Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Článok

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Jeden z najväčších hackerských útokov v histórii kryptomien, krádež na burze Bitfinex 119 756 BTC, ktoré mali v roku 2016 v čase hacku hodnotu približne 72 miliónov dolárov, no v súčasnosti ich trhová cena presahuje 5 miliárd USD, sa podľa všetkého úspešné vyšetrí. Ministerstvo spravodlivosti USA oznámilo zadržanie dvoch osôb, ktoré medzitým už obvinila z prania špinavých peňazí a sprisahania voči USA.   

Ak ste čakali, že za útokom na burzu Bitfinex budú stáť severokórejskí hackeri, alebo prinajmenšom sofistikovaní tajomní hackeri skrývajúci sa niekde v anonymite, z totožnosti obžalovaných budete prinajmenšom prekvapení.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ide totiž o dvojicu mladých ľudí z New Yorku Ilyu Lichtensteina (34) a Heather Morganovú (31), pričom nežnejšia polovička tohto manželského páru je dokonca aktívnou osobou na sociálnych sieťach.

Rapperka, spisovateľka a podnikateľka

Heather Morganová je okrem iného raperkou prezentujúcou sa pod pseudonymom Raealrazzlekhan aktívnou napríklad na sociálnej sieti TikTok. Tvrdí o sebe aj to, že je “neúctivá komediálna rapperka a investorka do B2B softvérových spoločnosti s vysokým potenciálom rastu”. Taktiež sa opisuje ako “podnikateľka a plodná spisovateľka”.

Medzi jej najznámejšie diela patria piesne s názvami ako “Som tá babička, ktorú chceš buchnúť“ či „Versace Beduin”.

,,Jej profil na LikedIn však nespomína nič o jej schopnosti prať špinavé peniaze,“ úsmevne dopĺňa Keira Wrightová, redaktorka Cointelegraph, ktorá sa ďalej pýta: ,,Otázkou zostáva, ako sa človek, ktorý je rapper, dostane do centra vyšetrovania hackerských útokov FBI?”

Zaujímavé je aj to, že rapersku kariéru začala Morganová až v roku 2018, čiže dva roky po útoku na Bitfinex.

Obvinenia odmietajú

Morgnová s manželom Ilyjom medzitým zložili v utorok kauciu a obvinenia z hacku na Bitfinex a pokusu o sprisahanie pred súdom presvedčivo odmietli. V rámci procesu to však budú mať vzhľadom na početnosť dôkazov, ktoré voči nim majú vyšetrovatelia k dispozícii, veľmi ťažké. Hrozí im údajne až 20-ročné väzenie.

Publikovala články vo Forbes

Pokiaľ ide o kariéru tejto spisovateľky resp. novinárky, dva články publikovala aj v prestížnom magazíne Forbes. Špecializujú sa na témy, ktoré jej môžu byť vzhľadom na hack Bitfinex pomerne blízke. Názov prvého článku znie “Mala by sa vaša spoločnosť obávať, že sa dostane na čiernu listinu?” a druhý “Odborníci zdieľajú tipy na ochranu vášho podnikania pred kyberzločincami.”

Manžel Morganovej na rozdiel od Heather mediálne známy nie je. Je definovaný ako technologický podnikateľ a podľa všetkého bol hlavnou postavou realizácie útoku na Bitifnex. Práve uňho našli vyšetrovatelia prístupy k 94 000 BTC z celkového počtu ukradnutých 119 756 BTC.

Samotnému hacku burzy Bitfinex a spôsobu, ako vyšetrovatelia našli túto dvojicu, sme sa venovali v tomto článku.

Ministerstvo spravodlivosti USA zabavilo 94 000 BTC z hacku burzy Bitfinex!

Ďalšie zaujímavé články

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.