Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

Súhrn týždňa Bitcoin
Súhrn týždňa Bitcoin

V priebehu týždňa vám prinášame prostredníctvom samostatných článkov a rýchleho denného prehľadu desiatky zaujímavých správ zo sveta kryptomien. Rozhodli sme sa, že raz do týždňa, teda v nedeľu, vám poskytneme súhrn toho najpodstatnejšieho.

Hack burzy Binance

Mimo to, že Bitcoin prudko rastie na cene, bol najzaujímavejšou témou tohto týždňa hack burzy Binance. Tá najprv na Twitteri z utorka na stredu oznámila technické problémy a o niekoľko hodín neskôr potvrdila, že bola hacknutá. Celková škoda predstavuje vyše 7000 BTC, čo bolo v dobe hacku okolo 41 miliónov dolárov. Oficiálne stanovisko burzy Binance k hackerskému útoku sme vám priniesli tu.

Zaujímavé na hacku burzy Binance, ktorý bol mimochodom šiesty najväčší v histórii kryptomenových búrz, bolo, že viacmennej vôbec neovplyvnil trh. Bitcoin aj pár dní po tomto incidente, ktorý rozhodne neprospel cene Binance Coin, rastie a ignoruje všetky negatívne správy nielen v súvislosti s Binance, ale aj kauzou Bitfinex+Tether.

Veľkú katastrofu z toho nerobia ani v Binance. Šéf burzy Changpeng Zhao pochopiteľne nie je nadšený, no okamžite ubezpečil všetkých zákazníkov, že ich kryptomeny sú v bezpečí a burza uhradí stratu zo svojich zdrojov, ktore boli dopredu vyzbierané prostredníctvom fondu s označením SAFU, ktorý je určený práve na takéto potreby.

Najhorúcejšou témou celého incident však bola myšlienka Binance uvažovať nad tým, že by sa pokúsili o reogranizáciu transakcie, prostredníctvom ktorej hacker ukradli z burzy spomínane BTC. Takáto forma zásahu do blockchainu Bitcoinu by totiž mohla mať ďalekosiahle negatívne následky, ktore by mohli ohroziť celú dôveru komunity v Bitcoin ako taký. Podrobnosti o tejto téme sme priniesli v tomto článku.

Binance uvažovala nad možnosťou, že zruší transakciu hackerov v blockchaine Bitcoinu

Bitfinex, Tether a záchrana v podobe IEO?

Kauza Bitfinexu a Tetheru pútala pozornosť aj v priebehu tohto týždňa. V ňom sme zistili, že špekulácie, podľa ktorých sa Bitfinex pokúsi riešiť svoju komplikovanú situáciu tým, že vyzbiera miliardu dolárov v podobe prvotnej ponuky natívnych tokenov burzy, sú pravdivé. Token sa bude volať LEO a investori budú môcť kúpiť 1 LEO za jeden dolár. Celkový počet v obehu bude predstavovať presne jednu miliardu. V rámci predpredaja sa však k nemu dostanú len kupcovia, ktorí disponujú kapitálom minimálne milión dolárov.

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Či tento spôsob nadobudnutia peňazí pomôže Bitfinexu dostať sa z najhoršieho je však diskutabilné. Vyšetrovanie newyorským prokurátorom kvôli tomu, že Bitfinex použil zdroje firmy Tether na krytie straty 850 miliónov dolárov, len tak neprestane.

Známy americký právnik Jake Chervinsky, ktorý sa špecializuje na blockchain, na Twitteri naznačil, že Tether, resp. stablecoin USDT, môže napokon skončiť aj bankrotom. Veľkým optimistom nie je ani zakladateľ ConsenSys Joseph Lubin.

Chervinsky naznačil bankrot Tetheru, Lubin je tiež pesimista

Medzitým Tom Lee, ktorý je zakladateľom a hlavným analytikom Fundstrat Global Advisors vyhlásil, že moment, kedy zrazu pribudne do trhu miliarda dolárov v podobe nových tokenov Bitfinexu, môže mať z krátkodobého pohľadu negatívny dopad na cenu Bitcoinu. Viac sme o tom písali tu.

Facebook & Facebook Coin

Veľa sa tento týždeň písalo aj o Facebooku a prípravách kryptomeny Facebook Coin. Hoci Facebook zatiaľ oficiálne nič nepotvrdil, verejnosť už počíta s tým, že moment príchodu tohto stablecoinu, ktorý bude kopírovať aktuálnu hodnotu dolára, sa blíži.

Podľa správ, ktoré priniesol Bloomberg, sa Facebook Coinu dočkáme už v treťom kvartáli 2019 a na prípravách jeho vstupu na trh údajne pracuje niekoľko kmeňových zamestnancov PayPalu. Tejto možnosti nepochybne nahráva skutočnosť, že Facebook po vyše roku pristúpil k rozhodnutiu, že opäť povolí reklamy na kryptomeny na svojej sociálnej sieti.

Medzitým však prišiel varovný prst zo strany amerického senátu. Ten žiada podrobnosti o tomto projekte priamo od šéfa Facebooku Marka Zuckerberga. Na celú vec si chce senát poriadne posvietiť.

Americký senát zaujíma Facebook Coin. Zuckerbergovi adresovali sériu otázok

Mali by ste vedieť aj o týchto správach

  • Developer, ktorý stojí za zavedením softforku SegWit Pieter Wuille navrhuje ďalší softfork Bitcoinu, ktorý by mohol výrazne ovplyvniť budúcnosť Bitcoinu. Pomocou neho by totiž mohli byť transakcie BTC anonymnejšie. Podrobnosti sa dočítate tu.
  • Spoločnosť Fidelity Digital Assets by mala už čoskoro spustiť inštitucionálne obchodovanie s Bitcoinom. Viac sme o tom napísali tu.
  • Blockchain krypotmeny TRON mal vážnu bezpečnostnú chybu. Teoreticky sa cez ňu dala ohroziť celá sieť. Našťastie však bola nájdená “bielym hackerom” a následne opravená. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.    

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.