Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Vladimír Putin sa vyjadril ku kryptomenám – Zákaz nehrozí, budú ich skúmať

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Ruský prezident Vladimír Putin sa nedávno vyjadril na tému kryptomien, pričom bližšie opísal jeho postoj ku kryptomenám.

Stále sme v skorej fáze

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre web CNBC uviedol, že kryptomeny sú tu krátko a sú ešte príliš mladé a nevyvinuté, aby ich mohli byť využité na špecializované účely, akými sú napríklad energetické transakcie. Povedal, že existuje možnosť, že určitá trieda týchto aktív by mohla slúžiť ako zúčtovacie jednotky. Putin tiež uviedol, že na kryptomeny neexistuje žiadna záruka. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Budeme venovať pozornosť vývojovému trendu kryptomien, ktoré sa v určitom bode môžu stať aj nástrojom na šetrenie a úspory. Avšak všetci sme videli, aký je trh volatilný a stále kolíše. Sme stále v skorej fáze.“

Putinov názor je podobný názoru predsedu SEC Garyho Genslera, ktorý povedal, že pre väčšinu kryptomien, aj keď nie pre celý trh, môže existovať dlhodobá životaschopnosť a využitie. SEC však usilovne pracuje na regulácii trhu a najmä na zabezpečení toho, aby kryptomeny spĺňali štandardy zákonov o cenných papieroch.

Rusko spočiatku do značnej miery zaujalo voči kryptomenám neutrálny postoj. Správy v roku 2020 následne naznačovali, že vláda zakáže kryptomeny, ale novšie správy naznačujú, že môže prísť „len“ k regulácii. 

Putinovi bola v rámci kola otázok počas Russian Energy Week položená otázka od redaktorky CNBC Hadley Gambleovej, ktorú zaujímalo, či je možné, aby pri obchodovaní ropy mohli v budúcnosti nahradiť americký dolár kryptomeny typu Bitcoin.

Ruský prezident na to odpovedal v tom zmysel, že nie je presvedčený o tom, či môžu kryptomeny nahradiť pri obchodovaní komodít americký dolár, pretože “je príliš skoro na to, aby sa hovorilo o obchodovaní s energetickými zdrojmi v kryptomenách.”

Následne však dodal: ,,Verím, že majú hodnotu. Ale neverím, že môžu byť aktuálne požité v obchodovaní s ropou. Môžu však existovať ako platobný prostriedok.”

Putin sa vyjadril aj k energetickej náročnosti zabezpečenia Bitcoinu, keď uviedol, že to môže byť potenciálna prekážka ich používania. Rusko sa pritom stáva jedným z významných ťažiarov Bitcoinu. Podľa čerstvého reportu Cambridge University  má podiel na 11% jeho ťažby (hashrate). Sú pred ním len USA a Kazachstan.

Rusko kryptomeny nezakáže

Námestník ruského ministra financií Alexey Moiseev objasnil, že kryptomeny nebudú zakázané a krajina ich ani nemá v úmysle zakázať ako tomu bolo v Číne. To by malo priniesť úľavu investorom v krajine aj na globálnejšej úrovni, pretože kryptomeny sú v Rusku pomerne populárne. Národná centrálna banka tiež oznámila blížiaci sa pokus o digitálny rubeľ.

Čína sa v septembri 2021 dostala na titulky novín, kde opäť zakázala kryptomeny. Trh na to krátko negatívne reagoval, zatiaľ čo investori žartovali o tom, že je to pre krajinu len rutinný proces a týchto zákazov už bolo niekoľko. Zdá sa, že aj ostatné krajiny sa vyhýbajú zákazu kryptomien a namiesto toho sa rozhodli ich primerane regulovať, aby využili ich výhody. Medzi tieto krajiny patrí India, ktorá má veľmi nadšenú a mladú populáciu, ktorá túži investovať do kryptomien.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Coinbase spustí vlastný NFT trh – Bude však iný než OpenSea

Štartuje ďalšia vlna NFT mánie? Štatistiky hovoria jasne

Na ceste za Polkadot parachainami: Poznáme termíny DOT aukcií! (8. diel)

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.