Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rio de Janeiro chce byť ďalším mestom Bitcoinu – bude doňho aj investovať?

Článok

Brazília, Rio de Janeiro
Zdroj: Pixabay.com

Starosta brazílskej metropoly Rio De Janeiro Eduardo Paes sa rozprával so starostom slnečného Miami Francisom Suarezom na tému adopcie Bitcoinu. Popri tom naznačil, že by doňho chcel investovať financie z mestskej pokladnice.

Starosta takmer sedemmiliónového Rio de Janeiro Eduardo Paes počas konferencie Rio Innovation Week po boku Francisa Suareza uviedol, že má v pláne urobiť z jeho mesta bitocinové mesto a chce, aby 1% z mestskej pokladne bolo použité na investované do kryptomien.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Chystáme sa spustiť projekt Crypto Rio a investovať 1% našich mestských rezérvv do kryptomien. Vláda musí zohrať svoju úlohu,” skonštatoval počas diskusie, v ktorej uviedol aj to, že Brazília plánuje zaviesť daňové výnimky pre tento priemysel, čo potvrdzuje, že najväčšia juhoamerická krajina má skutočne pro-bitcoinový prístup.

V Brazílii, krajine s vyše 200 miliónmi obyvateľov, už dostalo povolenie aj spotové Bitcoin ETF, čo naznačuje, že problem s Bitcoinom ako takým nemajú ani miestne regulačné úrady. Na spotové Bitcoin ETF sa pritom napríklad v USA stále čaká.

Brazílska vláda taktiež naznačuje, že chce z bitcoinového priemyslu skôr čerpať, než proti nemu bojovať. Federálny zástupca  Luizão Goulart v novembri navrhol zákon na legalizáciu krypotmien ako platidla, čo by mohlo umožniť pracovníkom verejného aj súkromného sektora prijímať výplatu aj v Bitcoine. V krajine sa taktiež intenzívne hovorí o jej potenciály v oblasti ťažby BTC.

Ďalšie zaujímavé články

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.