Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Známy YouTuber vyzdvihol 3 metaverse kryptomeny, ktoré sú podľa neho najlepšie

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Oblasť s hernými a metaverse kryptomenami zaznamenala posledné týždne raketový nárast, ktorý nešlo prehliadnuť. Populárny YouTuber zaoberajúci sa kryptomenami, Coin Bureau, vyzdvihol vo svojom najnovšom videu 3 metaverse kryptomeny, ktoré považuje za najlepšie.

Metaverse projekty

Celý Metaverse sektor rýchlo rastie, a to ako v kultúrnom povedomí, tak aj vo finančnom smere. Celú adopciu urýchlila aj zmena názvu spoločnosti Facebook na názov Meta minulý mesiac. Keďže sa tento koncept pomaly začína stávať mainstreamovým, začína ho skúmať niekoľko veľkých spoločností a viacerí analytici predpovedajú obrovský rast celého tohto sektora. Kryptomeny sú akousi baštou takýchto metaverse projektov, pričom za posledné týždne zaznamenali obrovský rast a stávajú sa čoraz populárnejšie.

Známy YouTuber Coin Bureau sa bližšie pozrel na 3 metaverse kryptomeny, ktoré sú podľa neho najlepšie.

https://www.youtube.com/watch?v=TnSrjvckBTY

Axie Infinity

Na tému Axie Infinity povedal, že token AXS odštartoval trend play-to-earn modelu mesiace pred ostatnými a darí sa mu aj napriek jeho jednoduchej grafike.

„Musím priznať, že na Axie nie je veľmi čo obdivovať. V skutočnosti sa to primárne točí okolo postáv inšpirovaných pokémonmi, ktoré bojujú a rodia sa v tejto strategickej hre. Táto NFT hra je dosť zjednodušená, no doteraz vygenerovala približne 27 500 ETH v objeme obchodov len na trhovisku OpenSea a počíta s viac ako 30 000 aktívnymi obchodníkmi. Kľúč úspechu Axie pramení zo skutočnosti, že používateľom dáva možnosť zarábať hraním hry, čo je revolučný ekonomický pokrok.“ 

Sandbox

Ako druhý projekt spomenul The Sandbox, virtuálny svet založený na blockchaine, kde účastníci môžu nakupovať, predávať a obchodovať s digitálnymi aktívami, ako sú nezameniteľné tokeny (NFT) a virtuálne pozemky. Pôvodne 2D mobilná hra, The Sandbox bola prevedená na 3D metaverse svet postavený na sieti Ethereum (ETH). Podľa tohto youtubera ju odlišuje jedinečný pohľad na virtuálne nehnuteľnosti.

„Čo považujem na Sandboxe za obzvlášť príťažlivé, je jeho virtuálny svet. Pozemky sú časti digitálnej nehnuteľnosti v rámci The Sandbox metaverse, ktoré si hráči môžu kúpiť, aby na nich mohli stavať a hrať. To v podstate znamená, že hráči môžu naplniť svoje územie hernými aktívami, aby vytvorili autentické herné zážitky. Dôležité je poznamenať, že každá krajina je klasifikovaná a uložená v reťazci ako NFT na blockchaine Ethereum, vďaka čomu sú pozemky obchodovateľné a plne prispôsobiteľné.“

Netvrk

Ako posledný spomenul projekt Netvrk (NTVRK), sociálny virtuálny svet, ktorý umožňuje používateľom vytvárať rôzne typy NFT a zarábať pasívne príjmy predajom alebo prenájmom svojho majetku. Okrem toho umožňuje používateľom nakupovať hlavné nehnuteľnosti pomocou tokenov.

„Tento metaverse projekt umožňuje používateľom nakupovať aktíva v rámci jeho virtuálnej domény, ktorá zahŕňa budovy, kancelárie, vozidlá, domy a čokoľvek, na čo si spomeniete. Teraz si predstavte, že by ste mohli použiť tokeny tejto platformy na nákup pozemkov v najlepších realitných hotspotoch, ako je napríklad roztomilý štúdiový loft s výhľadom na pláž priamo v srdci mesta. S Netvrkom je toto všetko možné.“

Zhrnutie

Názory na celú oblasť hier a metaverse projektov sú zmiešané. Niektorí totiž nevidia význam v kupovaní virtuálnych pozemkov a podobne. Na druhej strane, iní zase vidia vo virtuálnych pozemkoch obrovské zhodnotenie a priležitosť do budúcnosti.

Aj samotné NFT tokeny sa veľmi rýchlo formujú a vyvíjajú. Na začiatku tohto roka boli NFT len bezcenné obrázky a doslova digitálny dopad. Len behom pár mesiacov sa však vyvinuli do aktuálnej podoby – ako dôležité stavebné kamene mnohých play-to-earn hier, či ako virtuálne pozemky metaverse projektov.

Pokiaľ vás zaujímajú rôzne metaverse projekty, prípadne play-to-earn hry, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam rôzne tipy a postrehy.

Nezabúdajte, že oblasť NFT a hier sa neustále vyvíja a s vysokými ziskami úmerne rastie aj riziko straty prostriedkov. Vždy si zvážte každú investíciu a investujete len toľko, koľko môžete stratiť.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Záujem o hry a metaverse stúpol o 1000%, Grayscale hovorí o obrovskom potenciáli

Na ceste za Polkadot parachainami: Víťaz prvej aukcie je známy! (12.diel)

Obrovský prepad trhu s kryptomenami, likvidácie pozícii dosiahli 2,5 miliardy dolárov

Hra Cryptomines ukázala, že aktuálny systém krypto hier je neudržateľný – Na čo si dávať pozor?

Dlhodobé držanie Shiba Inu je dobrý nápad, hovorí CEO burzy KuCoin

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: YouTube

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.