digitálne meny považované za bežnú záležitosť.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-