Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador pripravuje zákony pre vydanie bitcoinových dlhopisov

Článok

El Salvador
Pixabay.com

Vláda El Salvador v spolupráci s prezidentom Nayibom Bukelem a ministerstvom financií pripravuje 20 návrhov zákonov, ktoré poskytnú právny rámec pre vydanie prvých bitcoinových dlhopisov, skrz ktoré má byť financované vybudovanie Bitcoin City.

Minister financi Alejandro Zelaya 4. januára 2022 informoval skrz salvádorské médium El Mundo, že návrhy zákonov, ktoré následne zamieria na schválenie do Kongresu, budú zahŕňať regulačné nariadenia o vydávaní cenných papierov zaistených kryptomenami, aby sa zabezpečila životaschopnosť bitcoinových dlhopisov. ,,Malo by to poskytnúť právu štruktúru a právnu istotu každému, kto si kúpi bitcoinový dlhopis,” doplnil.

Pomôže financovať budovanie Bitcoin City

Prezident Nayib Bukele za asistencie predstaviteľov firiem BlockStream a Bitfinex minulý rok v novembri oznámil, že bitcoinové dlhopisy s názvom “Volcano Bonds” v hodnote 1 miliardy dolárov  poslúžia z polovice (500 miliónov USD) na prvotné financovanie bitcoinového mesta Bitcoin City, ktoré by malo byť poháňané výhradne geotermálnou energiou z blízkych sopiek a jeho ekonomika spojená s mnohými daňovými výhodami by mala byť postavená na Bitcoine. Ďalších 500 miliónov USD má byť použitých na budovanie infraštruktúry pre ťažbu BTC za pomoci miestnych vulkánov.

Na dokončenie projektu však potrebuje El Salvador podľa súčasných odhadov až okolo 16 miliárd USD, čo znamená, že prvotné bitcoinové štátne dlhopisy budú len základným pilierom úspechu.

O bitcoinové dlhopisy je (vraj) veľký záujem

Alejandro Zelaya včera naznačil, že o štátne bitcoinové dlhopisy El Salvador je u investorov veľký záujem, keďže ponúkajú expozíciu voči BTC a 10-ročnú splatnosť 6,5% úroku.

Kritici však upozorňujú, že tento investičný nástroj by mohol ešte výraznejšie ohroziť prístup El Salvador ku tradičným trhom (kroky El Salvador sa nepáčia MMF, Svetovej banke ani globálnym ratingovým agentúram). Zelaya to však vylúčil a vyhlásil, že stredoamerická krajina so 6 miliónmi obyvateľov určite neopustí tradičné trhy a naďalej na nich plánuje aktívne pôsobiť.

Bukele je optimista

Prezident  Nayib Bukele v nedeľu 2. januára zverejnil svoju predikciu pre Bitcoin v roku 2022. Okrem iného v nej uviedol, že s výstavbou Bitcoin City sa začne už tento rok a že o Volcano Bonds bude enormný záujem. Bitcoinu medzitým predpovedá prekonanie ceny 100 000 USD a tiež tvrdí, že minimálne ďalšie dve krajiny urobia tento rok z Bitcoinu zákonné platidlo.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.