Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident Bukele zverejnil predikcie pre Bitcoin: V roku 2022 ho príjmu ďalšie krajiny

Článok

Nayib Bukele
Twitter Nayib Bukele

Kontroverzný prezident stredoamerického El Salvador Nayib Bukele zverejnil pri príležitosti nového roka svoje bitcoinové predikcie pre nasledujúcich 12 mesiacov. Očakáva v nich ďalšiu novú vlnu masovej adopcie tejto kryptomeny popri čom predpokladá, že z nej bude ťažiť benefity aj jeho krajina.

Nayib Bukele, ktorý presadil v El Salvador ako v prvej krajine na svete zákon o Bitcoine, ktorý urobil z tejto kryptomeny zákonné platidlo, predstavil svoju predikciu pre rok 2022 ako inak na Twitteri. Uviedol v nej v súvislosti s Bitcoinom:

  • V roku 2022 dosiahne cenu 100 000 USD
  • Minimálne ďalšie dve krajiny príjmu Bitcoin ako zákonné platidlo
  • Bude dôležitou súčasťou tohtoročných volieb v USA (voľby do snemovne reprezentantov a senátu v novembri)
  • Začne sa s výstavbou Bitcoin City v El Salvador
  • Počas Bitcoin Conference bude predstavená veľká novinka

Bukele taktiež predpovedá, že sa bude dariť aj vlastným iniciatívam El Salvador spojeným s Bitcoinmi. Okrem toho, že sa má začať s výstavbou Bitcoin City, ktoré bude financované aj z prvých bitcoinových dlhopisov v hodnote 1 miliardy dolárov, úspech predpovedá aj tzv. Volcano bonds (pravdepodobne v súvislosti s ťažbou BTC pomocou energie z vulkanickej činnosti, pozn. red.).

El Salvador podľa oficiálnych informácii aktuálne vlastní 1370 bitcoinov, no je otázne, kto ich má pod kontrolou (pravdepodobne samotný Bukele). Väčšinu týchto nákupov totiž oznámil on sám, pričom pri nedávnom nákupe 21 BTC v symbolický dátum 21.12.2021  naznačil, že  ich kupoval priamo cez mobilnú peňaženku.

Dobrou reklamou pre El Salvador nie sú ani informácie o údajnej strate bitcoinov na vládnej kryptopeňažneke Chivo v medializovanej hodnote viac než 96 000 USD. Straty svojich zostatkov v BTC na tejto peňaženke nahlásilo minimálne 50 Salvádorčanov. Oficiálni predstavitelia krajiny sa však vyhýbajú túto tému komentovať.

Ďalšie zaujímavé články

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Optimizmus ohľadom Bitcoinu sa nevytráca. Analytici predikujú $200 000, PlanB verí svojmu modelu

Ako sa bude dariť kryptomenám v roku 2022? Arcane Research zverejnila predikciu

Geniálne dieťa s IQ 162 chcelo pod stromček kryptomeny

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.