Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Max Keizer: Altcoiny sú podvod, Bitcoin si tento rok adoptuje ďalší štát

Článok

Bitcoin
Pixabay.com

Kontroverzný bitcoiner Max Keiyer, ktorý je známy aj zo svojej vlastnej šou The Keizer Report, dostal príležitosť hovoriť o svojich ekonomických vyhliadkach a tiež kryptomenách v rozhovore pre televíziu Kitco. Šéfredaktorke počas toho povedal, že pozná krajinu, ktorá si ako ďalšia v poradí adoptuje Bitcoin ako zákonné platidlo a tiež skonštatoval, že konkurenčné altociny vrátane Ethereum sú podvod.

Max Keizer v dlhšom interview najprv zhodnotil súčasný stav fiatových peňazí, ktoré sú podľa neho odsúdené na zánik. Michelle Makori, ktorá viedla rozhodol, povedal: ,,Myslím si, že v priebehu nasledujúcich 10 rokov uvidíme ako veľké ekonomiky ako sú USA a Čína, ktoré si nesú dlhy na úrovni 300% HDP, sa budú chcieť z toho “vytlačiť”. Uvidíme apokalypsu fiatových mien.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ochranou pre investorov pred týmto kolapsom je podľa neho kúpa Bitcoinu. ,,Radšej by som bol opatrný a naložil by som toľko bitcoinov, koľko sa mi dá a nesnažil by som sa hrať hry o správnom načasovaní. Teraz s istotou viem, že tieto fiatové meny klesnú na nulu. Dôvodom prečo jeden Bitcoin stoji už desiatky tisíc dolárov je, že všetky hlavné fiat peniaze na svete sú v hyperinflačnom kolapse voči BTC.”

Keizer si dovolil tieto vyhlásenia napriek tomu, že cene BTC sa voči doláru aktuálne nedarí, kým index amerického dolára (DXY) je od začiatku roka relatívne plochý.

https://twitter.com/Crypto_Toni/status/1486451763951681540

El Salvador napodobnia ďalšie štáty

Následne sa vyjadril k El Salvador, kde vyzdvihol, že počet ľudí, ktorí vlastnia Bitcoin a majú bitcoinovú peňaženku už prevyšuje počet Salvádorčanov, ktorí majú otvorený účet v banke. ,,Ide o proces bankovania nebankovaných. Je to súčasť kúzla bitcoinu.”’

El Salvador podľa jeho názoru nebude dlho jedinou krajinou, ktorá má Bitcoin uzákonený ako platidlo. Je presvedčený, že čoskoro sa k nemu pridajú ďalšie.  Dokonca povedal, že nejde len o jeho domnienky, ale konštatovanie na základe informácii, ktoré má k dispozícii. Tvrdí, že už v roku 2022 bude nasledovať bitcoinové kroky El Salvador minimálne jedna juhoamerická krajina.

,,Už šesť alebo 7 rokov hovorím, že by sme mohli vidieť krajinu, kde sa Bitcoin stane zákonným platidlom. To spustí globálnu hashovú vojnu alebo hash race medzi krajinami, ktoré budú medzi sebou súťažiť v prijatí Bitcoinu a jeho hromadnej adopcii,” uviedol.

Altcoiny vníma ako podvody

Keizer je známy ako bitcoinový maximalista, ktorý nemá pre altcoiny veľké pochopenie. V rozhovore  povedal, že alternatívne kryptomeny nie sú podľa jeho názoru ich povahou dlhodobo udržateľné, pretože nemajú vlastnosti, ktoré robia z Bitcoinu peniaze – nemajú obmedzené množstvo, anti-fragilitu a ani dostatočnú decentralizáciu.

,,Každý deň sa ľudia prebúdzajú a uvedomujú si, že altcoiny sú len podvody. Sú to čisté podvody. Na žiadnom z altcoinov nedošlo k žiadnemu užitočnému vývoju, ktorý by sa nepreukázal ako úplný podvod. Tieto projekty DeFi bežne vybuchnú, ľudia na nich prerobia. Ide o protokoly, ktoré žijú v šedej zóne, ktorá je mimo všetkých nariadení.”

Následne s a v kontraste s altcoinami vrátil k BTC: ,,Bitcoin rieši problém, ktorý majú ľudia po státisíce rokov a to potrebu vymieňať hodnotu v priestore a čase. Ak máte zlato, je skvelé na výmenu hodnoty v priebehu času, ale je veľmi ťažko prenositeľné. Ak chcete presunúť miliardu dolárov zlata na letisko, nie je to praktické. Fiat peniaze zas takto presúvať môžete, no časom sa nafúknu a zaniknú. S Bitcoinom sa však môžete prepracovať v čase a aj v priestore.”

Ďalšie zaujímavé správy

VIDEO: Slovenský YouTuber PPPíter navštívil El Salvador. Vyskúšal si v ňom platby Bitcoinom

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: kitco.com, kitco.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.