Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Avatar

Článok

zo dňa

Súhrn týždňa Bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Hack burzy Binance

Mimo to, že Bitcoin prudko rastie na cene, bol najzaujímavejšou témou tohto týždňa hack burzy Binance. Tá najprv na Twitteri z utorka na stredu oznámila technické problémy a o niekoľko hodín neskôr potvrdila, že bola hacknutá. Celková škoda predstavuje vyše 7000 BTC, čo bolo v dobe hacku okolo 41 miliónov dolárov. Oficiálne stanovisko burzy Binance k hackerskému útoku sme vám priniesli tu.

Zaujímavé na hacku burzy Binance, ktorý bol mimochodom šiesty najväčší v histórii kryptomenových búrz, bolo, že viacmennej vôbec neovplyvnil trh. Bitcoin aj pár dní po tomto incidente, ktorý rozhodne neprospel cene Binance Coin, rastie a ignoruje všetky negatívne správy nielen v súvislosti s Binance, ale aj kauzou Bitfinex+Tether.

Veľkú katastrofu z toho nerobia ani v Binance. Šéf burzy Changpeng Zhao pochopiteľne nie je nadšený, no okamžite ubezpečil všetkých zákazníkov, že ich kryptomeny sú v bezpečí a burza uhradí stratu zo svojich zdrojov, ktore boli dopredu vyzbierané prostredníctvom fondu s označením SAFU, ktorý je určený práve na takéto potreby.

Najhorúcejšou témou celého incident však bola myšlienka Binance uvažovať nad tým, že by sa pokúsili o reogranizáciu transakcie, prostredníctvom ktorej hacker ukradli z burzy spomínane BTC. Takáto forma zásahu do blockchainu Bitcoinu by totiž mohla mať ďalekosiahle negatívne následky, ktore by mohli ohroziť celú dôveru komunity v Bitcoin ako taký. Podrobnosti o tejto téme sme priniesli v tomto článku.

Binance uvažovala nad možnosťou, že zruší transakciu hackerov v blockchaine Bitcoinu

Bitfinex, Tether a záchrana v podobe IEO?

Kauza Bitfinexu a Tetheru pútala pozornosť aj v priebehu tohto týždňa. V ňom sme zistili, že špekulácie, podľa ktorých sa Bitfinex pokúsi riešiť svoju komplikovanú situáciu tým, že vyzbiera miliardu dolárov v podobe prvotnej ponuky natívnych tokenov burzy, sú pravdivé. Token sa bude volať LEO a investori budú môcť kúpiť 1 LEO za jeden dolár. Celkový počet v obehu bude predstavovať presne jednu miliardu. V rámci predpredaja sa však k nemu dostanú len kupcovia, ktorí disponujú kapitálom minimálne milión dolárov.

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Či tento spôsob nadobudnutia peňazí pomôže Bitfinexu dostať sa z najhoršieho je však diskutabilné. Vyšetrovanie newyorským prokurátorom kvôli tomu, že Bitfinex použil zdroje firmy Tether na krytie straty 850 miliónov dolárov, len tak neprestane.

Známy americký právnik Jake Chervinsky, ktorý sa špecializuje na blockchain, na Twitteri naznačil, že Tether, resp. stablecoin USDT, môže napokon skončiť aj bankrotom. Veľkým optimistom nie je ani zakladateľ ConsenSys Joseph Lubin.

Chervinsky naznačil bankrot Tetheru, Lubin je tiež pesimista

Medzitým Tom Lee, ktorý je zakladateľom a hlavným analytikom Fundstrat Global Advisors vyhlásil, že moment, kedy zrazu pribudne do trhu miliarda dolárov v podobe nových tokenov Bitfinexu, môže mať z krátkodobého pohľadu negatívny dopad na cenu Bitcoinu. Viac sme o tom písali tu.

Facebook & Facebook Coin

Veľa sa tento týždeň písalo aj o Facebooku a prípravách kryptomeny Facebook Coin. Hoci Facebook zatiaľ oficiálne nič nepotvrdil, verejnosť už počíta s tým, že moment príchodu tohto stablecoinu, ktorý bude kopírovať aktuálnu hodnotu dolára, sa blíži.

