Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Energiu pre Bitcoin City by mohla dodávať jediná sopka – existuje 90% šanca

Článok

vulkán
Zdroj: Pixabay.com

Nayib Bukele, kontroverzný prezident El Salvador, prvej krajiny na svete, ktorá spravila z Bitcoinu zákonné platidlo, si myslí že na zabezpečenie energie pre ambiciózny projekt Bitcoin City bude stačiť jedna jediná neaktívna sopka.

Nayib Bukele v nedeľu uviedol, že v prípade Bitcoin City existuje 90% šanca, že neaktívna sopka s menom Conchagua zabezpečí pre celé mesto energiu v podobe 42 megawattov, čo bude pravdepodobne dosť na celú jeho prevádzku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prezident El Salvador k tomu doplnil, že štátna elektrotechnická spoločnosť La Geo medzitým pokračuje vo zvyšovaní produkcie geotermálnej energie z rôznych sopiek v krajine, pričom jedna z týchto lokalít je schopná produkovať dokonca až 95 MW.

Sopka Conchagua, ktorá sa nachádza blízko východnej hranice El Salvador a má výhľad na záliv Fonseca, nie je známa žiadnymi historicky potvrdenými erupciami. Ak by podľa Bukeleho napokon spotreba Bitcoin City presiahla jej kapacity, zvyšné zdroje by boli získavané z iných miest.

Uviedol tiež, že akýkoľvek prebytok energie z tejto sopky by bol použitý k ťažbe bitcoinov, ktoré by sa pridali na súvahu El Salvador. Aktuálne má táto stredoamerická krajina pod kontrolou 1391 BTC, čo je v čase písania článku ekvivalent 58,7 miliónov dolárov.

Najambicióznejší projekt El Salvador

Bitcoin City je doposiaľ najväčší bitcoinový projekt z dielne kabinetu prezidenta El Salvador. Bukele koncom minulého roka oznámil v spoločnosti predstaviteľov burzy Bitfinex a spoločnosti BlockStream, že na začiatok bude výstavba mesta financovaná z vôbec svetovo prvých bitcoinových dlhopisov v čiastke 1 miliardy dolárov.

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Minulý týždeň minister financií Alejandro Zelaya doplnil, že vláda k tomu pripravuje 20 rôznych zákonov a že o bitcoinové dlhopisy je medzi investormi veľký záujem.

Projekt Bitcoin City by mal vo finále stáť podľa predbežných odhadov okolo 16 miliárd dolárov. Má ísť o plne funkčné mesto, ktoré bude fungovať na bitcoinovej ekonomike. Jeho obyvatelia budú čerpať benefity z výhodných daňových podmienok a tiež sa môžu tešiť na to, že pôjde o zelené mesto, ktoré bude kompletne poháňane energiou zo zmieňovaných salvádorských vulkánov.

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin padol o 10%. Mali na to vplyv tieto 2 dôležité fundamenty

Spustenie Sundaeswap na Cardano sa blíži. Môžu sa však objaviť problémy

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.