Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

VIDEO: South Park predpovedá budúcnosť: Bude sa platiť len Bitcoinom?

Článok

TV
Zdroj: Pixabay.com

Autorom úspešného kresleného seriálu South Park sa už  viackrát podarilo naznačiť možnú budúcnosť. Ak by mali tentoraz pravdu, Bitcoineri budú môcť oslavovať.

V najnovšej časti animovaného televízneho seriálu South Ppark, ktorý častokrát rieši aktuálne problémy komediálnym zvratom, sa v epizóde s názvom “Post COVID”, ktorá sa odohráva v budúcnosti (zhruba o 40 rokov), objavil Bitcoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Tvorcovia scenáru ho zaradili do scénky s dospelým Stanom Marshom, ktorý platil za pobyt v lacnom moteli pomocou Bitcoinu. Predavač mu počas toho povedal: ,,Je to budúcnosť – všetci sme sa rozhodli, že centrálne bankovníctvo je zmanipulované, takže viac dôverujeme Ponziho fly-by-night preletom.“

Téma financií v South Parku nie je úplnou novinkou. V roku 2008, kedy skrachovala banka Lehman Brothers a vypukla finančná kríza, bola natočená časť s mimoriadne vtipnou scénkou, v ktorej chce Marsh investovať svoje ťažko usporené peniaze v banke. Okamžite však o ne prišiel, pričom vyjadrenie obsluhy v banke “aaaa… it’s gone” priam zľudovelo.

V jednej z ďalších epizód zas Cartman “vzdeláva” o Bitcoine tých, ktorí doňho ešte neinvestovali.

Fanúšikov Bitcoinu zaujala tento rok aj scénka z kultového seriálu Simpsonovci, ktorí sa zviditeľnil nielen vtipným obsahom, ale aj tým, že sa jeho tvorcom už neraz podarilo veľmi presne predvídať budúcnosť. V epizóde, ktorá bola odvysielaná pred necelým rokom, sa objavil Bitcoin v scéne, počas ktorej March sledovala televízne noviny. V čiernom pásiku na obrazovke bola uvedená cena Bitocinu ako “nekonečno” (tj. môže rásť donekonečna).

Podľa portálu Cointelegraph bola prvá televízna zmienka o Bitcoine odvysielaná už v roku 2012 v seriáli The Good Wife a to dokonca v dvoch rôznych scénach.

Ďalšie zaujímavé články

eToro kvôli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Dôvod na obavy?

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.