Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Posledné týždne nie sú v oblasti kryptomien vôbec príjemné. Od dosiahnutia nového maxima na Bitcoine v novembri minulého roka trh len stagnuje a vyklesáva. Možností ako zmierniť tieto prepady je viac. Jednou z nich môžu byť trading boti, ktorí vďaka neustálemu obchodovaniu dokážu prepad zmierniť.

Trading boti

Trading boti sú bežnou súčasťou trhu s kryptomenami, aj keď sa o nich možno až tak nehovorí. Existuje hromada botov, od tých jednoduchších, až po komplikovaných a prepracovaných botov. Výhodou bota je to, že robí všetko úplne za vás a vy tak nemusíte sedieť hodiny za grafmi a striehnuť na správne obchody. Všetko však závisí od vášho nastavenia samotného bota.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dobrou správou je, že existuje niekoľko poskytovateľov trading botov, ktorí cez api prepojenie môžu obchodovať s vašim portfóliom na burze. Ceny za tieto služby sú viac než prijateľné.

Ako to funguje

Aj úplne jednoduchý robot dokáže efektívne zarábať, prípadne zmierniť straty počas prepadu. Poskytovateľ trading botov TradeSanta umožňuje využívanie botov, ktorých nastavenie zvládne aj začiatočník. Kľúčové parametre, ktoré treba nastaviť sú percentuálne hodnoty, na ktorých má dokupovať a predávať. Dôležité je nastaviť takisto počet týchto dodatočných orderov a obchodné objemy (volume) na jeden obchod.

Aby ste videli praktickú ukážku, pozrieme sa na môjho long bota, ktorý bol vytvorený 5 dní dozadu na páre ETH/USDT. Jeho cieľom bolo nakupovať v prípade prepadu, a predávať počas rastu. Tieto obchody robot vykonáva v 0,6% intervaloch.

Jedná sa o GRID bota, ktorý v rámci veľkého cyklu (ktorý končí posledným predajom), obchoduje aj maličké „vlnky“ na grafe, čo vám umožňuje maximalizovať zisk. Na grafe nižšie môžete vidieť, že robot urobil za 5 dní 150 obchodov, pričom vidíte jednotlivé nákupy a predaje. Každý čiastkový nákup+predaj znamená profit 0,6%, čo je v prípade objemu na 1 obchod 50 zisk 0,3 USD (- burzové poplatky). Takýchto čiastkových predajov urobí denne v prípadne veľkej volatility desiatky.

V čase, keď bol bot spustený bola cena ETH okolo 3750 dolárov, v čase písania tohto článku je ETH na úrovni 3220 dolárov, čo predstavuje 15% prepad jeho hodnoty. Celková hodnota nákupu bota je momentálne v strate 9%. Z tohto hľadiska bot dokáže vďaka postupnému dokupovaniu prepadov + čiastkovým obchodom efektívne eliminovať samotný prepad a v prípade dostatočnej volatility a prostriedkov, ktoré má trading bot k dispozícii, môže vďaka stovkám čiastkových obchodov dostať vaše portfólio do plusových hodnôt, hoci cena danej kryptomeny je nižšie, než keď na nej robot začal.

Vyskúšanie zadarmo

Ak vás trading boti zaujali, máte možnosť si ich vyskúšať zadarmo – registrovať sa môžete cez tento odkaz. Keďže hlavne pre začiatočníkov môže byť problém všetko správne nastaviť a vybrať vhodné kryptomeny, napísal som detailný návod k trading botom, ktorý si môžete pozrieť nižšie. Nájdete tam všetky podstatné informácie ako výhody, štatistiky, riziká a nastavenia. Takisto sa môžete pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny, kde pravidelne pridávam páry a nastavenia mojich trading botov.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Prečítajte si zaujímavé novinky

Terra je už druhá najväčšia DeFi sieť, kryptomena LUNA je na novom maxime. Čo spôsobuje rast?

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.