Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Názor investorov: Pokorenie $6200 môže spustiť bullrun. Ak príde, nech je postupný

Článok

Bitcoin bullrun
Bitcoin bullrun

Výrazne posilnenie ceny Bitcoinu v predchádzajúcom týždni vedie k zmene sentimentu na trhu. Špekuluje sa o tom, kedy može začať bullrun a ako by mohol vyzerať. 

Upozornenie: tento článok nie je investičnou radou. 

Vinny Lingham, generálný partner v Multicon Capital a zároveň generálny riaditeľ spoločnosti Civic, si myslí, že ak sa Bitcoin dokáže dostať nad 6200 dolárov, môže to byť potenciálny signál pre začiatok nového bullrunu.

,,Ak dokáže prekonať 6200 dolárov, bude to pravdepodobne znak štartu ďalšieho bullrunu, ktorý môže byť velmi horúci a ísť poriadne vysoko. Avšak ak to bude len čistá špekulácia a ostatne kryptomeny budú profitovať bez toho, aby to odzrkadľovalo ich reálnu hodnotu, pravdepodobne to opäť neskončí dobre,” skonštatoval.

Lingham tým naráža na to, že zatiaľ čo cena Bitcoinu môže počas bullrunu výrazne rásť, nemusí to korešpondovať s nárastom adopcie a fundamentov ostatných kryptomien, ktoré ho budú nasledovať.

,,Mnohí ľudia veria, že kryptozima je u konca. Podelím sa s vami o pár mojich myšlienok. Keď odhliadneme od grafov a technických údajov, nemyslím si, že táto rally je udržateľná z jedného dôvodu. Trh zatiaľ neoddelil ostatné kryptomeny priamo od Bitcoinu. To znamená, že ak rastie cena Bitcoinu, tak rastie aj cena ostatných kryptomien bez ohľadu na ich skutočnú hodnotu. Toto je kľúčový bod – Bitcoin by mohol zdvojnásobiť svoju hodnotu za noc, ale to znamená aj to, že ostatné aktíva tiež a to napriek tomu, že sa u nich nič nezmenilo z hľadiska ich vývoja,” napísal na Twitteri.

Ďalší rast ceny Bitcoinu podporuje viacero technických ukazovateľov, ako sú 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), 200-dňový jednoduchý kĺzavý priemer (200SMA) či exponenciálny kĺzavý priemer. Hoci sa Bitcoin pomerne ľahko vyšplhal z 4200 dolárov na 5000 dolárov, podporené to bolo viacerými rôznymi faktormi vrátanie likvidácie stoviek miliónov dolárov u shortov, ktoré pôsobili ako stimuly rastu.

4.apríla zaznamenal trh s Bitcoin Futures na CME rekordný objem 22 542 kontraktov, čo predstavuje hodnotu 546 miliónov dolárov. To je viac, než celý denných objem obchodovania s Bitcoinom na burzách (ak sa nerátajú údaje neregulovaných búrz, ktoré sú pravdepodobne sfalšované, ale berú sa do úvahy údaje od Bitwise Asset Management). Ak by na CME zopakoval takýto ďalší podobný deň, mohlo by to pôsobiť ako silný katalyzátor pre ďalší rast ceny Bitcoinu.

Prezident spoločnosti ProChain Capital David Tawil povedal pre Bloomberg, že ak má cena Bitcoinu rásť, bol by oveľa radšej, keby išlo o postupný rast na rozdiel od veľmi rýchleho rastu, aký sme videli v roku 2017. ,,Je pekne vidieť pozitívny náznak na trhu, určte. Ale v rovnaký čas si treba uvedomiť, že pre investorov nie je takýto prudký rast (napr. z 4200 na 5000 pozn red.) veľmi komfortný. V skutočnosti by investori oveľa radšej videli postupný rast s konštantnými „poschodiami“ a prípadnými poklesmi namiesto toho, aby videli velmi velmi rýchly rast hore. To totiž môže rýchlo prísť ale aj rýchlo odísť.”

Rovnako dôležité je zvážiť možnosť zvyšujúceho sa prílevu kapitálu od inštitucionálnych a akreditovaných investorov, ktorý zjavne vstupujú na trhu. Grayscale Bitcoin Investment Trust (GBTC), regulovaný trh ktorý umožňuje akreditovaným investorom obchodovať s Bitcoinom, zaznamenal 10 percentný nárast len za jeden deň, čo naznačuje, že záujem inštitúcii a akreditovaných investorov v poslednom období je evidentný.

Zdroj: cryptoslate

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne