Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Terra (LUNA) dosiahla nové maximum, za 2 roky stúpla o 86 000% – Kam až môže stúpnuť?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomena Terra (LUNA) dosiahla nové maximum, keď prvý krát v histórii prekonala hranicu 106 USD. Celkovo je to pre túto kryptomenu veľmi ziskové obdobie, keďže za posledné 2 roky jej hodnota stúpla až o 86 000%.

Nové maximum

Za posledných 24 hodín stúpla hodnota LUNA mincí o 10%, pričom táto kryptomena dosiahla nové historické maximum na hranici 106,37 USD. LUNA prekonala predchádzajúce maximum 104,74 USD zo začiatku tohto mesiaca, ako môžete vidieť na grafe nižšie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

LUNA je jedným z dvoch natívnych tokenov siete Terra, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať vlastné blockchainy a stavať vlastné decentralizované aplikácie na Terra pre rôzne prípady použitia.
Sentiment pre LUNA sa za posledný mesiac zlepšil najmä vďaka Luna Foundation Guard (LFG), neziskovej organizácii so sídlom v Singapure, ktorá nakúpila Bitcoiny v hodnote viac ako 3 miliardy dolárov ako dodatočnú vrstvu zabezpečenia pre UST, decentralizovaný stablecoin Terra fixovaný voči doláru.

Aj dopyt LFG po Bitcoinoch viedol v minulom týždni k oživeniu cien. Bitcoin včera prekonal úroveň 48 000 dolárov, čo je najvyššia hodnota od začiatku tohto roka. Údaje ukazujú, že LUNA vzrástla o približne 86 200% z historicky najnižšej hodnoty 0,121798 USD v marci 2020. To z tejto kyptomeny robí jednu z najvýkonnejších kryptomien za posledné dva roky. LUNA má v čase písania tohto článku trhovú kapitalizáciu 37 miliárd USD a medzi ostatnými kryptomenami je na ôsmom mieste.

Mnohí ľudia si kladú otázku, kam až môže cena tejto kryptomeny stúpnuť. Tí najodvážnejší porovnávajú kapitalizáciu LUNA voči ETH, čo by znamenalo nárast ceny ešte približne o 1100% od aktuálnych hodnôt. Treba však zdôrazniť, že takéto predpovede sú často nerealistické a málo pravdepodobné, no vo svete kryptomien je možné všetko. Omnoho realistickejšie predpovede sú, že by sa LUNA mohla dostať v kapitalizácii do top 5, čo by predstavovalo nárast približne o 50 až 100% voči aktuálnej hodnote.

Záujem rastie

Tvrdení podporujúcich ďalší rast je viacero. Najlepším ukazovateľom je samotné využitie siete, ktoré neustále rastie. Najväčším a najznámejším lákadlom tohto ekosystému je Anchor Protocol. Jedná sa o platformu, kde môžete úročiť vaše stablecoiny s úrokom až 20%. Jedná sa o decentralizovanú platformu podobnú banke. Detailný článok o Anchore si môžete prečítať nižšie.

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Je nutné zdôrazniť, že aktuálne odmeny vo výške 20% ročne budú klesať. Problémom sú samotné odmeny, ktoré sú príliš vysoké. Z tohto dôvodu sa rozhodli vývojári mesačne znižovať odmeny o 1,5% až dovtedy, kým sa ich rezervy nezačnú opäť napĺňať.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Začína sezóna altcoinov? Zilliqa (ZIL) za 2 dni stúpla o 150%, toto sú hlavné dôvody

Neznáma veľryba vo veľkom nakupuje SHIBA INU – Nakúpila už cez 100 miliónov dolárov!

Najväčšia NFT kolekcia spustila vlastnú kryptomenu – Objemy stúpli o stovky percent!

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Terra

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.