Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Gigant Fidelity spustí inštitucionálne obchodovanie s Bitcoinom

Článok

fidelity
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Investičná firma Fidelity, ktorá spravuje majetok klientov v hodnote 7 miliárd dolárov, plánuje podľa informácii Blombergu už čoskoro rozbehnúť obchodovanie s Bitcoinom.

Fidelity je jedným z piatich najväčších správcov investičných aktív v USA. V rámci svojej dcérskej spoločnosti Fidelity Digital Assets Services začala v marci ponúkať svojim inštitucionálnym klientom možnosť bezpečnej úschovy kryptomien v rámci špeciálneho Custody riešenia. Teraz podľa Bloombergu Fidelity už čoskoro zaradí služby Fidelity Digital Assets priamo do svojho portfólia.

Vďaka tejto skutočnosti teda Fidelity umožní klientom Fidelity Digital Assets používať držané aktíva na obchodovanie a to predovšetkým na mimoburzových trhoch (OTC), ktore sú pre inštitúcie čoraz atraktívnejšie a zároveň majú čoraz väčší vplyv na cenu Bitcoinu.

Fidelity síce nepotvrdila konkrétnejší časový rámec, no naznačuje, že cieľom Fidelity je väčšia integrácia s bitcoinovým priestorom. ,,V súčasnosti máme vybranú klientelu, ktorú podporujeme na našej platforme. Budeme pokračovať v nasadzovaní našich služieb v najbližších týždňoch a mesiacoch na základe potreby našich klientov, jurisdikcií a ďalších faktorov. Naša ponuka služieb je v súčasnosti zameraná na Bitcoin,” uviedla hovorkyňa Fidelity Arlene Robertsová.

Táto správa prichádza krátko po tom, ako Fidelity minulý týždeň zverejnila výsledky vlastného prieskumu, ktorý naznačil, že chuť inštitucionálnych investorov investovať do Bitcoinu rastie. 22% z viac ako 400 oslovených klientov odpovedalo, že už vlastní nejakú časť kryptomien a takmer polovica zvažuje, že tak čoskoro urobí. Podrobnosti o prieskume Fidelity sa dočítate tu.

Prieskum Fidelity: Záujem inštitúcii o kryptomeny rastie

,,Viac inštitucionálnych investorov sa angažuje v oblasti digitálnych aktív, či už priamo alebo prostredníctvom poskytovateľov služieb, pretože potenciálny vplyv technológie blockchain na finančné trhy – nové aj staré – sa stáva zrejmejším,”  uviedol prezident Fidelity Digital Assets Tom Jessop v tlačovej správe.

Stúpajúci záujem inštitúcii o obchodovanie s Bitcoinom eviduje aj Tom Lee z Fundstrat Advisors. ,Zisťovali sme si to u maklérov OTC, ktorí sú veľmi významní pri uľahčovaní prístupu inštitucionálnym investorom do trhu, a všetci hovorili o 60 až 70% zvýšení aktivity a počtu klientov a tiež objemu obchodov na jedného klienta.,” prezradil.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne