Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Od dnes môžu nemecké Spezialfonds investovať do Bitcoinu až 415 miliárd dolárov

Článok

Bitcoin Nemecko
Pixabay.com

Dnešný deň, 2. august 2021, môže byť zlomovým okamihom pre investície do Bitcoinu v Nemecku. Takzvané Specialfondy totiž môžu od tohto okamihu potenciálne investovať do kryptomien až 415 miliárd dolárov.

Počnúc pondelkom môžu nemecké inštitucionálne fondy označované ako “Specialfondsvďaka legislatívnej úprave z apríla tohto roku investovať do digitálnych aktív až 20% svojho spravovaného portfólia. Odhadovaná hodnota majetku spravovaná týmito fondmi, ktoré sú špecializované na inštitucionálnych investorov, medzi ktorých patria dôchodkové fondy či poisťovne, sa odhaduje na 2,1 bilióna dolárov respektíve 1,8 bilióna eur. Nuž a takýchto fondov existuje v Nemecku viac než 4000.

Zmieňovaná čiastka 415 miliárd dolárov pochopiteľne nezačne okamžite prúdiť do Bitcoinu, respektíve iných kryptomien, no zákon otvára dvere tomuto segmentu, ktoré boli doposiaľ úplne zavreté. Je teda možné, že naozaj niekoľko miliárd eur v dohľadnej dobe zamieri z týchto fondov do Bitcoinu či iných digitálnych mien.

Ako sme písali už v apríli túto legislatívnu zmenu vnímajú v Nemecku ako veľký krok vpred pre celý kryptotrh. Posilní totiž pozíciu Nemecka ako centra finančného investovania a podčiarkne záujem krajiny stať sa európskym lídrom pokiaľ ide o digitálne aktíva.

Nemecko naznačilo tento cieľ už v roku 2019, kedy podniklo prvé kroky vedúce k správnym regulačným opatreniam, ktoré sprehľadnia prístup ku kryptomenám bez toho, aby ohrozili podnikateľské prostredie. Vďaka tomu by podľa informácii portálu DeCrypt malo byť do konca roka 2021 prijatých v Nemecku celkovo až 44 opatrení týkajúcich sa blockchain technológie a kryptomien.

Dopĺňame, že v USA neexistuje ekvivalent k nemeckým Spezialfondom. Sú však podobné Špeciálnym investičným fondom v Luxembursku (SIF) či Kvalifikačným investičným fondom (QIF) z Írska. Pre inštitúcie sú populárne vďaka prísnej regulácii popri tom ako umožňujú flexibilitu a diverzifikáciu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.