Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ekosystém Bitcoinu je zdravý. Potvrdzujú to 3 tohtoročné rekordy

Článok

Bitcoin halving
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci Bitcoin ukončí rok 2019 výrazne vyššie, než ho začal, predchádzajúci bullrun z roku 2017 a 62% mínus Bitcoinu oproti svojmu historickému maximu, je dôvodom, že očakávania mnohých investorov neboli úplne uspokojené.

Rok 2019 však nesmieme vnímať len v kontexte vývoja ceny. Ekosystém Bitcoinu zaznamenal výrazný progres v troch dôležitých ukazovateľoch. Tie potvrdzujú, že Bitcoin je zdravý projekt a je vyspelejší, než v roku 2017, kedy vytvoril svoju rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov.

Tento rok, bez ohľadu na to, čo sa udeje v posledných dvoch dňoch, bol rekordný z pohľadu celkového počtu transakcií v bitcoinovom blockchaine, v objeme transakcii v dolárovom vyjadrení a tiež z pohľadu hashrate, teda výpočtovej sily vynaloženej na vyťaženie nových BTC blokov.

Analytický nástroj TradeBlock uvádza, že najrušnejším mesiacom Bitcoinu bol máj, kedy bolo realizovaných takmer 12 miliónov transakcií. Máj 2019 prekonal aj december 2017, kedy vrcholil posledný bullrun (11 miliónov transakcií).

Graf: Počet transakcií BTC podla mesiacov od roku 2019 po súčasnosť

Nielen počet, ale aj hodnota transakcií vyjadrená v dolároch, bola rekordná. V júni 2019 sme dokonca videli deň, kedy boli realizované prevody v hodnote 4 miliárd dolárov.

O neustále rastúcom hashrate sme informovali v našich článkoch priebežne počas celého roka. V skratke, čím je hashrate vyšší, tým je sieť bezpečnejšia a odolnejšia voči potenciálnemu 51% útoku. Hashrate Bitcoinu v roku 2019 neustále vytváral nové rekordy a to napriek tomu, že jeho cena je stále výrazné vzdialená svojim historickým maximám. To, že záujem ťažiarov o mining Bitcoinu rástol, je jednoznačným signálom, že ťažari veria v rast jeho hodnoty v dlhodobom horizonte.

Graf: Rast hashrate od januára 2019 po súčasnosť

Kým počet transakcií, ich hodnota a miera hashrate sú fundamentami priamo spojenými s Bitcoinom, tento rok bol rekordný aj z pohľadu bitcoinových futures.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.