Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Až polovica aktívnych krypto peňaženiek hrala blockchain hry – Hráte aj vy?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Opäť dôležitá štatistika, ktorá potvrdzuje rastúci záujem o NFT play-to-earn hry založené na blockchaine. Najnovšie dáta totiž ukazujú, že v treťom štvrťroku tohto roka hrala tieto hry až polovica aktívnych krypto peňaženiek.

Dôležitá štatistika

Podľa reportu hernej oblasti z Q3 2021 spoločnosti DappRadar dosiahlo toto odvetvie za dané obdobie celkom 754 000 jedinečných aktívnych peňaženiek pripojených k herným decentralizovaným aplikáciám. To predstavuje takmer polovicu všetkých aktívnych krypto peňaženiek, pretože v priebehu posledných troch mesiacov sme zaznamenali 1,54 milióna jedinečných aktívnych peňaženiek.

Nárast hernej aktivity bol do značnej miery spôsobený aj vzostupom celej NFT oblasti. Herné zberateľské predmety v podobe NFT priniesli počas tretieho štvrťroka tržby 2,32 miliardy dolárov. To predstavuje 22% z celkového objemu obchodov s NFT tokenmi za dané obdobie:

,,Uprostred všetkej eufórie okolo kolekcií na sieti Ethereum, ako sú CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club (BAYC), sa prehliada úloha, ktorú NFT zaujali v hernom sektore ako položky v hre.“

Od júla do septembra bol v oblasti NFT zaznamenaný obchodný objem vo výške približne 10,67 miliardy dolárov, čo je nárast o niečo viac ako 700% oproti predchádzajúcemu štvrťroku. Metaverse Axie Infinity je jednou z hlavných hybných síl blockchainových hier. Hráči zbierajú a vychovávajú svojich Axies, čo sú virtuálne tvory, ktoré je možné použiť v bitkách hráč proti prostrediu (PvE) a hráč proti hráčovi (PvP). Spoločnosť Axie Infinity zaznamenala v treťom štvrťroku objemy obchodov 2,08 miliardy dolárov a v súčasnosti dosiahla celkový objem 2,55 miliardy dolárov. DappRadar uvádza, že k dnešnému dňu došlo k viac ako 6,7 miliónom predajov a aktuálny 24-hodinový objem je 15,2 milióna dolárov. CryptoSlam uvádza Axie Infinity ako najpredávanejšiu NFT kolekciu podľa objemu predajov za posledných 30 dní s výškou 504 miliónov dolárov.

Nový sektor na vzostupe

Na prvý pohľad sa môže zdať, že poslednú dobu je väčšina správ len o NFT a blockchainových hrách. Avšak štatistiky jasne hovoria, že záujem o túto oblasť výrazne rastie a so záujmom rastú aj ostatné metriky. V poslednej dobe vychádza množstvo významných správ o tom, ako sa aj svetové burzy angažujú v oblasti NFT. Napríklad včera sme vás informovali, že Coinbase spustí vlastne NFT trhovisko.

Obľúbenosť NFT hier stúpa preto, lebo v podstate prvýkrát môžete spojiť príjemné s užitočným – hraním hier si dokážete priamo zarábať. V rozvojových krajinách si týmto hraním ľudia dokážu zarobiť 5 až 10x viac než v „klasickej“ práci. Aby ste v týchto hrách zarobili, vôbec nemusíte hrať. Stačí vám vytipovať si hry s veľkým potenciálom, nakúpiť si herné NFT a následne čakať a predať ich so ziskom. Pokiaľ vás zaujímajú tieto hry, môžete si prečítať náš článok o 3 hrách, ktoré majú najväčší potenciál. Nezabúdajte však, že celé toto odvetvie je stále nové a investícia prináša značné riziko. Neriskujte preto zbytočne veľa. Oblasti NFT sa venujem aj na mojej bezplatnej Telegram skupine. Ak vás táto téma zaujíma, môžete sa pridať.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Na ceste za Polkadot parachainami: Poznáme termíny DOT aukcií! (8. diel)

Kryptomena SHIBA zaplavila celý trh: Obrovské objemy a rastúca chamtivosť

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.