Podľa správ, ktoré priniesol Bloomberg, sa Facebook Coinu dočkáme už v treťom kvartáli 2019 a na prípravách jeho vstupu na trh údajne pracuje niekoľko kmeňových zamestnancov PayPalu. Tejto možnosti nepochybne nahráva skutočnosť, že Facebook po vyše roku pristúpil k rozhodnutiu, že opäť povolí reklamy na kryptomeny na svojej sociálnej sieti.

Medzitým však prišiel varovný prst zo strany amerického senátu. Ten žiada podrobnosti o tomto projekte priamo od šéfa Facebooku Marka Zuckerberga. Na celú vec si chce senát poriadne posvietiť.

Americký senát zaujíma Facebook Coin. Zuckerbergovi adresovali sériu otázok

Mali by ste vedieť aj o týchto správach

 • Developer, ktorý stojí za zavedením softforku SegWit Pieter Wuille navrhuje ďalší softfork Bitcoinu, ktorý by mohol výrazne ovplyvniť budúcnosť Bitcoinu. Pomocou neho by totiž mohli byť transakcie BTC anonymnejšie. Podrobnosti sa dočítate tu.
 • Spoločnosť Fidelity Digital Assets by mala už čoskoro spustiť inštitucionálne obchodovanie s Bitcoinom. Viac sme o tom napísali tu.
 • Blockchain krypotmeny TRON mal vážnu bezpečnostnú chybu. Teoreticky sa cez ňu dala ohroziť celá sieť. Našťastie však bola nájdená “bielym hackerom” a následne opravená. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.11.): Obrovský pád Bitcoinu, hoax o Binance a zosmiešnená Libra

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin padol k $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Portál Cointelegraph tvrdí, že dnešný výrazný prepad ceny Bitcoinu môže súvisieť s novými negatívnymi správami z Číny. Tá plánuje prísne a razantné kroky voči všetkým platformám, ktoré budú chcieť ponúkať možnosť obchodovania kryptomien na jej území. Zdá sa, že postupy budú ešte prísnejšie, než dodnes. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin padol na $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Peter Schiff: Bitcoin mieri na 1000 dolárov

V deň, kedy sa cena Bitcoinu prepadla o hrozivých 10%, prichádza známy propagátor investícii do zlata a bitcoinový skeptik Peter Schiff so šokujúcou predpoveďou. Investičný veterán, ktorý je známy svojim negatívnym názorom na Bitcoin, u ktorého spochybňuje argumenty tvrdiace, že je digitálnym zlatom, publikoval na Twitteri ešte pred prepadom ceny status, v ktorom vyhlásil, že Bitcoin má namierené k cene 1000 dolárov. ,,Pohľad na graf naozaj nevyzerá dobre a nevyzerá to o nič lepšie ani z dlhodobého hľadiska,” skonštatoval. (cointelegraph.com)

Bakkt spúšťa Bitcoin futures vysporiadané v dolároch

Platforma Bakkt, za ktorou stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE) prevádzkujúci najväčšiu burzu cenných papierov newyorskú NYSE, spústí 9. decembra novú službu pre obchodovanie bitcoinov. Tentokrát ide o Bitcoin futures kontrakty vysporiadané v dolároch, čiže rovnaký produkt, aký ponúka už od roka 2017 chicagská burya CME. Táto informácia sa stretla s rozporuplnými reakciami kryptokomunity. Kým inštitucionálni investori môžu túto formu obchodovania oceniť, pre obhajcov Bitcoinu bol Bakkt populárny najmä z dôvodu, že ako prvý začal od septembra ponúkať Bitcoin Futures viazané na reálne bitcoiny. Tie sú na Bakkt čoraz populárnejšie a preto je otázne, ako sa tento trend zmení zavedením klasických Bitcoin futures. (cointelegraph.com)

Internetom sa šíril hoax o razii v kanceláriách Binance

Internetom sa začali šíriť znepokojivé informácie, podľa ktorých čínske úrady realizovali raziu v pobočkách burzy Binance v Číne. Ako sa však ukázalo, podľa všetkého išlo len o haax. Hovorca burzy Binance v prvom rade poukázal na to, že Binance v Číne ani žiadnu pobočku a pracovisko nemá. ,,Tím Binance pracuje ako globálne hnutie ľudí, ktorí pracujú decentralizované, nech sú kdekoľvek na svete. Binance nemá žiadne kancelárie v Šanghaji alebo v Číne, takže nemá zmysel, aby polícia vpadla do akejkoľvek kancelárie a zatvorila ju,” vyhlásil a dodal: ,,Odporúčame našim priateľom z médií, aby si overili, či sú ich informácie správne, skôr než ich publikujú.” Hoci to vyzerá tak, že táto správa bola nepravdivá, sama o sebe dozaista prispela k napätiu na trhu s kryptomenami, ktorý zažíva veľmi turbulentný týždeň. (cointelegraph.com)

