Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-kavicka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nielen Bitcoin, ale aj iné krypotomeny majú za sebou rušný týždeň plný zaujímavých správ. Prinášame vám víkendový prehľad TOP noviniek uplynulých dní.

Bitcoin

Azda najhorúcejšou témou sviatočného obdobia bol zásah YouTube voči YouTuberom, ktorí publikovali na tejto sociálnej sieti obsah týkajúci sa Bitcoinu a iných kryptomien. Mnohé videá boli zmazané a profily populárnych krypto-influencerov pozastavené. Písali sme o tom tu.

Cenzúra kryptoobsahu na YouTube bola napokon zrejme spôsobená len omylom. YouTube totiž začal po Vianociach a ostrej kritike situáciu riešiť a napokon bola väčšina odstráneného obsahu vrátená do pôvodného stavu.

Pokiaľ ide o Bitcoin, ten dosiahol v tomto roku viaceré rekordy týkajúce sa zdravia jeho ekosystému. Ide o nárast počtu transakcií, ich hodnoty vyjadrenej v dolároch aj tiež miery hashrate. Viac sa dočítate tu.

Ekosystém Bitcoinu je zdravý. Potvrdzujú to 3 tohtoročné rekordy

Altcoiny

Pozreli sme sa na to, ktoré kryptomeny dosiahli v roku 2019 najvýraznejšie zhodnotenie. Ak vás zaujíma 10 najúspešnejších kryptomien tohto roka z pohľadu nárastu ich hodnoty za posledných 365 dní, nájdete ich tu.

Dvaja poprední predstavitelia Ethereum sa zrejme zbavujú časti svojich držaných ETH. Vývojár Jeffrey Wilcke presunul vyše 90 000 ETH na burzu Kraken. Ich predajom chce financovať vývoj svojej druhej spoločnosti. Vitalik Buterin zas údajne plánuje predať ETH v hodnote 25 miliónov dolárov. Viac sa dozviete tu.

Cena kryptomeny Cardano (ADA) klesla koncom decembra na tohtoročné low. O tom, aké sú dôvody tohto poklesu a prečo by sa to mohlo v roku 2020 zmeniť, sme písali tu.

Brad Garlinghouse zo spoločnosti Ripple, ktorá stojí za kryptomenou XRP, vyhlásil, že rok 2019 bol pre Ripple najúspešnejší v histórii. Pripomenul, že ich technológia je využívaná už vo viac ako 45 krajinách sveta a priamo ovplyvňuje vyplácanie peňazí vo viac ako 70 štátoch. Ripple taktiež dosiahlo desaťnásobný medziročný nárast transakcií a celkovo má uzavreté partnerstvo s viac ako 300 zákazníkmi po celom svete.

Mali by ste vedieť

  • Severoamerická asociácia správcov cenných papierov, známa pod skratkou NASAA, označila vo svojej správe pre budúci rok kryptomeny za jednu z 5 najväčších hrozieb pre investorov. Viac sa dozviete tu.
  • Arizonský kongresman predstavil návrh zákona týkajúci sa regulácie kryptomien v USA. Rozdelil ich do troch kategórii. Tejto dôležitej téme sme sa venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.