Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Tesla začala prijímať Dogecoin ako platobný prostriedok, cena DOGE okamžite vystrelila

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčší výrobca automobilov podľa trhovej kapitalizácie, Tesla, najnovšie umožňuje platiť pomocou kryptomeny DOGE niekoľko mesiacov po tom, čo zastavili platby v BTC z dôvodu environmentálnych problémov. V dôsledku toho sa cena DOGE vyšplhala až o 30% nahor.

Tesla a Dogecoin

Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že Elon Musk, súčasný najbohatší muž, je fanúšikom originálneho memecoinu – Dogecoinu. Jeho podpora však nedávno prešla na ďalšiu úroveň, keď sa Tesla, jedna zo spoločností, ktoré vedie, rozhodla umožniť platby DOGE za svoje produkty. Spoločnosť ďalej vysvetlila, že používatelia, ktorí sa chcú rozhodnúť pre možnosť platby v DOGE, musia mať takúto peňaženku a po pripojení môžu previesť prostriedky prostredníctvom QR kódu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spoločnosť Tesla sľúbila, že čoskoro aktualizuje svoje ceny, aby sa zobrazovali aj v DOGE, pretože aktuálne sú stále vo fiat menách. Všetky produkty Tesla budú podľa ich slov jasne ocenené v Dogecoinoch. Spoločnosť tiež varovala potenciálnych platcov s DOGE, že objednávky zadané s týmto memecoinom už nie je možné zrušiť. Okrem toho sú všetky takéto nákupy konečným predajom a nemožno ich vrátiť, vymeniť ani zrušiť. Spoločnosť zdôraznila, že Dogecoin je jedinou kryptomenou, ktorú akceptujú. Ako už bolo uvedené v úvode tohto článku, Tesla minulý rok umožnila platby v Bitcoinoch, no iniciatívu zastavila o niekoľko mesiacov neskôr s odvolaním sa na environmentálne problémy. Krátko po zverejnení správ sa hodnota DOGE zvýšila o 30%, z 0,16 USD na mesačné maximum 0,21 USD. Momentálne sa obchoduje okolo úrovne 0,2 dolára.

Očakávaná udalosť

Tesla tieto svoje plány už odhalila pred pár týždňami, kedy sme vás o tom informovali. Aj vtedy toto oznámenie spôsobilo nárast ceny DOGE, no následne sa jeho cena neudržala na vrchole a začala pomaly vyklesávať.

Tesla bude prijímať platby v DOGE, auto si však za Dogecoin nekúpite

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cryptopotato

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.