CEO R3 zosmiešnil spôsob, akým Facebook predstavil Libru

Generálny riaditeľ blockchain firmy R3 zosmiešnil spôsob, akým Facebook pristúpil k prezentácii svojej plánovanej kryptomeny Libra, ktorá sa v posledných mesiacoch “teší” obrovskej kritike a tlaku zo strany regulátorov. David Rutter počas konferencie v Londýne doslova povedal, že spôsob, akým Facebook predstavil Libru bol výnimočne smiešny, hlúpy a naivný a upozornil, že Facebook vôbec nepochopil, ako systém funguje. Rutter teda podporil čoraz populárnejší názor, že  Facebook ani zďaleka nerátal s tým, že by sa mohol stretnúť s takou nevôľou zo strany vlád a zákonodarcov a jednoducho konal mimoriadne unáhlene. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin padol na $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Čína

Cena Bitcoinu sa dnes prepadla o hrozivých 10 percent, pričom aktuálne v čase písania článku sa obchoduje len za niečo vyše 7000 dolárov.

Portál Cointelegraph vo svojom článku uvádza, že tento silný prepad hodnoty najznámejšej kryptomeny môže súvisieť s novými správami z Číny. Jej Centrálna banka (PBoC) totiž oznámila novú vlnu právnych krokov voči burzám, ktorým sa doteraz napriek zákazu podarilo ponúkať na území Číny možnosť obchodovania s kryptomenami, alebo opäť zvažujú spustenie svojich služieb.

Ako sme už písali na našom webe niekoľkokrát, skutočnosť, že Čína sa stavia pozitívne k technológii blockchain, nemusí mať zďaleka pozitívny dopad na samotnú cenu kryptomien na čele s Bitcoinom. Komunistická Čína by logicky šla sama proti sebe, keby chcela podporovať decentralizované peniaze.

Nedávno sme písali o tom, že špekulácia, ktorá sa šírila internetom tvrdiaca, že Čína zruší zákaz prevádzok kryptoburz na svojom území, bol len hoax. Nuž a dnes sa ukazuje, že Čína bude ešte prísnejšia, než doposiaľ. Zo strany jej predstaviteľov idú vyhlásenia o okamžitej likvidácii akýchkoľvek pokusov o spustenie platforiem na obchodovanie kryptomien.

,,Investori by mali byť opatrní, aby nemiechali technológiu blockchain s virtuálnymi menami,” znie jasný odkaz z Číny.

Ciele PBoC sú tri…

Čína sa údajne sústredí na celkovo 39 búrz, ktorým chce definitívne zmariť prístup na čínsky trh. Ciele PBoC sú tri:

 • Zamedzenie poskytovania služieb obchodovania s kryptomenami alebo otvárania nových miest pre obchodovanie s kryptomenami priamo v Číne
 • Zamedzenie vytvárania kanálov pre zahraničné burzy s virtuálnymi menami
 • Predávanie tokenov pod rôznými názvami, získavanie prostriedkov pre investorov alebo virtuálne meny ako sú Bitcoin či Ethereum

Hoci je predčasné hodnotiť dlhodobejší dopad týchto vyhlásení na celý trh, na prvý pohľad z nich možno usúdiť, že cieľom Číny je definitívne zamedziť akejkoľvek možnosti jej obyvateľov obchodovať s kryptomenami. Hoci obmedzenia existovali aj doteraz, slučka bude čoskoro zrejme utiahnutá ešte viac a to samozrejme môže mať vplyv aj na cenu Bitcoinu.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

SÚŤAŽ: O vstupenku na Crypto Kingdom workshop a 3 mesiace signálov

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

Súťaž Workshop

Kryptomenová komunita Crypto Kingdom organizuje 30.11.2019 celodenný trading workshop v Olomouci. Lektori workshopu sú traderri Jan Čuraj a Michal Majzkík, ktorí prispievajú svojimi analýzami aj na Kryptonovinkách. Spoločne sme sa rozhodli usporiadať súťaž o vstup zdarma na workshop a trojmesačné členstvo v signáloch od Crypto Kingdom.

