Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Terra je už druhá najväčšia DeFi sieť, kryptomena LUNA je na novom maxime. Čo spôsobuje rast?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ekosystém Terra Luna zažíva skvelé obdobie aj napriek vývoju celého trhu. LUNA ako jedna z mála kryptomien rastie, zatiaľ čo ostatné kryptomeny stagnujú alebo klesajú. Čo je dôvodom tohto rastu?

Terra DeFi

Sieť Terra sa stala druhou najväčšou platformou pre smart kontrakty podľa celkovej uzamknutej hodnoty (TVL), podľa údajov poskytnutých z Defi Llama. Dosiahnutím 16,6 miliardy dolárovsa jej podarilo prekonať Binance Smart Chain. TVL vzrástla za posledných 24 hodín o 19,46 %, čím zmietla celú konkurenciu. Na grafe nižšie môžete vidieť celú tabuľku DeFi sietí. Neohrozene v tejto oblasti dominuje Ethereum, pričom veľmi dlhú dobu bol na druhom mieste ekosystém na sieti Binance Smart Chain. Prudký nárast posledných dní však sieti Terra zabezpečil druhé miesto a je nutné povedať, že úplne oprávnene.

TVL

Stavebný kameň

Stavebným kameňom celého DeFi ekosystému na sieti Terra je Anchor Protocol. Jedná sa o sporiaci protokol, ktorý umožňuje získavať stabilné úroky uložením UST stablecoinu. Anchor je najobľúbenejším protokolom v sieti Terra s uzamknutou hodnotou v hodnote 7,14 miliardy dolárov, čo predstavuje takmer polovicu všetkých prostriedkov. Liquid staking protokol Lido a decentralizovaná burza Terraswap sú na druhom a treťom mieste. AMM Astroport je tiež miliardový protokol. 

Popularita protokolu Anchor spočíva v nízko-rizikovom úročení stablecoinu UST s ročným úrokom takmer 20%. Nikde v DeFi nenájdete takto výhodné úročenie stablecoinov v porovnaní s vysokou bezpečnosťou samotnej siete. Vzhľadom na popularitu siete Terra, ako aj Anchor protokolu, sme sa rozhodli pre vás napísať podobný návod, ako môžete aj vy úročiť svoje stablecoin portfólio s minimálnym rizikom za 20% ročne. Aby toho nebolo málo, Anchor vám dokonca ponúka poistenie vašich prostriedkov cez externých poskytovateľov v prípade útoku hackerov, či inej straty.

Návod a ostatné detaily nájdete v tomto článku:

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Kryptomena LUNA na novom maxime (opäť)

Zatiaľ čo celý trh s kryptomenami je v útlme a má klesajúcu tendenciu, LUNA, natívny token siete Terra, vzrástol za posledný týždeň o viac než 30%. S trhovou kapitalizáciou 29 miliárd dolárov zostáva deviatou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie. Avalanche (AVAX) je v tesnom závese na 10. mieste. 

Dôvodom rastu je samotný zámer celého tohto ekosystému. Terra je programovateľná blockchain platforma elektronického obchodu na uskutočňovanie cezhraničných platieb. Využíva stablecoiny na zabezpečenie stability, nízkych poplatkov a okamžitého vyrovnania. Podľa správy o globálnych platbách McKinsey z roku 2021 sa očakáva, že globálne príjmy z platieb do roku 2025 vzrastú na 2,5 bilióna dolárov. Terra by mohla dosiahnuť obrovský úspech, ak dokáže zachytiť čo i len zlomok týchto príjmov.

Natívny token LUNA má maximálny počet 1 miliardu tokenov. Nové tokeny LUNA sú razené pomocou algoritmu protokolu podľa potreby, aby sa zachovala cenová stabilita stablecoinov Terra USD. Ak ponuka LUNA niekedy prekročí 1 miliardu, tokeny budú spálené, aby sa ponuka v obehu vrátila na 1 miliardu. Momentálne je v obehu približne 370 miliónov LUNA.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Sú kryptomeny nadhodnotené? Toto tvrdenie podporujú viaceré argumenty

Riaditeľ Payne Capital Management: „Kryptomeny sú jednou z najväčších bublín v histórii“

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti. Tí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Aktuálne máte možnosť získať predplatné na trading botov na 2 roky v 75% zľave!

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: U.today

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.