Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Nemecký gigant chce ponúkať inštitúciám expozíciu voči Bitcoinu

Článok

Nemecko
Zdroj: Pixabay.com

Pokiaľ ide o Európu, Nemecko je z pohľadu prístupu ku kryptomenám jednou z najprogresívnejších krajín. Potvrdzujú to aj najnovšie správy, ktoré sa týkajú správcovského finančného giganta Union Investment.

Kryptomenám otvorili dvere Specialfonds

V úvode augusta sme vás informovali, že dvere kryptomenám v najväčšej európskej ekonomike otvorila nová legislatíva týkajúca sa tzv. „Specialfonds”, ktorá umožňuje veľkým nemeckým správcovským fondom uskutočniť investíciu do kryptomien až do výšky 20% ich spravovaného portfólia. Nejde pritom o malé peniaze, pretože tieto fondy spravujú kapitál v hodnote vyše 1,8 bilióna eur a existuje ich v Nemecku viac než 4000. Dokonca medzi ne patria aj významné dôchodkové fondy.

Od dnes môžu nemecké Spezialfonds investovať do Bitcoinu až 415 miliárd dolárov

Vďaka zmene tejto legislatívy získala príležitosť ponúkať kryptomeny ako investíciu aj spoločnosť Union Investment, ktorá sa jej zjavne chytila. Ide o nemeckého správcovského giganta, ktorý klientom spravuje kapitál v sume vyše 500 miliárd dolárov. Portál Bloomberg ako prvý informoval, že Union Investment má v pláne pridať Bitcoin do niekoľkých svojich investičných fondov ako súčasť cieleného pilotného programu pre inštitucionálnych klientov.

Spoločnosť sídliaca vo Frankfurte potvrdila, že zvažuje pridanie Bitcoinu k malému počtu investičných fondov, ktoré budú k dispozícii súkromným investorom. V každom fonde bude expozícia voči BTC obmedzená na maximálne 2% všetkých aktív. Daniel Bathe z Union Investments doplnil, že s touto ponukou začnú pravdepodobne už vo štvrtom kvartáli tohto roku. Dopĺňame, že Union Invesment patrí pod DZ Bank Group, ktorá spolupracuje s viac ako 800 nemeckými bankami.

Kryptomeny vlastní 11% Nemcov

Nedávny prieskum portálu Finder, ktorý bol realizovaný na početnej vzorke 42 tisíc Nemcov, dospel k zisteniu, že expozíciu voči kryptomenám má aktuálne 11% obyvateľov tejto zeme. Predošlé prieskumy realizované v USA a Veľkej Británii naznačujú, že Nemcov investujúcich do kryptomien je dokonca viac, než Američanov či Britov.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin Day: El Salvador oslavuje historický okamih kúpou prvých 400 BTC

Inštitucionálny dopyt po kryptomenách sa oživil! Peniaze idú do Bitcoinu aj altcoinov

Senátorka Warrenová zaostrila na stablecoiny. Kryptomeny považuje za „tieňovú banku“

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.