Postup a pravidlá súťaže

 1. Na našej facebook stránke kryptonovinky nájdete príspevok, do ktorého napíšte váš tip na cenu bitcoinu v utorok 26.11.2019 o 12.00h (na Binance pár BTC/USDT)
 2. Dajte like na facebook stránky Kryptonovinky a Crypto Kingdom
 3. Uzatvorenie tipov je v nedeľu 24.11.2019 v 24.00h
 4. Vyhlásenie víťaza v utorok 26.11.2019 v poobedňajších hodinách
 5. Víťaza budeme kontaktovať

Crypto Kingdom Workshop

 Čo obsahuje Crypto Kingdom trading workshop?

Celý podrobný program nájdete na webových stránkach Crypto Kingdom workshopu.

V stručnosti v piatok sa spoločne stretneme v čajovni, kde sa zoznámime a porozprávame o obchodovaní kryptomien (dobrovoľná akcia). Samotný workshop začína v sobotu 30.11.2019 a bude trvať približne do 18.00 s pauzami na jedlo, ktoré je súčasťou výhry. Našim cieľom je zlepšiť stratégiu, riadenie peňazí a psychológiu v priebehu obchodu, ktorý riadime v signáloch. Workshop je ideálny aj pre úplných začiatočníkov.

Tento workshop v Olomouci je už druhý v poradí. Rozhovorom o prvom worshope nájdete tu.

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza altcoinov (22.11.): Ethereum, Litecoin a Tron

Andrej Kalvoda

Článok

zo dňa

Analýza Kalvoda altcoiny

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k trhu s kryptomenami. Najnovším členom zostavy je autor trading portálu Blockspace Andrej Kalvoda, ktorý vám prináša pohľad na vysoko kapitalizované altcoiny.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

ETH/USDT

Dnes se podíváme na denní graf Etherea, kde sleduji určité možné fraktály. Během posledních měsíců jsme jen dvakrát měli konfluenci toho, že cena seděla na supportu, zároveň RSI se dotýkalo přeprodané zóny a stejně tak byl přeprodaný i stochastic. V obou případech poté následovalo oživení býky a růst 20-35%.

Nyní sledujeme stejnou situaci, kdy jsou indikátory nastavené prakticky totožně a cena se dotýká spodní strany určitého “wedge”.
Ikdyž jsme dříve viděli, že Ethereum může udělat knot pod tuto trendovku a může se to stát i nyní, měli bychom brzy vidět postup k cca 176 USD 

LTC/USDT

Altcoiny proti dolaru jsou obecně hodně přeprodané a když se dívám na pokles Litecoinu v posledních dnech, celkem mi tam chybí zajímavější objemy. V dnešní analýze bych vám chtěl představit jeden scénář, který sleduji a jeho vytvoření mi v tomto kontextu dává největší smysl. Jde o možné vytvoření formace Diamond bottom.

Jak je patrné z obrázku, je ještě daleko k dokončení, než bude tato formace obchodovatelná. A je hodně způsobů, jak se z toho může stát něco úplně jiného. Je to ale zároveň ale formace, která mi zde dává smysl a chci na tuto možnost upozornit.  

TRX/USDT

Jeden z nejzásadnějších levelů na Tronu, který poslední měsíce sleduji, je 0,018 USDT. Není tedy pěkné, že tron tento level opět proměnil v rezistenci. Brzy ale očekávám pullback a otestování této hladiny. Podle reakce se rozhodne, co s tronem bude dál – dle scénářů na grafu.

ANKETA

Coming Soon
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace
Vyberte altcoin, který má být v příštím vydání analýzy od Andreje Kalvody z Blockspace

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Andrej Kalvoda

blockspace-90-90Andrej Kalvoda
V prostředí tradingu jsem od roku 2015 a poslední dva roky se velmi intenzivně věnuji trhu kryptoměn. Na začátku 2018 jsem založil stránku Blockspace s vizí, že pomocí jednoduchých a přehledných analýz dokážu dopomoct k tomu, aby byla kryptoměnová komunita lépe informovaná. Věřím, že se záměr podařil, protože dnes mám to štěstí pomocí svých analýz pomáhat stovkám lidí každý den.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.11.): Predikcia Bitcoinu, digitálny dolár & Binance v Indií

