Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

V americkom Kongrese sa riešila téma ekologickosti ťažby Bitcoinu

Článok

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

Kým podľa podpredsedu Európskeho úradu pre cenné papiere a trhy (ESMA) Erika Thedééna by mala byť v EÚ kompletne zakázaná ťažby PoW kryptomien typu Bitcoin či Ethereum a v Rusku chce centrálna banka presadiť kompletný zákaz kryptomien vrátane ich ťažby, téma ťažby kryptomien sa riešila vo štvrtok aj v USA. Pred kongresom vystúpilo 5 odborníkov z oblasti technológii.

V kongrese sa vo štvrtok riešila vopred avizovaná téma energetických dopadov ťažby kryptomien na čele s Bitcoinom. Päť odborníkov, ktorí sa predstavili pred podvýborom pre dohľad nad energetikou a obchodom USA malo na túto tému rozdielne názory.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bývalý šéf OCC Brian Brooks, ktorý je aktuálne šéfom spoločnosti BitFury, ťažbu kryptomien v písomnom stanovisku obhajoval, keď uviedol, že len tradičný globálny bankový systém spotrebováva zhruba 2,5 násobok množstva energie na výrobu rovnakého množstva hodnoty, akú ma Bitcoin pri jeho súčasnej trhovej kapitalizácii. Brooks tiež uviedol, že ťažba Bitcoinu je ekonomicky produktívnejšia v porovnaní s mnohými inými aktívami, napríklad so zlatom.

John Belizaire, zakladateľ a riaditeľ Soluna Computing, zas uviedol, že ťažiari Buitcoinu môžu podporiť rozvoj obnoviteľných zdrojov energie. Môžu totiž kedykoľvek zapnúť alebo vypnúť svoje stroje a teda sú schopní spotrebovať energiu zo zelených zdrojov v čase, kedy je jej prebytok. Tým pádom sú pre rozvoj zelenej energie prospešný a nie naopak.

Ari Juels, profesor z Cornellovej technologickej univerzity, ktorý aj v minulosti častokrát kritizoval ťažbu kryptomien, tvrdí, že kryptomeny ako celok podporuje, no stojí na strane alternatív ako je Proof-of-Stake konsenzus, na ktorý plánuje prejsť napríklad Ethereum a fungujú na ňom mnohé iné kryptomeny ako Solana, Cardano či Polkadot. ,,Bitcoin sa nerovná blocjchainu. Obrovský prísľub technológie blockchain nevyžaduje Bitcoin a ani jeho energeticky nárožnú zložku nazývanú proof-of-work,“ uviedol.

Steve Wright, bývalý generálny riaditeľ Chelan County vo Washingtone, zaujal neutrálnejší postoj, keď uviedol, že v prípade Proof of Work ťažby je dôležité, aby ťažiari využívali najmä zelenú energiu. Z jeho pohľadu by bolo preto správne, keby existovali mechanizmy, ktoré by ťažiarov kryptomien motivovali využívať tieto zdroje na rozdiel od energie, ktorá spôsobuje emisie CO2 (napríklad energia z uhoľných baní).

Ďalšie zaujímavé články

Sólo ťažiar Ethereum trafil jackpot – vyťažil Ethery za 540 000 dolárov!

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.