Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Začína sezóna altcoinov? Zilliqa (ZIL) za 2 dni stúpla o 150%, toto sú hlavné dôvody

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Je to už niekoľko mesiacov, kedy sme videli kryptomeny vo fáze rastu stoviek percent behom pár dní. Posledné dni sa však zdá, že tento trend sa k nám opäť vracia. Viaceré altcoiny v poslednej dobe prudko vystrelili nahor o desiatky percent, pričom najväčšiu pozornosť pútala kryptomena Zilliqa, ktorá stúpla behom 2 dní až o 150%! 

Veľké novinky

Najväčším dôvodom rastu z fundamentálneho hľadiska je nepochybne ohlásenie kľúčového partnerstva pre nadchádzajúcu platformu Metaverse as a Service (MaaS), Metapolis. Nová platforma, ktorá sa má spustiť v apríli, bola predstavená ako pohlcujúci, gamifikovaný zážitok z XR Metaverse. Podľa príspevku Zilliqa to umožní koncepčne bohaté a na mieru navrhnuté dómy ako súčasť miest, pričom budú hostiť značky, umelcov, koncepty, hry, e-shopy, nehnuteľnosti alebo iné digitálne zážitky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Metapolis vyzbieral 2 milióny dolárov ešte pred uvedením na trh a nedávno uzavreli partnerstvo s aplikáciou Agora na globálne oceňovanie talentov. V piatkovej tlačovej správe Sandra Helou, vedúca oddelenia Metaverse a NFT v Zilliqa, uviedla, že partnerstvo oživí nielen kreativitu v rámci Metaverse, ale tiež otvorí neobmedzený prístup pre kreatívnych ľudí z celého sveta, aby sa mohli pripojiť do digitálneho sveta. Dodala, že partnerstvo medzi oboma spoločnosťami ich postaví do popredia inovácie Web3.

Chcete využiť rast aj pokles kryptomien vo svoj prospech? Odpoveďou sú trading boti. V tomto návode nájdete všetko dôležité, čo potrebujete vedieť!

Od oznámenia investori prejavili optimizmus ohľadom využitia, ktoré Metapolis prinesie do ekosystému Zilliqa. Trhová hodnota ZIL vyletela o 150% behom dvoch dní. Odvtedy cena mierne klesla, pričom aktuálne sa drží na hodnote okolo 0,11 USD.

Likvidácie pozícií

Ďalším dôvodom prudkého rastu boli masívne likvidácie short pozícií a tzv. short-squeeze, kedy likvidácia shortov rozpútala lavínu, ktorá likvidovala viac a viac shortov popri tom, ako cena rástla. V počiatku rastu kryptomeny ZIL boli objemy nízke, a tak začali ľudia masívne otvárať short pozície vďaka predpokladu, že sa jedná len o nejakú falošný rast nahor. Výsledkom tohto celého bolo, že likvidácie short pozícií dosiahli za 24 hodín 12 miliónov dolárov.

Toto číslo sa nemusí zdať ako nejaké veľké, no v rovnakom čase mal samotný Bitcoin za 24 hodín zlikvidované short pozície v hodnote 11,6 milióna.

Zhrnutie

Podobných nárastov ako Zilliqa sme posledné dni videli viacero. Paradoxne rástli najprudšie práve malé altcoiny, ktoré zvyknú počas altcoinovej sezóny rásť až ako posledné. Na trhu však panuje dobrá nálada a zdá sa, že by sme sa mohli konečne odraziť smerom nahor. Tvrdenie podporuje aj momentálny nárast BTC k hranici 47 000 dolárov. Je však veľmi dôležité pripomenúť, že táto hranica predstavuje pre BTC silnú rezistenciu a stále hrozí prepad smerom dole.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Neznáma veľryba vo veľkom nakupuje SHIBA INU – Nakúpila už cez 100 miliónov dolárov!

Najväčšia NFT kolekcia spustila vlastnú kryptomenu – Objemy stúpli o stovky percent!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cryptobriefing

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.