Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Inštitucionálny dopyt po kryptomenách sa oživil! Peniaze idú do Bitcoinu aj altcoinov

Článok

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Najnovší report spoločnosti CoinShares, ktorá vždy na úvod týždňa zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov, naznačuje, že inštitucionálny dopyt po kryptomenách na čele s Bitcoinom (BTC) sa v minulom týždni výrazne oživil.

Firma Coinshares tradične v pondelok zverejňuje výsledky najsedávanejších svetových kryptofondov Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ETC Group, Bitwise a tiež svojich dvoch vlastných fondov CoinShares XBT a CoinShares Physical.

Najmä v úvode roka 2021 sa do týchto fondov lial kapitál v sumách stoviek miliónov dolárov. Záujem inštitúcii, ktoré cez tieto fondy robia svoje expozície voči kryptomenám, však počas leta výrazne ochabol, čo sa premietlo do 11 týždňov, počas ktorých bilancia na týchto fondoch skončila v červených číslach (ubudlo viac kapitálu, než sa doňho v danom týždni nalialo).

Tento negatívny trend sa zvrátil až koncom augusta, nuž a najnovšie čísla potvrdzujú obrat trendu pozitívnym smerom. Predošlý týždeň bol jednak tretí v plusových číslach, ale zároveň aj jednoznačne najvydarenejší. Inštitúcie a iní akreditovaní investori totiž naliali do kryptofondov dokopy až 97,8 milióna dolárov. Po dlhšej dobe tým pripomenuli čísla, ktoré boli bežné v prvých mesiacoch tohto roka.

Darilo sa konečne aj Bitcoinu

Oživenie nálady investorov u týchto fondov naznačovali v predošlých týždňoch najmä čísla altcoinov, ktorých bilancie postupne mierne rástli. Bitocoin však stále končil v červených číslach, čo naznačovalo, že inštitúcie majú naďalej pochybnosti, či býči trh naozaj pokračuje. Zmenilo sa to uplynulý týždeň, kedy sa do BTC nalialo až 58,9 milióna amerických dolárov.

Popri Bitcoine sa však opäť darilo aj altcoinom. Do dvojky na trhu Ethereum (ETH) sa nalialo ďalších 14,4 milióna dolárov. Veľký hype zažíva aj kryptomena Solana (SOL), ktorá vytvorila svoj vlastný rekord v podobe prílivu ďalších 13,2 milióna USD. Nuž a pozitívny trend potvrdzuje naďalej aj Cardano (ADA), do ktorého pribudlo 6,5 milióna dolárov.

Záver

Z uvedených čísel a to najmä v porovnaní s dátami z predchádzajúcich týždňov je zrejmé, že mnohé inštitúcie nadobudli presvedčenie, že trh s kryptomenami sa dostáva opäť do kurzu. Naznačuje to najmä obnovený focus na Bitcoin, ktorý udáva tempo celému trhu s kryptomenami. Ak sa tieto čísla potvrdia aj v nasledujúcich reportoch, bude to pre celý trh s kryptomenami veľmi pozitívny signál naznačujúci pozitívny sentiment veľkých hráčov.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin Day: El Salvador oslavuje historický okamih kúpou prvých 400 BTC

Senátorka Warrenová zaostrila na stablecoiny. Kryptomeny považuje za „tieňovú banku“

Nemecký gigant chce ponúkať inštitúciám expozíciu voči Bitcoinu

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.