Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

USA: Návrh nového zákona rozdeľuje kryptomeny do troch kategórii

Článok

usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Arizonsky kongresman Paul Gosar predstavil v kongrese návrh zákona týkajúci sa regulácie kryptomien v Spojených štátoch. 

Návrh zákona “The Crypto-Currency Act od 2020” stanovuje pravidlá, podľa ktorých by sa mali regulovať kryptomeny podľa ich typu. Ako už z textu vyplýva, digitálne aktíva budú rozdelené do viacerých tried na kryptokomodity, kryptomeny a kryptomenové cenné papiere.

  • Kryptokomodity majú byť definované ako hospodárske tovary alebo služby postavené na blockchaine, ktoré je možné vymieňať a je možné zaobchádzať s nimi bez ohľadu na to, kto ich vyrobil.
  • Kryptomeny sú definované ako meny – teda peniaze, pričom su prirovnávané k americkému doláru alebo syntetickým derivátom postaveným na blockchaine. Patria sem aj stablecoiny a meny postavené na decentralizovaných systémoch a inteligentných kontraktoch (smart kontraktoch).
  • Poslednou kategóriou majú byť kryptomenové cenné papiere, kde sú zaradené všetky dlhové, kapitálové a derivátové nástroje na blockchaine.

Každý typ kryptomeny by  mal byť regulovaný iným orgánom. Kým kryptokomoditami podľa tejto definície by sa zaoberala Americká komisia pre komoditné futures (CFTC0, kryptomenové cenné papiere by spadali pod Americkú komisiu pre cenné papiere (SEC). Nuž a kryptomeny by spadali pod dohľad FinCenu.

Návrh zákona sa zatiaľ stretol s prevažne pozitívnymi ohlasmi. Investori veria, že nedostatok regulačných pravidiel alebo nejasnosť v tom, ako kryptomeny regulovať, bráni priemyslu okolo blockchainu vo výraznejšom rozkvete.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.