Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Uruguaj má prvý bitcoinový automat. Financovaný mal byť vládnymi zdrojmi

Článok

Uruguaj
Pixabay.com

Uruguaj sa mal stať 11. juhoamerickou krajinou, ktorá sa stala domovom pre bitcoinový automat. Je to akýsi malý neoficiálny krok, ktorý naznačuje, že aj tento štát do určitej miery podporuje prijatie kryptomien.

V Južnej Amerike ide o v poradí 80. bitcoinový bankomat. Predošlých 79 predstavovalo len 0,2% globálnych inštalácii týchto fyzických zariadení pre kúpu resp. kúpu aj predaj digitálnych aktív.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Prvý uruguajský automat na kúpu a predaj bitcoinov bol nainštalovaný v pobrežnom meste Punta del Este, ktoré je hlavnou turistickou atrakciou v tomto regióne. Priniesla ho spolupráca dvoch miestnych kryptomenových firiem URUBitinBierto.

Okrem BTC umožňuje aj kúpu Binance Coin (BNB), stablecoinu Binance USD (BUSD), Ferret Token (FRT) a Urubit (URUB). Posledné dve kryptomeny sú spojené práve s firmami Urubit a inBierto.

Financovaný vládnymi zdrojmi?

Zaujímavé je, že táto iniciatíva mala byť financovaná samotnou uruguajskou vládou. Tvrdí to generálny riaditeľ firmy inBierto Adolfo Varela, ktorý upresnil, že inBierto je kryptomenová investičná platforma, ktorá je členom Uruguajskej komory Fintech (Cámara Uruguaya de Fintech), startupového akcelerátora zameraného na fintech sektor. UruBit je decentralizovaný token vytvorený v Uruguaji a nasadený na Binance Smart Chaine (BSC).

V Uruguaji podobne ako v Paraguaji vznikajú iniciatívy vedúce k väčšej adopcii digitálnych mien. Minulý rok senátor Juan Sartori prisľúbil predstavenie zákona, ktorý by udelil kryptomenám akýsi oficiálny štatút legitímnych, legálnych a bezpečných prostriedkov na kúpu a predaj tovarov a služieb.

Pokiaľ ide o juhoamerický región, najviac automatov pre kryptomeny je v Kolumbii (31). Nasleduje Brazília s 22 automatmi a Argentína s 11 kusmi. Včera sme vás informovali, že brazílska metropola Rio De Janeiro je ďalšou, ktorá sa chce stať tzv. bitcoinovým mestom. Viac sa dočítate tu.

Rio de Janeiro chce byť ďalším mestom Bitcoinu – bude doňho aj investovať?

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Hashrate Bitcoinu je na ATH. Kedy ale hrozí “kapitulácia” ťažiarov?

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.