Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

El Salvador kúpil v symbolický dátum ďalšie bitcoiny. Kto ich však naozaj vlastní?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

El Salvador, prvá krajina na svete, ktorá urobila z Bitcoinu zákonné platidlo, sa rozhodla využiť symbolický dátum 21. december 2021 na kúpu ďalších 21 bitcoinov. Poukázala tým na číslo 21, ktoré je s Bitcoinom spájané vzhľadom na jeho maximálny počet 21 000 000 BTC.

El Salvador zaplatil za 21 BTC čiastku 1 036 000 dolárov. Obchod sa uskutočnil 21. decembra 2021 v 21. storočí. Prezident krajiny Nayib Bukele okrem toho (aspoň tak to bolo prezentované) načasoval tento nákup presne na 21 hodinu, 21 minútu21 sekundu miestneho času.

Aby spojení s číslom 21 nebolo málo, upozornilo sa aj na skutočnosť, že podľa Wikipédie má El Slavador rozlohu 21 041km2, čo znamená, že dokonca aj z geografického hľadiska má k Bitcoinu “blízko“.

Po tejto najnovšej investícii má El Salvador pod kontrolou 1 231 BTC. Posledný väčší nákup bitcoinov realizoval 26. novembra, kedy pri cene 54 000 USD kúpil 100 BTC.

Symbolické čísla sú v kurze

Pokiaľ ide o symbolické čísla za zmienku stojí aj nákup 420 BTC z októbra tohto roka. Číslo 420 je totiž známe aj ako číslo spájané s marihuanou a kultúrou okolo kanabisu. Mimochodom len krátko pred týmto októbrovým nákupom získala veľká kryptomenová burza FTX v ďalšom kole financovania 420 miliónov dolárov od 69 investorov.

Kto naozaj vlastní salvádorské bitcoiny?

S najnovším nákupom El Salvador je spojená ešte jedna zaujímavosť. Keď bola prezidentovi Bukelemu položená otázka, ako tieto bitcoiny kupoval a či to náhodou nebolo cez smartphone, Bukele odpovedal pojmom „Naked“, čím naznačil, že bitcoiny mohol naozaj nakupovať priamo on sám “zo svojej obývačky”.

To opäť rozvírilo špekulácie o tom, ako sú salvádorské bitcoiny strážené a kto k ním má prístup. Niektoré signály totiž naznačujú, že ich výhradným držiteľom (z pohľadu privátnych kľúčov) je len samotný prezident Nayib Bukele a nikto iný. V tom prípade je možné polemizovať, do akej miery sú tieto bitcoiny naozaj v držbe tejto stredoamerickej krajiny a do akej miery ich vlastní tento kontroverzný politik.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.