Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa Bitcoin
Súhrn týždňa Bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Cenové predikcie

Tento týždeň bol v znamení viacerých cenových predikcií. Jednu z najzaujímavejších priniesol Peter Brandt, rešpektovaný trejder, ktorého kniha  Diary of a Proffesional Commodity Trader patrí dlhodobo k najpredávanejším vo svojej kategórii. Brandt sa domnieva, že ďalším dlhodobým cieľom Bitcoinu bude hodnota medzi 50 000 až 72 000 dolármi. Myslí si, že tento cieľ by sa mohol naplniť už v ďalšom cykle, no ešte nevylučuje, že Bitcoin pred touto “rally” niekedy počas leta 2019 otestuje low na úrovni cca 3200 dolárov. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Peter Brandt: Ďalší dlhodobý cieľ pre Bitcoin je $50 000 až $72 000

Svoju predpoveď, že do roku 2022 sa vyšplhá Bitcoin na cenu okolo 250 000 dolárov potvrdil známy obchodník s rizikovým kapitálom Tim Draper. Okrem toho sa pustil do kritiky Jamieho Dimona a jeho JPM Morgan Chase a tiež sa vyjadril k pripravovanému Facebook Coinu. Viac sa dočítate tu.

Cenovým predikciám sme sa venovali aj vo štvrtok, keď sme informovali o názoroch Vinnyho Linghama z Multicon Capital a Davida Tawila z ProChain Capital. Nešlo len o cenovú predikciu, ale aj tému toho, ako môže vyzerať ďalší Bitcoin bullrun. Aj to je totiž dôležité. Zhoda medzi investormi je taká, že by Bitcoinu oveľa viac prospel postupný rast, než náhly parabolický výstrel, ktorý by so sebou ťahal hore aj altcoiny, ktoré si to nezaslúžia.

Názor investorov: Pokorenie $6200 môže spustiť bullrun. Ak príde, nech je postupný

Spomenieme aj Toma Leeho a jeho BMI index (Bitcoin Misery Index). Ten je na najvyšších hodnotách od leta 2016, čo naznačuje, že je čas na jeho predaj. Avšak z dlhodobejšieho hľadiska to môže zároveň znamenať to, že sme už v býčom trhu a po blížiacom sa páde príde ďalší rast na vyššie maximá. Viac sa dočítate tu.

Čína a zákaz ťažby kryptomien

Azda najhorúcejšou témou posledných dní je správa, podľa ktorej Čína s veľkou pravdepodobnosťou celoplošne zakáže ťažbu kryptomien. Vzhľadom na to, že má v tejto oblasti dominantné postavenie, mohlo by to mať výrazný vplyv na celý trh, no zároveň z dlhodobého hľadiska by to mohlo byť pre Bitcoin veľmi pozitívne. K tejto téme sa vo svojom komentári pre kryptonovinky vyjadril Jaromír Tesař. Odporúčame prečítať:

Komentář: Vliv zákazu těžby v Číně na decentralizaci Bitcoinu

Novinky Tron

Pomerne rušno bolo tento týždeň okolo kryptomeny Tron. CEO tohto projektu Justin Sun totiž prezradil, že TRX čaká v najbližšom období hneď niekoľko noviniek. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.

Tron okrem toho podľa štúdie Dapp.com má najrýchlejšie sa rozvíjajúcu základňu používateľov decentralizovaných aplikácií. Počet používateľov sa vyšplhal už nad 300 tisíc, pričom najväčší záujem u nich vzbudzujú hazardné hry. Až 85 percent z nich urobilo v prvom kvartáli aspoň jednu transakciu.

Tron má najrýchlejšie sa rozvíjajúcu základňu, Ethereum je ale prvou voľbou

Facebook Coin a VK Coin

V priebehu týždňa sme sa venovali aj téme pripravovaného Facebook Coinu. Novinár New York Times prišiel so špekuláciou, podľa ktorej hľadá Facebook investorov do tohto megaprojektu, pričom plánuje od nich vyzbierať až miliardu dolárov. Dôvod, prečo Mark Zuckerberg nechce celý vývoj Facebook Coinu financovať sám je údajne ten, že chce, aby bola táto kryptomena viac “decentralizovaná” a bola teda viac v súlade s „étosom“ kryptomien. Téme sme sa venovali podrobnejšie v tomto článku.

Medzitým v Rusku na sociálnej sieti VKontakte, ktorá je tiež prezývaná “ruským Facebookom”, bola úspešne spustená kryptomena VKCoin. Na jej ťažbe sa od 1. apríla podieľali viac než 4 milióny užívateľov, až kým Vkontante 10. apríla ťažbu nezastavil. Kapitalizácia VK Coinu dosiahla 2,8 trilióna mincí, pričom sa k nej dostalo viac než 10 miliónov ľudí. Vieme zatiaľ len to, že sa bude dať používať v rámci tejto sociálnej siete na platby za rôzne služby.

Ostatné

  • Zaujímavou novinkou je spustenie novej verzia prehliadača Opera, ktorý má zabudovanú kryptopeňaženku (možné je synchronizovať so smartphone) a tiež podporuje web novej generácie s označením “Web3”. Tejto téme sme sa venovali v tomto článku.
  • Burza Coinbase Pro zalistovala do svoje ponuky ďalšie tri kryptomeny – EOS, Maker a Augur. Viac sa dočítate tu.
  • Coinbase vydala v spolupráci s VISA platobnú kartu Coinbase Card. Zatiaľ je určená len pre zákazníkov vo Veľkej Británii, no mohli by sme sa dočkať aj my. Viac sa tejto téme venujeme tu.
  • Inštitucionálne investovanie do Bitcoinu má rastúci trend. Potvrdzuje to štúdia Diar, o ktorej sme písali v tomto článku.
  • Šéf burzy Binance Changpeng Zhao sa vyhráža Craigovi Wrightovi, že ak neprestane so svojim balamutením o tom, že je Satoshi Nakamoto (tajomný zakladateľ Bitcoinu) tak delistuje “jeho” kryptomenu Bitcoin SV z Binance. Téme sa venujeme tu.
  • Šéfka Medzinárodného menového fondu Christine Lagerdeová povedala, že blockchain otrasie tradičným finančným svetom a bude mať jednoznačný dopad na dominantných hráčov na súčasnom trhu. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne