Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Situácia kryptomenových Youtuberov sa dostáva do normálu

Článok

Bitcoin YouTube
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Včera sme vás v informovali o tom, že mnoho Youtuberov zaoberajúcich sa Bitcoinom a inými kryptomenami, sa stalo od 23. decembra obeťou samotného YouTube, ktoré im začalo mazať a blokovať ich video obsah.  YouTube teraz oficiálne tvrdí, že tento zásah nebol úmyselný a išlo o nedorozumenie.

YouTuber Carl The Moon, jeden z tých, ktorých sa zásah YouTube osobne dotkol, sa dočkal na Twitteri od tímu YouTube vysvetlenia: ,,Ahojte, počas kontroly nášho systému došlo ku chybe – vaše videá by sa mali obnoviť a hlásené upozornenia by sa mali vyriešiť. Dajte nám vedieť, ak sa tak nestane.”

Carl The Moon následne zaslal vyjadrenie portálu Cointelegraph, v ktorom potvrdil, že YouTube už odstránilo varovania týkajúce sa nevhodného obsahu na jeho kanáli a vraj tak urobilo podľa jeho informácii aj u účtov iných známych krypto YouTuberov. Nuž a kým včera problémy ešte pretrvávali, dnes to vyzerá tak, že už sa všetko dostáva do normálu. Mimo iných svoje videá opäť sprístupnil aj populárny influencer Ivan on Tech.

Či už išlo o chybu, alebo úmysel, po ktorom YouTube svoj krok pre veľkú kritiku prehodnotil, sa pravdepodobne s určitosťou nikdy nedozvieme. Mnohé konkurenčné platformy však využili príležitosť a snažia sa presvedčiť YouTuberov zameraných na kryptomeny, aby presedlali na ich siete.

Twitter účet služby LBRY upozornil, že influenceri nebudú mať nikdy 100% záruku, že YouTube nepodnikne podobný krok opäť, pretože ide o centralizovanú službu. V prípade LBRY majú svoje privátne kľúče k obsahu len ich tvorcovia.

,,Toto je dobrý príklad krátkodobého neúspechu, pravdepodobne však z dlhodobého hľadiska pôjde o pozitívnu vec. Umožní to vznik nových platforiem s väčšou slobodou. Ľudia budú vytvárať obsah a uverejňovať ho inde,” zamyslel sa nad touto témou šéf burzy Binance Changpeng Zhao.

Pokiaľ ide o necenzúrovateľnosť obsahu, výhodu môžu mať decentralizované platformy a decentralizované sociálne siete. Tie už vznikajú, no zatiaľ majú malú užívateľskú základňu. Ich výhodou je, že by mali byť rezistentné voči štátnym zásahom a samovôli tvorcov platformy. Otázne je, ako bude ich komunita v praxi riešiť nežiadúci obsah, ktorý bude konšpiračný, alebo nelegálny.

Pokiaľ ide o túto tému, pekne ju spracoval vo svojom novom videu aj Kicom z Bitoinového kanálu. Pozrite si jeho najnovšie video:

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.