Sme aj na sociálnych sieťach

DeFi

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Článok

Peniaze
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomeny ponúkajú veľké množstvo možností ako získať pasívny príjem. Jednou z týchto možností je lending. Dnes sa bližšie pozrieme na DeFi Anchor Protocol, ktorý vám umožní pasívne úročiť stablecoiny s 20% ročným úrokom.

Anchor Protocol

Anchor Protocol je lending protokol založený na Terra blockchaine, ktorý svojim užívateľom poskytuje 20% výnosy s nízkou volatilitou. Platformu vybudovala spoločnosť Terraform Labs so sídlom v Južnej Kórei a spustili ju 17. marca 2021. Spočiatku protokol Anchor pomohol zvýšiť dopyt po UST, čo je stablecoin ekosystému Terra, a jeho konečným cieľom je byť crosschainový protokol kde si používatelia môžu požičať natívne tokeny prvej vrstvy.

Ako to funguje

Anchor protokol slúži ako peňažný trh medzi veriteľmi a dlžníkmi stablecoinov. Veriteľ môže vložiť svoje stablecoiny na platformu za účelom požičiavania a zarábať na nich úroky. Dlžníci si zase môžu požičať tieto stablecoiny poskytnutím kolaterálu. Tieto aktíva sa považujú za viazané aktíva a v súčasnosti je bLUNA jediným viazaným aktívom, ktoré možno použiť ako kolaterál. Viazané aktívum sa potom uzamkne a proti nemu sa požičiava UST v pomere LTV definovaného protokolom, ktorý je v súčasnosti maximálne 40 %.

Anchor Protocol funguje pomocou mechanizmu liquidity stakingu. Vkladové odmeny získané na bLUNA dlžníkmi sú protokolom likvidované do UST pre vkladateľov, čo im umožňuje získať cieľový výnos až 20 %. Aj keď sa 20% APY zdá byť príliš dobré, aby to bola pravda, je to skutočné. Protokol Anchor môže generovať najmenej 24% výnos zo stakingu z vkladov v dôsledku 12% ročného staking výnosu LUNA a maximálnej sadzby LTV. Pôžičky sú tiež nadmerne zabezpečené, čo znamená, že odmeny za staking sú zvýšené, čo ďalej prispieva k vysokej úrokovej sadzbe. Aj keď systém môže generovať viac ako 20% výnosov, stanovením hodnoty na úrovni 20% zabezpečuje Anchor spoľahlivý a stabilný pasívny príjem.

Návod na pasívny príjem

Úročiť vaše kryptomeny na tejto platforme je jednoduché a zvládnete to v niekoľkých jednoduchých krokoch, ktoré si teraz vysvetlíme.

Úplne na začiatku budete potrebovať vlastnú Terra peňaženku, ideálne Terra Station. Túto peňaženku si môžete buď pridať do prehliadača ako rozšírenie, prípadne stiahnuť mobilnú aplikáciu. Pri vytváraní si starostlivo uchovajte seed (slovnú frázu) a NIKDY ju nikomu neukazujte.

Terra (UST) 🌍 Powered by LUNA 🌕 on Twitter: "We're thrilled to announce that highly-anticipated 🌎 Terra Station Mobile is here! Manage your $LUNA, swap, & stake on the go 💫 Importing

Po úspešnom vytvorení peňaženky budete potrebovať stablecoin UST. Nakúpiť si ho môžete napríklad na burze KuCoin, ktorá ako jedna z mála podporuje tento stablecoin. Samotná burza nevyžaduje overenie účtu pomocou KYC, pričom zároveň ponúka dostatočný limit na výber, čiže je najideálnejšou možnosťou. Po zmene prostriedkov na UST si ich môžete následne vybrať na vašu Terra Station adresu. Pri výbere z burzy použite sieť Terra.

Aktuálne sme už v polovici úspešného úročenia. Ďalším krokom je otvorenie webu AnchorProtocol. Následne v pravo hore kliknite na „Connect wallet“ a pripojte si vašu Terra Station peňaženku.

Po pripojení si na hornej lište vyberte „Earn“ a následne kliknite na „Deposit“ a vložte si vaše prostriedky a potvrďte transakciu v peňaženke. Nezabudnite si nechať pár dolárov na transakčné poplatky.

Aktuálne je všetko úspešne za vami a už o malý okamih uvidíte prvé centy na vašom účte. Odmeny sa pripočítavajú neustále počas dňa, pričom nemáte žiadny časový zámok a vybrať si môžete tieto prostriedky hocikedy.

A aké sú riziká? Vzhľadom na to, že sa jedná o decentralizovaný protokol bežiaci na smart kontraktoch, riziko je len jedno – možná chyba v smart kontrakte, ktorú by dokázali využiť hackeri a prostriedky ukradnúť. Šanca je však minimálna, no vždy tu bude. Riziko takéhoto útoku sa snažia znižovať rôznymi odmenami pre „dobrých hackerov“, ktorí prípadné chyby odhalia a upozornia ich na to. Takisto je k dispozícii aj možnosť poistenia vašich prostriedkov.

Na mojej bezplatnej Telegram skupine pravidelne publikujem takéto rôzne návody a postrehy z rôznych oblasti kryptomien. Pridať sa môže ktokoľvek, aktuálne je tam už cez 3000 ľudí.

Ďalšie možnosti lendingu

Existujú viaceré platformy ponúkajúce služby na pasívny príjem. Na výber máte buď decentralizované protokoly ako Anchor, prípadne centralizované spoločnosti, ktoré fungujú ako akési krypto banky. Najväčšou centralizovanou spoločnosťou na svete, ponúkajúcou pasívne úročenie kryptomien, je Celsius.

Na tejto platforme môžete úročiť desiatky rôznych kryptomien, nie len stablecoiny. Pokiaľ hľadáte formu pasívneho príjmu, Celsius túto možnosť ponúka. Rizikom v prípade takejto spoločnosti je to, že kryptomeny zverujete do rúk tretej strany, podobne ako v prípade krypto zmenární. Prípadnú investíciu a jej výšku si preto vopred zvážte.

Celsius pravidelne ponúka pre svojich používateľov rôzne promo kódy vo výške desiatok dolárov, ktorými si viete ešte viac zvýšiť zisk. Bližšie informácie k tejto platforme ako aj návod ako získať tieto bonusy nájdete v článku nižšie:

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny sú nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

Fotograf kúpil NFT za 400 USD, teraz ho predal za 1,4 milióna: „Zmenilo mi to život“

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Anchor Protocol

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.