Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Článok

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Wells Fargo Investment Institute, výskumná divízia poprednej americkej banky Wells Fargo Wealth and Investment Management, publikovala správu, v ktorej naznačuje, že adopcia kryptomien sa môže v dohľadnej dobe dostať do fázy “nezastaviteľnej adopcie”.

Štúdia s názvom “Kryptomeny – príliš skoro alebo príliš neskoro?“ špekuluje  o “životaschopnosti investícii do kryptomien” s tým, že si kladie otázku v akej fáze adopcie digitálne aktíva aktuálne sú.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V súhrne tejto štúdie sa konštatuje, že investori majú stále čas, aby vstúpil do ešte stále dozrievajúceho trhu a tiež nesúhlasia s tvrdeniami, že na investíciu do kryptomien je už príliš neskoro. V reporte sa okrem toho uvádza, že kryptomeny sú stále veľmi mladým trhom v porovnaní sn inými triedami aktív.

Ako internet v 90. rokoch?

Bankový gigant prirovnal súčasný stav kryptomien k internetu začiatkom 90 rokov. ,,Spotrebitelia v tom čase stále potrebovali čas na to, aby zistili, čo je to za technológia, ako sa s ňou narába a ako im môže pomôcť. Avšak podobne ako internet, tak aj rastúci počet používateľov kryptomien naznačuje, že svet začína túto technológiu prijímať a to veľmi rýchlo.”

Tomuto tvrdeniu pridávajú na vážnosti aj mnohé štúdie, ktoré naznačujú, že počet kryptoinvestorov minulý rok výrazne stúpol. Štúdia Crypto.com, ktorá bola realizovaná v júli 2021 uviedla, že počet investorov do kryptomien za zdvojnásobil zo 100 miliónov k januáru 2021 na 221 miliónov v júni 2021. Niektoré odvážnejšie štúdie naznačujú, že v USA vlastní kryptomeny už každý desiaty Američan. V niektorých regiónoch sa dokonca uvádzajú aj vyššie percentá.

,,Ak bude tento trend pokračovať kryptomeny by mohli čoskoro opustiť fázu skorého prijatia a vstúpiť do inflexného bodu hyperadopcie podobne ako sa to stalo u iných technológii. Existuje bod, v ktorom miera adopcie začína rasť a nedá sa už ísť naspäť. Presne čísla bokom, niet pochýb o tom, že globálna adopcia kryptomien rastie a čoskoro by mohla dosiahnuť bod hyperinflexie,” píše sa v práci, ktorá však zmieňuje aj možné prekážky.

Spomaliť celý proces môžu regulácie

Vecou, ktorá môže spomaliť adopciu, sú regulačné prekážky. Avšak aj toto prostredie, minimálne pokiaľ ide o západný svet, sa postupne mení. ,,Čoskoro by ohli vzniknúť možnosti investovania tzv. vyššej kvality, ak sa odstránia regulačné prekážky,myslia si autori.

Je teda ešte čas na investíciu do kryptomien? Vo Wells Fargo si myslia, že vlak ešte neodišiel zo stanice. ,,Netreba sa ponáhľať, pretože väčšina príležitosti leží pred nami a nie za nami. Dúfame, že regulačné orgány čoskoro schvália podielové fondy a ETF kryté samotnými digitálnymi aktívami – možno už v roku 2022,” dodávajú.

Wells Fargo patrí k popredným americkým bankovým gigantom. V roku 2021 spravovala aktíva v hodnote viac ako 2,1 bilióna dolárov. Svojim klientom ponúka aj rôzne usmernenia a rady týkajúce správy týchto financií. Spoločnosť nedávno tiež oznámila, že pracuje na vytvorení novej kryptoinvestičnej platformy.

Ďalšie zaujímavé články

Ktorá PoS kryptomena spotrebuje najmenej energie na jednu transakciu?

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.