Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Technická a fundamentálna analýza MATIC, DOT, LINK – Blízko nákupných zón

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Aktuálne máme opäť takmer celý trh s kryptomenami v červených číslach po nedávnom prepade. Najviac trpia altcoiny. To však poskytuje vhodnú príležitosť na lacné nákupy. Dnes sa pozrieme na technickú analýzu troch altcoinov – MATIC, DOT a LINK.

Polygon (MATIC)

MATIC bol jedným z mála, ktorým sa podarilo po páde z 19. mája následne opäť priblížiť svojim ATH hodnotám. Za posledné 3 týždne to však bola jazda dole. Aby sa dlhodobý up-trend zachoval, cena by nemala padnúť pod oblasť 1,07 až 0,75 USD. Prípadný prepad pod túto úroveň by sa mohol zastaviť až na 0,29 USD až 0,38 USD, čo by bolo pre túto kryptomenu veľmi zlé.

Zdroj: AMBCrypto/Tradingview

Fundament z krátkodobého hľadiska taktiež nevyzerá dobre. Z pohľadu rastu siete počet novo vytvorených adries za posledných pár dní drasticky poklesol. Celková adopcia nových používateľov sa tiež môže spomaľovať, pretože to vyzerá, že projekt stráca pozornosť – minimálne posledné dni.

Zdroj: AMBCrypto

Polkadot (DOT)

Polkadot aktuálne konsoliduje v oblasti silného supportu okolo úrovne 18 až 20 dolárov. Zóna dopytu je technicky vymedzená medzi 17 až 14 dolárov, ale pokles  pod 15 dolárov by bol nebezpečný. 

Zdroj: AMBCrypto/Tradingview

Z fundamentálneho hľadiska môžeme na Polkadot pozerať z dvoch smerov – krátkodobý a dlhodobý. Z krátkodobého hľadiska klesá záujem a rovnako aj objemy, čo je pri aktuálnej nálade trhu pochopiteľné.

Na druhej strane, sieť Polkadot čakajú čoskoro parachain aukcie, čo je veľká udalosť pre túto kryptomenu. Aktuálne prebiehajú ostré parachain aukcie na jej testovacej sieti Kusama. Záujem o parachainy je očividný, pretože KSM pár dní dozadu dosiahla svoje nové ATH voči BTC. Je preto pravdepodobné, že parachain aukcie na sieti Polkadot takisto zdvihnú hodnotu DOT.

Pozrite si aj: Polkadot vs. Cosmos – Podobné vlastnosti a ciele, ale ktorý z nich má väčšiu šancu uspieť?

Chainlink (LINK)

Nedávny pokles posunul LINK blízko nákupnej zóny. Za posledných pár hodín sa mu podarilo otestovať svoj silný support vo výške 20 – 17 dolárov. Štrukturálne by nákup v tomto rozmedzí mal byť ideálny, no je  pravdepodobné, že LINK sa môže ponoriť ďalej do tejto zóny dopytu. Kritická úroveň tejto zóny je na cene 15 dolárov. Cena sa od 4. januára tohto roka nepozrela pod túto úroveň a preto je jej zachovanie dôležité. 

Zdroj: AMBCrypto/Tradingview

Čo sa týka on-chain dát, nie je na tom LINK práve najlepšie, pretože zažíva útlm. Aktívne adresy klesli na najnižšiu úroveň, ktorá bola naposledy zaznamenaná počas 4. týždňa v októbri 2020.

Zdroj: AMBCrypto

Pozrite si aj: Krypto pôžičky – Čo sú, ako fungujú, riziká, benefity a najlepšie platformy pre tieto služby

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroje: AMBCrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne