Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Senátorka Warrenová zaostrila na stablecoiny. Kryptomeny považuje za „tieňovú banku“

Článok

stablecoin
Zdroj: Pixabay.com

Americká senátorka za štát Massachusetts Elizaberth Warrenová, ktorá je známa ako veľká kryptoskeptička, vyvíja ďalšiu iniciatívu pre podkopanie vplyvu kryptomien na americkú ekonomiku. Jej najnovším cieľom sa stali stablecoiny, ktoré vzbudzujú čoraz väčšiu pozornosť regulátorov.

Senátorka Elizabert Warrenová najnovšie nazvala kryptomeny “novou tieňovou bankou”, proti ktorej je potrebné razantne zakročiť. Veľký problem vidí najmä v stablecoinoch, ktorých stúpajúca kapitalizácia podľa nej podporuje rozmach celého kryptosektoru.

Stablecoiny sú tokeny, ktoré sú kryté inými podkladovými aktívami. Najtypickejšími stablecoinami sú tie, ktoré sú kryté fiatovými rezervami. Patria medzi ne stablecoiny USDT a USDC, ktoré kopírujú hodnotu dolára. Inak povedané 1 USDT by mal byť rovný jednému doláru.

Celková kapitalizácia týchto stablecoinov stúpla od januára z 37 miliárd dolárov na súčasných už 123 miliárd dolárov. Podľa Warrenovej tak stúpa zároveň aj ich vplyv na celý trh s kryptomenami.

Vyzýva preto k prísnej regulácii, na základ ktorej by americké banky prestali podporovať krytie týchto stablelcoinov. Inak povedané boli by prinútené ukončiť spoluprácu s emitentmi týchto stablecoinov, ktorí u nich držia svoje rezervy.

Warrenová sa domnieva, že ak inštitúcie prevádzkujúce stableciony typu Circle u USDT alebo IFinex/Tether u USDT stratia takúto možnosť, ochabne aj vplyv stablecoinov na celý trh s kryptomenami, čo bude viesť k ich celkovému oslabeniu.

Návrh senátorky prichádza v čase, kedy sa stablecoiny stali predmetom záujmu Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) a tiež Ministerky financií USA Janet Yellenovej. Tá nedávno vyzvala patričné regulačné orgány, aby prišli s jasným regulačným rámcom, podľa ktorého sa bude na stablecoiny dohliadať.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin Day: El Salvador oslavuje historický okamih kúpou prvých 400 BTC

Inštitucionálny dopyt po kryptomenách sa oživil! Peniaze idú do Bitcoinu aj altcoinov

Nemecký gigant chce ponúkať inštitúciám expozíciu voči Bitcoinu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.