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin rast

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin je v čase neistoty atraktívnejší, zhodli sa diskutujúci pri panely Bloombergu

Bitcoin v kontexte Brexitu, obchodných vojen a geopolitickej neistoty – to bola hlavná téma diskusie medzi výkonným riaditeľom Ikigai Asset Management Travisom Klingom, vedúcim predstaviteľom Blockchain.com Charlesom McGarraghom a Johnom Pfefferom z Pfeffer Capital. Ak vás téma tejto diskusie zaujala, viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin je v čase neistoty atraktívnejší, zhodli sa diskutujúci pri panely Bloombergu

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvetlil dôvod vystúpenia z Libra Association

Dan Shumlan, ktorý pôsobí vo funkcii generálneho riaditeľa PayPalu, prezradil v rozhovore s magazínom Fortune, že investoval do Bitcoinu. Schulman sa v rámci interview vyjadril k rôznym témam vrátane odstúpenia PayPalu z konzorcia Libra Association. Viac sa dočítate tu.

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvetlil dôvod vystúpenia z Libry

Binance si vytvorila most s indickým trhom

Burza Binance získala kontrolu nad známkou indickou burzou s kryptomenami WazirX, čím získala ľahší prístup na trh s populáciou viac než miliardy potenciálnych zákazníkov. Podľa oznámenia Binance budú mať Indovia odteraz príležitosť nakupovať a predávať kryptomeny za rupie (INR) skrz bránu Bianance Fiat Gateway a to už od 25. novembra. V júli 2018 po tom ako Centrálna banka Indie zakázala obchodovanie s kryptomenami prešla WazirX  na obchodný model založený na P2P, aby mohla pokračovať vo svojej činnosti. Iné burzy, ako napríklad Coindelta, museli ukončiť svoju prevádzku. (cointelegraph.com)

VIDEO: Jediná predikcia Bitcoinu, ktorá stále vychádza  

Bitcoin – Investícia do budúcnosti je jedným z najpopulárnejších YouTube kanálov zaoberajúcich sa kryptomenami na slovenskom a českom internete. V histórii nášho portálu sme vás upozornili už na niekoľko veľmi zaujímavých dielov z produkcie doposiaľ neznámeho autora tohto kanála, ktorý častokrát ponúka netradičný pohľad na trh s digitálnymi aktívami. Tentokrát by sme vás radi upozornili na nedávny diel, ktorý sa týka doposiaľ jedinej predikcie pre cenu Bitcoinu, ktorá je stále platná a vychádza dlhodobo. Video si môžete pozrieť tu.

https://www.kryptonovinky.sk/video-jedina-predikcia-bitcoinu-ktora-stale-vychadza/ 

Čínsky mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

Čínsky mining gigant Canaan Creative získal v rámci prvotnej verejnej ponuky akcii (IPO) 90 miliónov dolárov, čo je o približne 75% menej, než boli pôvodné očakávania firmy. Informoval o tom Bloomberg. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Čínsky mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

FED skúma možnosti vytvorenia digitálneho dolára

Federálny rezervný systém USA, v skratke FED, skúma možnosti vývoja amerického digitálneho dolára, teda kryptomeny, ktorá by bola pod jeho kontrolou. Šéf Fedu Jerome Powell povedal, že FED síce zatiaľ americkú kryptomenu nevyvíja, no intenzívne vyhodnocuje prípadne náklady na jej vytvorenie spolu s jej možnými prínosmi. Táto informácia potešila viacerých amerických zákonodarcov, ktorí upozorňujú na to, že USA by malo reagovať na iniciatívy Číny a Ruska v tejto oblasti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Jediná predikcia Bitcoinu, ktorá stále vychádza  

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Predikcia

Bitcoin – Investícia do budúcnosti je jedným z najpopulárnejších YouTube kanálov zaoberajúcich sa kryptomenami na slovenskom a českom internete.

V histórii nášho portálu sme vás upozornili už na niekoľko veľmi zaujímavých dielov z produkcie doposiaľ neznámeho autora tohto kanála, ktorý častokrát ponúka netradičný pohľad na trh s digitálnymi aktívami. Tentokrát by sme vás radi upozornili na nedávny diel, ktorý sa týka doposiaľ jedinej predikcie pre cenu Bitcoinu, ktorá je stále platná a vychádza dlhodobo.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

CEO PayPalu investoval do Bitcoinu a vysvetlil dôvod vystúpenia z Libry

Avatar

Článok

zo dňa

od

Dan Schulman PayPal

Dan Shulman, ktorý pôsobí vo funkcii generálneho riaditeľa PayPalu, prezradil v rozhovore s magazínom Fortune, že investoval do Bitcoinu.

