Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľmi Bullish. Nemecké Spezialfondy budú môcť investovať do kryptomien

Článok

Nemecko
Pixabay.com

Smerom k inštitucionálnej adopcii kryptomien prichádzajú výborné správy z ekonomicky najsilnejšej európskej krajiny Nemecka, v ktorej začne platiť nová legislatíva umožňujúca najpopulárnejším investičným fondom,investovať do kryptomien.

Nová legislatíva, ktorá sa dostane do platnosti 1. júla, umožní investíciu do Bitcoinu a iných kryptomien tzv. Spezialfondom, ktorých je v Nemecku viac než 4000. Tie budú môcť od oného dátumu vložiť do digitálnych aktív až 20% hodnoty svojich spravovaných aktív.

Túto legislatívnu zmenu vnímajú v Nemecku ako veľký krok vpred, ktorý posilní pozíciu Nemecka ako centra finančného investovania a odborníci z kryptosektora sa domnievajú, že zároveň podčiarkne pozíciu kryptomien ako “legitimizovanej triedy aktív.”

,,Pridanie kryptoaktív do Spezialfondov je dôležitým krokom k ich prijatiu. Zákon ide v tomto prípade správnym smerom a my to vyslovene vítame,” pochválil túto úpravu nemecký poslanec Frank Schaffler.

Generálny riaditeľ nemeckej spoločnosti Distrubted Ledger Consulting Sven Hildebrandt doplnil, že táto úprava sa bude týkať existujúcich Spezialfondov, kde patria finančné inštitúcie, poisťovacie spoločnostidôchodkové fondy a tiež nových fondov, ktoré v budúcnosti založia inštitucionálni investori. Dokopy ide o približne 4000 fondov, ktoré zrazu získavajú možnosť investovať do Bitcoinu a iných kryptomien, čo im doposiaľ nebolo umožnené.

,,Toto je sakra veľká vec,” uviedol Hilderbrand, ktorý upozornil, že Spezialfondy, ktoré majú fixné investičné podmienky, spravujú okolo 1,8 bilióna dolárov, no zatiaľ ani percento z týchto peňazí do kryptomien smerovať nemôže, pretože to nie je povolené. Od 1. júla to však už platiť nebude.

Hildebrand tvrdí, že o úpravu zákona sa snažili dva roky a ich úsilie nevyšlo nazmar. Teraz upozorňuje, že ak by čo i len 1% týchto financií išlo do kryptomien, malo by to obrovský dopad na trh. ,,Nestane sa to zo dňa na deň, ale hovoríme o najväčšom investičnom nástroji v Nemecku. Teoreticky by mohlo do kryptotrhu len zo strany týchto fondov prísť 350 miliárd eur (422 miliárd dolárov).”

Portál DeCrypt doplnil, že v USA neexistuje ekvivalent k nemeckým Spezialfondom. Sú však podobné Špeciálnym investičným fondom v Luxembursku (SIF) či Kvalifikačným investičným fondom (QIF) z Írska. Pre inštitúcie sú populárne vďaka prísnej regulácii popri tom ako umožňujú flexibilitu a diverzifikáciu.

Zdroj: decrypt.co

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne