Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano (ADA) kleslo na tohtoročné low. Aké sú dôvody?

Článok

cardano
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci sa projekt Cardano (ADA) teší silnej komunite, rok 2019 pre investorov priaznivo nedopadol. Portál CryptoSlate vo svojom čerstvom článku analyzuje dôvody prepadu ceny ADA a tiež vyhliadky pre tento projekt do budúceho roka.

Cardano (ADA) sa aktuálne obchoduje len za niečo vyše 0,034 USD, čo je hodnota blízka úrovniam z úvodu roka 2019, kedy sa Bitcoin prepadol k približne 3 000 USD. Aj v porovnaní s tohtoročným maximom, ktoré atakovalo cenu 0,10 USD ide o výrazne oslabenie. Nízka hodnota ADA, ktorá je aktuálne na míle vzdialená historickému rekordu 1,18 USD (-97,14%) súvisí podľa Cryptoslate s dvoma hlavnými faktormi:

  • Výrazne oslabenie celého trhu s altcoinami
  • Cardano zatiaľ nemá žiadne komerčné funkčné aplikácie

Slabosť trhu s altcoinami

Pokiaľ ide o prvý dôvod, v tomto smere je Cardano na tom rovnako ako prakticky všetky ostatné kryptomeny, ktoré rovnako ako ADA výrazne oslabovali v páre s Bitcoinom. V roku 2019 jednoducho diktoval tempo Bitcoin a altcoiny na to doplácali či už išiel BTC smerom hore, alebo nadol. Dá sa predpokladať, že tento trend môže pokračovať aj v roku 2020.

Fundamenty Cardano

Cardano má silnú komunitu. Údaje z GitHub, ktoré sú dobrým ukazovateľom vývojovej činnosti na sieti, ukazujú, že Cardano malo v roku 2019 aktívnejších developerov než Ethereum či Stellar. Aktuálne je projekt v štádiu testnetu fázy Shelley, s čím súvisí aj spustenie stakingu. Keď sa Cardano podarí doladiť chyby na testnete (zatiaľ ich nie je málo), má prísť ostré nasadenie na mainnet.

Podľa roadmapy na cardanoroadmap.com sa s dokončením fázy Shelley počíta do konca roka 2019, no už teraz je jasné, že sa to nestihne.

Ďalšia fáza, ktorá by mala byť dokončená už v prvej polovici roka 2020, nesie názov Goguen. Práve tá má priniesť smart kontrakty, čím by sa malo Cardano dopracovať k tomu, že sa v jeho ekosystéme budú vytvárať reálne funkčné decentralizované aplikácie, u ktorých doteraz dominuje predovšetkým Ethereum. Cardano by teda už v priebehu budúceho roka mohlo začať výraznejšie prehovárať nielen do DApps (decentralizované aplikácie), ale aj do decentralizovaného financovania (DeFi).

Roadmapa Cardano, ktorá pôsobí vzhľadom na predchádzajúce skúsenosti možno až prehnane optimisticky, ráta s tým, že v roku 2020 bude dokončená aj fáza Basho súvisiaca so škálovaním a taktiež posledná naplánovaná fáza Voltaire, ktorá by mala definitívne zveriť celý projekt do rúk komunity, čím bude zabezpečená absolútna decentralizácia.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.