Schulman sa v rámci rozhovoru vyjadril k rôznym témam vrátane odstúpenia PayPalu z konzorcia Libra Association. Vysvetlil, že firma pristúpila k tomuto kroku, pretože sa chce orientovať iným smerom. ,,Viete, dospeli sme k názoru, že ak sa budeme sústrediť na náš vlastný plán, dokážeme rýchlejšie dosiahnuť finančné začlenenie, než keby sme všetky naše zdroje sústredili na Libru,” povedal oficiálnu príčinu tohto rozhodnutia. Vo všeobecnosti sa však za hlavný dôvod odchodu PayPalu z projektu Libra považuje skutočnosť, že na kryptomenu Facebooku bol vyvíjaný obrovský tlak zo strany regulátorov a vlád.

PayPal napriek vystúpeniu z Libra Association tvrdí, že je voči tomuto projektu otvorený a ak sa kryptomenu Facebooku podarí spustiť, je ochotný podporovať ju v rámci svojich služieb.

Firma sa téme blockchainu a kryptomien nevyhýba. Finančný riaditeľ John Rainey už v máji prezradil, že v PayPale majú tímy, ktoré sa venujú výhradne tejto problematike a riešia otázku toho, ako sa spoločnosti v budúcnosti začlení do tejto novej technológie.

,,Myslím si, že blockchain so sebou prináša mnoho potenciálnych príležitosti. Je to pre nás zaujímavé, no musí byť schopný urobiť niečo, čo nie je možné v rámci “tradičných koľajníc”. Veľa ľudí si myslí, že blockchain je o efektívnosti a účinnosti, no ja si myslím, že aj dnešné systémy sú dosť efektívne,” povedal Schulman.

Pokiaľ ide o kryptomeny, poukázal na to, že tento trh je stále veľmi volatilný a bude zrejme trvať ešte dlho, kým prinesie menu, ktorá bude široko akceptovateľná ako platidlo aj mimo darkwebu. Priznal však, že investoval do Bitcoinu, ktorý je jednou kryptomenou, ktorú drží.

Zdroj: cointelegraph.com  

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin je v čase neistoty atraktívnejší, zhodli sa diskutujúci pri panely Bloombergu

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Bitcoin v kontexte Brexitu, obchodných vojen a geopolitickej neistoty – to bola hlavná téma diskusie pri panely Bloombergu medzi výkonným riaditeľom Ikigai Asset Management Travisom Klingom, vedúcim predstaviteľom Blockchain.com Charlesom McGarraghom a Johnom Pfefferom z Pfeffer Capital.

Debata sa odohrávala v Londýne počas brífingu Future of Digital Assets, kde sa analytici podrobnejšie zaoberali myšlienkou, či sa Bitcoin stáva atraktívnejšou investíciou v čase globálnej neistoty.

Charles McGrannnugh si myslí, že áno. V čase hrozby recesii a všeobecných globálnych neistôt je zástancom myšlienky, že z Bitcoinu sa stáva bezpečným prístavom pre investorov.

Pfeffer zas uviedol, že z Bitcoinu sa skôr či neskôr stane digitálne zlato v pravom slova zmysle. Zatiaľ ním však nie je. Stane sa tak, keď bude jeho horná hranica aspoň jeden alebo dve “magnitúdy” vyššie.

Travis Kling bol o čosi priamejší. Uznal, že Bitcoin je stále rizikovým aktívom, ktoré má špecifické charakteristiky. Tie sa stávajú čoraz atraktívnejšie v čase, kedy sledujeme nezodpovednú menovú a fiškálnu politiku zo strán centrálnych bánk a vlád po celom svete. ,,Investori do Bitcoinu dnes neinvestuju do Bitcoinu ako do úložiska hodnoty. Iba uvažujeme  o tom, že by sa ním mohol stať, pretože má také vlastnosti,” vyhlásil.

