Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Axie Infinity je nové „Ethereum“, ale v oblasti NFT hier – Kam to až dotiahne?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V nedávnom článku sme vám priniesli aktuálne štatistiky z NFT sektora, kde sme mohli vidieť opäť výrazný vzostup záujmu o túto oblasť kryptomien. Najväčším ťahúňom je hra Axie Infinity, ktorej popularita rastie. To spôsobuje opäť obrovský rast kryptomeny AXS. Nadmerne rastú aj ostatné NFT tokeny.

Pozitívne štatistiky z oblasti NFT

Ak ste zmeškali náš posledný článok o štatistikách z NFT, môžete si ho pozrieť:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Štartuje ďalšia vlna NFT mánie? Štatistiky hovoria jasne

Axie Infinity neohrozene kraľuje

Zatiaľ čo Ethereum neohrozene kraľuje smart chainom, hra Axie Infinity si čoraz viac upevňuje pozíciu lídra v oblasti NFT hier a „play-to-earn“ projektov. Oproti ostatným projektom s rovnakou tématikou má totiž obrovský náskok, pričom popularita tejto hry rastie každým dňom, čo dokazuje aj aktuálny rast ich kryptomeny AXS.

Aktuálne má táto hra denne cez 1,2 milióna aktívnych hráčov, pričom za celý september hru navštívilo 18,8 milióna hráčov. Návštevnosť má rastúci trend, pričom napríklad v auguste bol celkový počet hráčov 14,9 milióna. Pred 6 mesiacmi v marci to boli „len“ 2 milióny hráčov. Podrobnejšie údaje môžete vidieť v nasledujúcej tabuľke:

Najväčšiu popularitu má Axie v krajinách juhovýchodnej Ázie, kde prostredníctvom takýchto play-to-earn hier môžu hráči zarábať reálne peniaze. Vzhľadom na zlú ekonomickú situáciu v týchto krajinách je to skutočné vykúpenie. V čase tohto písania článku je aktívnych 107 000 hráčov, pričom ich národnostné rozdelenie je nasledovné:

Philippines Filipíny – 40.53%

Venezuela Bolivarian Republic of Venezuela – 6.31%

United States of America USA – 5.72%

Thailand Thajsko – 4.73%

Brazil Brazília – 3.29%

Týždenné odmeny takmer 30 miliónov USD

Ako sme už spomenuli vyššie, hraním tejto hry si dokážete slušne zarobiť. Aktuálne týždenné odmeny pre hráčov atakujú hranicu 30 miliónov dolárov, čo pri zachovaní týchto hodnôt predstavuje ročne okolo 1,5 miliardy dolárov.

Pretože používatelia si musia najskôr kúpiť NFT, aby mohli hrať Axie Infinity, môžeme povedať, že existuje vysoká bariéra pre nových hráčov kvôli vysokej cene. Hlavným dôvodom, prečo sa užívateľská aktivita Axie Infinity napriek nárastu ceny AXS a Axie NFT stále zvyšuje, je nárast cechov. Cechy, ako YGG, Avocado Guild a GuildFi, v zásade umožňujú používateľom požičiavať si Axie NFT na hranie Axie Infinity so systémom zdieľania príjmu. Používatelia tak môžu hrať hry ako Axie Infinity bez toho, aby na začiatku míňali značné sumy finančných prostriedkov.

Popularita Axie Infinity ťahá hore aj ostatné NFT hry

Trh s kryptomenami stúpol za posledných 7 dní v priemere o 0 až 10 percent, pričom viaceré veľké kryptomeny sú dokonca nižšie oproti hodnote spred týždňa. To však neplatí pre NFT kryptomeny, ktoré sú za posledný týždeň v pluse najčastejšie v rozmedzí od 20 do 40%.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Facebook investuje 50 miliónov USD do vlastného virtuálneho sveta – Toto zatiaľ vieme

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Na ceste za Polkadot parachainami: Situácia sa komplikuje (6. diel)

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Activeplayer

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.