Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Európa má prvého bitcoinového politika. Je z Belgicka a celý ročný plat prevedie do BTC

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kým v Spojených štátoch či na Ukrajine je už niekoľko politikov, ktorí otvorene priznávajú, že majú do Bitcoinu zainvestované, odvahu priznať tento krok nabral aj prvý politik z Európskej únie. Je ním belgický poslanec Christophere De Beukelaer.

Poslanec belgického parlamentu zo strany Humanist Democratic Centre (CDH) Christophere De Beukelaer oznámil, že skrz platformu Bit4You bude tento rok konvertovať svoje mesačné platy vo výške 5500 EUR (cca 6140 USD) do Bitcoinu. Bruselský poslanec dúfa, že jeho rozhodnutie inšpiruje aj ďalších európskych politikov, aby vyslali podobný jasný signál verejnosti pre podporu novovznikajúcej revolučnej technológie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Sme na začiatku revolúcie rovnakého kalibru, aký sme zažili s internetom pred 30 rokmi. Americkí a ázijskí giganti už masívne investujú do kryptomien. A Európska únia? Stále sa zobúdzame o 10 rokov neskôr a zisťujeme, že nám ušiel vlak. Centralizované obchodné financovanie nikam neodchádza. Tieto dva svety musia kooperovať,” upozornil.

Inšpirovali ho americkí politici?

Beukelear na obhajobu svojho rozhodnutia zmienil aj čerstvého starostu New York City Erica Adamsa, ktorý už koncom roka 2021 po zvolení do úradu prisľúbil, že svoje prvé tri výplaty za vedenie tohto úradu konvertuje do BTC. V prípade prvej výplaty sa tak už medzičasom stalo.

,,Starosta New Yorku Eric Adams si tri výplaty vyplatí v bitcoinoch, aby tým podporil cieľ urobiť z New Yorku centrum bitcoinov. Myslím si, že ešte nie je neskoro, aby aj Brusel a Belgicko zohrali vedúcu úlohu v kryptomenovom priemysle,“ doplnil belgický poslanec.

Eric Adams nie je v USA jediným starostom, ktorý má takýto pro-bitcoinový pohľad. Výplatu v BTC si vyplatil aj starosta slnečného Miami Francis Suarez, ktorý má rovnako tak ambíciu zo svojho mesta spraviť epicentrum kryptomien.

Zmieniť sa určite oplatí aj americký štát Texas, ktorý sa stal novým domovom mnohých bitcoinových ťažiarov. Jeho guvernér Greg Abbott si myslí, že ťažba Bitcoinu pomôže tomuto štátu v napredovaní efektívnej produkcie zelenej energie. Medzitým kandidát na guvernéra Texasu Don Huffines sľubuje svojim voličom, že ak vo voľbách uspeje, urobí z Bitcoinu v Texase zákonné platidlo.

Adopcia prebieha aj v Južnej Amerike

Zmieniť treba aj brazílske Rio De Janeiro, ktorého starosta Eduardo Paes počas nedávnej konferencie Rio Innovation Week po boku Francis Suareza uviedol, že chce použiť 1% mestských finančných rezerv na investíciu do Bitcoinu.

Osobitnou kapitolou je stredoamerický El Salvador, ktorý zašiel zatiaľ najďalej, keď urobil z bitcoinu zákonné platidlo. Od oného momentu do Bitcoinu tento štát aj investuje a plánuje vydanie bitcoinových dlhopisov.

Bitcoinový maximalista Max Keizer tento týždeň vyhlásil, že kroky El Salvador napodobní v roku 2022 minimálne jeden juhoamerický štát. Dokonca tvrdí, že to nie je len jeho domnienka, ale fakt založený na jeho overených informáciách.

Ďalšie zaujímavé články

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com, Kryptonovinky

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.