Kling si zároveň myslí, že keby boli Spojené štáty stále na zlatom  štandarde a každý rok by vyrovnávali svoj rozpočet namiesto toho, aby tlačili nové miliardy dolárov, možno by sme Bitcoin nepotrebovali. ,,Lenže to nie je svet, v ktorom žijeme,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Bitcoin

Čínsky mining gigant Canaan má za sebou IPO. Vstupuje na americký trh

Avatar

Článok

zo dňa

od

Canaan Creative

Čínsky mining gigant Canaan Creative získal v rámci prvotnej verejnej ponuky akcii (IPO) 90 miliónov dolárov, čo je o približne 75% menej, než boli pôvodné očakávania firmy. Informoval o tom Bloomberg.

Caanan Creative podľa podania Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) predal v rámci IPO 10 000 000 akcií v cene 9 dolárov. Cieľom Canaanu však bolo pôvodne predať akcie až v hodnote 400  miliónov USD.

Že sa priamemu konkurentovi Bitmainu nepodarí naplniť tento cieľ, naznačovali už správy z minulého týždňa o padnutí dohody s najväčšou švajčiarskou bankou Credit Suisse. V dôsledku toho sa výrazne znížila veľkosť IPO s redukovaným plánom na predaj akcii v hodnote 100 miliónov dolárov.

Hoci očakávania Canaan Creative od prvého IPO neboli naplnené, spoločnosť sa môže pýšiť tým, že je prvou firmou špecializujúcou sa na ťažbu bitcoinu, ktorá bude obchodovaná na americkom akciovom trhu. Tento cieľ sa minulý rok nepodarilo naplniť spomínanému Bitmainu, ktorý sa už čoskoro opätovne pokúsi realizovať IPO s podporou Deutshe Bank.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Čítať ďalej

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (21.11.): Sentiment je stále viac bearish

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin Kraľovanský

Náš portál na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prináša pravidelne aktuálizácie k Bitcoinu, ktoré občas doplnia aj o zaujímavé altcoiny. Dnes sa na Bitcoin pozrel podrobnejšie Jakub Kraľovanský z Trader 2.0

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Bitcoin

Tak sme na želanej hranici 7800 dolárov. Veľa predikcií sa uchyľovalo k tejto hranici. Za mňa zopakujem: Stále som bullish a stále sa na mojom scenári nič nemení. Každým ďalším poklesom stále viac ľudí otvára shorty a stále viac ľudí hovorí o nižších hodnotách.

Dnes som v 100K challenge LIVE ROOM porovnával Bitcoin s hodnotami, keď sme boli medzi 3000 – 4000 dolárov. Tá situácia mi príde veľmi podobná. Najskôr prišiel silný odraz a potom extrémne dlhé vyklesávanie. Na začiatku pri odraze bol každý bullish a každý hovoril o ATH do konca roka. Dovolím si tvrdiť, že 95% retailu bolo bullish. Lenže tak trh nefunguje. Trh nás znova mierne ,,trápi“ a stále klesá. Teraz sú prevažne už všetci bearish a to je presne moment, kedy môže opäť prísť rast. Pamätáte si situáciu zo začiatku roka, keď každý hovoril o 2500usd? Samozrejme táto úvaha je môj subjektívny názor a je na každom nech si urobí záver. Psychológia tradingu však funguje tak, že daný pohyb príde vtedy, keď v ten pohyb ľudia prestanú veriť.

Dominancia

Potvrdenie toho, na čo som už dlhšie čakal a prečo som nedával žiadne mince so zápalnou šnúrou. Či bude Bitcoin rásť, alebo padať, tak sú altcoiny znevýhodnené. Teraz vidíme krv a niektoré altcoiny si týmto poklesom pokazili celé svoje štruktúry. Niekedy je menej viac. Schválne som vyčkával a oplatilo sa.

Kapitalizácia altcoinov

Kedy je trh pripravený na rast? Keď retail prestane veriť v rast. Divergencie na všetkých časových pásmách. Otočka je blízko. Zatiaľ mám na NAGA otvorený len LONG na LTC, ináč čakám.

Trader2.0

100K challange LIVE ROOM je v plnom prúde. Každý utorok a štvrtok od 9:00 – 10:00 obchodujeme na živom účte spoločne s členmi VIP skupiny.

100K challenge je len 1/5 produktov pre VIP členov. Pre ďalšie informácie o členstvách, ale aj o 100K challange sledujte náš telegramový kanál.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Jakub Kraľovanský

Ing. Jakub KraľovanskýTrader 2.0
Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

-