Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Redaktor New York Times: Facebook hľadá investorov pre svoju kryptomenu, aby bola decentralizovanejšia

Článok

Facebook Coin NY Times
Facebook Coin NY Times

Facebook údajne hľadá investorov, ktorí by podporili vývoj kryptomeny tejto sociálnej siete. Informoval o tom na Twitteri redaktor New York Times Nathaniel Popper.

Popper, ktorý sa odvoláva na anonymné zdroje, ktoré sú “dobre oboznámené s touto záležitosťou”, tvrdí, že Facebook chce získať od investorov sumu vo výške jednej miliardy dolárov na rozvoj svojho kryptoprojektu. Hľadanie externých investícii by vraj mohlo udržať celý projekt viac v súlade s decentralizovaným étosom kryptomenovej komunity.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Vzhľadom na to, že jedným z veľkých lákadiel projektov blockchainu je decentralizácia, získanie externých investorov by mohlo pomôcť Facebooku predstaviť projekt ako viac decentralizovaný a menej kontrolovaný Facebookom,” vysvetľuje.

Popper dodal, že očakávaná kryptomena Facebooku by mala fungovať ako stablecoin viazaný na kôš zahraničných mien držaných na bankových účtoch.

Prvé špekulácie o kryptomene Facebooku sa objavili minulý rok v decembri, keď o tom informoval Bloomberg. Facebook Coin bol vtedy spájaný ako nástroj pre realizáciu platieb medzi službami Messenger a WhatsApp a využívaný by bol najmä v Indii.

Vo februári 2019 však New York TImes oznámil, že token bude fungovať po celom svete vrátane aplikácii Facebook Messenger, WhatsApp a Instagram, čím sa dostane približne k 2,7 miliardám používateľom. Anonymné zdroje New York Times prezradili, že Facebook zamestnal viac ako 50 vývojárov, aby pracovali výhradne na tomto projekte. Okrem toho už začal proces rokovaní s viacerými zmenárňami v súvislosti s možným zalistovaním FB Coinu v ich ponuke.

Zdroj:cointelegraph

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.